Пам’яті Олександра Макарова: У Дніпрі урочисто відкрився всеукраїнський юніорський турнір з бадмінтону

27 жовтня у спортивному комплексі «Метеор» офіційно відкрився всеукраїнський юніорський турнір з бадмінтону, присвячений пам’яті Олександра Макарова. Захід проходить в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Дніпро – спортивна столиця» і триває 4 дні – з 26 по 29 жовтня.

«Традиційно цей турнір збирав усіх найсильніших юних спортсменів раніше з теренів СРСР, а тепер вже незалежної України. Це дуже цікаві змагання. Тут спортсмени набираються досвіду, рейтингу, а ми переглядаємо молодше покоління, якому по 12-13 років. Дніпровські спортсмени завжди були одними з лідерів українського бадмінтону. На рівні з ними – Харків і Миколаїв. Останнім часом почала також у цьому напрямку розвиватися Одеса», – зазначила віце-президент Федерації бадмінтону Дніпропетровської області Вікторія Семенюта.

Турнір проводять у двох вікових групах серед юнаків і дівчат 2000 та 2004 року народження і молодше за олімпійською програмою в одиночній, парній та змішаній категоріях. На захід з’їхалося понад 150 спортсменів з Києва, Дніпра, Харкова, Миколаєва, Львова, Одеси, Вінниці та інших міст України.

«Я вже вп’яте беру участь у цьому змаганні. Цей турнір дає мені можливість потрапити до збірної України та бути відібраним на чемпіонат Європи та світу. У Дніпрі сильні суперники, є конкуренція, приємно грати. А приймає Дніпро завжди добре», – сказав учасник турніру з Харкова та майстер спорту України з бадмінтону Гліб Бекетов.

У рамках турніру КПНЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з бадмінтону ім. К. В. Вавілова» відзначає своє 45-річчя. За цей час школа підготувала понад 25 майстрів спорту міжнародного класу, 270 майстрів спорту СРСР і України. Команда школи тричі ставала бронзовим призером чемпіонату Європи, володарем Кубку Європи, переможцем та призером чемпіонатів Європи серед юніорів та юнаків.

«Ми з радістю сьогодні приймаємо гостей, сюди приїхали з усієї України. Це турнір, який пройшли усі наші тренери та спортсмени, які сьогодні досягли хорошого рівня. Від нашої школи участь беруть близько 40 бадмінтоністів», – зазначила директор спортивного закладу Ніна Молдаван.

Вихованці школи неодноразово ставали призерами цього турніру. Цьогоріч також хочуть одержати перемогу.

«Для мене важливо потрапити до четвірки, адже у мене дуже сильний опонент з Харкова. І, звичайно, хочу потрапити до фіналу та зайняти перше місце. Минулого року я став чемпіоном у парній категорії. Для мене – це гарний досвід грати з сильнішими суперниками», – сказав вихованець «СДЮСШОР з бадмінтону ім. К. В. Вавілова» Андрій Дон.

Довідка: Турнір започаткував сам Олександр Максимович Макаров ще у 1968 році. Спершу змагання проводили на місцевому рівні, але з часом турнір набув широкої популярності також і серед бадмінтоністів всієї України. Через декілька років турнір отримав статус відкритого Всеукраїнського турніру. Після смерті О. М. Макарова турнір перейменували на «Відкритий Всеукраїнський юніорський турнір пам’яті О. М. Макарова». Турнір є обов’язковим для юнацької збірної команди України з бадмінтону. За результатами турніру проводять відбір спортсменів на чемпіонат Європи U17, U19.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.