На День Незалежності у Дніпрі влаштували патріотичний забіг у вишиванках

Вранці 24 серпня в місті стартував святковий забіг в українських сорочках. Акція «Біжимо у вишиванках у Дніпрі» зібрала понад 500 учасників із Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського.

«Я сьогодні біжу 5 кілометрів. І вперше – у вишиванці. Нас запитують, де патріотизм у пробіжці? Та найкращий подарунок, який ми можемо зробити своїй країні, – це здоров’я. Біг – це здоров’я, а воно – це майбутнє нації, сильна армія, працездатні люди. Тож ми робимо такий подарунок країні, показуємо, які ми активні», – зазначила президент Федерації легкої атлетики Дніпра Марина Філатова.

Такий забіг проходить у Дніпрі вже другий рік поспіль. Цьогоріч дніпрян, які хочуть бігти, стало більше. Найменшим учасникам заходу всього 2 роки.

«Сьогодні забіги у вишиванках відбуваються по всій країні. Дніпряни долатимуть дистанції 3 км та 5 км. Будуть і дитячі забіги на 100 м, 500 м та 1 км», – розповів заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Першими стартували бігуни, які долають 3-кілометрову відстань. Переможцем цього забігу став 19-річний Валерій Буян із Кривого Рогу. Хлопець зізнався, що йому дуже сподобалась траса та робота волонтерів у Дніпрі. Крім того, він готується до Dnipro ATB Marathon, тож участь у цій акції була для нього ще однією нагодою перевірити свої сили.

«Ідея забігу у вишиванках – це чудово. Акція підсилює загальну атмосферу свята і його дух. Минулого року я не брав участі. Але сьогодні – чудовий старт», – сказав Валерій Буян.

Крім дніпрян та мешканців області, на старт вийшли бігуни з Ізраїлю. Олексій Баликін з родиною приїхав до Дніпра, щоб показати дітям свою батьківщину. Каже, що не міг пропустити такий захід.

«Ми вдруге приїжджаємо до України на День Незалежності й знали, що буде така акція. Наша сім’я веде здоровий спосіб життя, і було гріх не скористатися можливістю пробігтися у вишиванках», – каже Олексій.

В рамках акції «Біжимо у вишиванках у Дніпрі» також проходило тренування «Втечемо від дивана». Воно присвячене підготовці до Dnipro ATB Marathon, який пройде в місті 24 вересня.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.