Погода

На 252 роки старше: Депутати міської ради Дніпра обговорили зміну офіційної дати заснування міста

12 липня депутати Дніпровської міської ради провели інформаційно-методичну нараду, під час якої разом з істориками обговорили питання дати заснування міста. Нараду провела в. о. міського голови Світлана Єпіфанцева.
Дніпровські історики повідомили про нові археологічні знахідки. Дослідження проводилися на території, де раніше розташовувалося старовинне місто Стара Самар. Наразі це – селище Шевченко в Самарському районі міста. Віднайдені артефакти дають змогу говорити, що Стара Самар, попередниця Дніпра, була заснована в 1524 році. Є давніші знахідки, але вони поодинокі. Історики припускають, що ці предмети могли залишити люди, які проходили в тих місцях, але не жили там. Безперервне проживання козаків у Старій Самарі чітко простежується з 1524 року.
«Були знайдені торговельні пломби. На печатці було написано, з якого міста привозили сукно, на якому були ці пломби, і в якому році воно виготовлене. Ми маємо кілька таких пломб. Вони дають нам підстави стверджувати, що з 1524 року на тому місці існувало козацьке містечко. Крім цього, на двох конференціях з істориками та археологами це було підтверджено», – зазначив історик Олег Репан.
Директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко наголосив, що проект рішення Дніпровської міськради про нову дату заснування міста вже підготовлений. Після інформаційно-методичної наради депутати опрацьовуватимуть це питання в комісіях, а вже потім його розглянуть на сесії.
«Дата заснування міста дуже важлива для туризму в Дніпрі. Точне її встановлення дасть змогу розповідати про історію нашого міста у повному обсязі. Тим паче, що ми маємо всі наукові докази того, що Дніпро, насправді, на 252 роки старший. Зміна дати заснування – поширена світова практика. Мехіко, Стамбул, Нью-Йорк, Берлін – рік появи всіх цих міст змінювався», – розповів Володимир Панченко.
Нагадаємо, міський голова Дніпра Борис Філатов неодноразово наголошував на необхідності повернути місту його справжню дату заснування, спираючись на археологічні знахідки, і таким чином встановити історичну справедливість.