У Польщі на засіданні Асоціації агентств місцевої демократії презентували інвестиційний потенціал Дніпра

12 травня у м. Торунь (Польща), під час загального зібрання членів Асоціації агентств місцевої демократії (ALDA), відбулася презентація інвестиційного потенціалу Дніпра. Наприкінці січня цього року Дніпро стало першим містом в Україні, яке здобуло членство в асоціації.

«Запрошення від президента ALDA Оріано Оточана – яскраве свідчення ставлення до якісних змін не лише в економічній сфері, а й у міжнародному напрямі, які разом із командою за цей короткий термін продемонстрував очільник Дніпра Борис Філатов. Отже, зобов’язання, взяті при підписанні меморандуму про співпрацю, виконуються не на папері, а насправді. А сподівання генерального секретаря асоціації Антонелли Вальморбіди на те, що початок членства Дніпра в ALDA стане важливим етапом розвитку міста, надасть місту певного статусу з особливими повноваженнями серед членів ALDA, цілком виправдані», – зазначив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко, який безпосередньо брав участь у презентації.

Згідно з меморандумом про співпрацю, сторони об’єднали зусилля, зокрема, для створення платформи забезпечення співпраці, діалогу, обміну досвідом та найкращими практиками розвитку місцевої демократії. Спільна робота також посприяла міжкультурному та міжетнічному діалогу в місті, розвитку регіональної та європейської співпраці та контролю за дотриманням прав людини.

«Членам ALDA дуже сподобались презентація та відеофільм про сучасний вигляд міста Дніпра та його амбіційні плани. Адже багато хто з присутніх уперше відкрив для себе колись повністю закрите для іноземців місто. Були приємно вражені не лише місцевим колоритом, соціокультурним надбанням, але й темпами розвитку, запропонованим портфелем інвестиційних проектів, якими наразі опікується «Агентство розвитку Дніпра». Було багато запитань про те, як насправді живе місто, коли недалеко триває війна. Адже багато учасників – представники балканських країн, і вони переживали подібну ситуацію 20 років тому. Слова мера Бориса Філатова про те, що саме в Дніпрі народжується українська політична нація, викликали інтерес», – зазначив Володимир Панченко.

Директор «Агентства розвитку Дніпра» наголосив, що за результатами перемовин у Дніпрі незабаром чекають на представників інституцій, аналогічних «Агентству розвитку Дніпра», а також європейських організацій з підготовки кадрів, які висловили побажання на власні очі побачите те, що дніпровська делегація презентувала у м. Торунь. Зокрема, найближчим часом Дніпро відвідає Франці Братковіч, директор Центру розвитку міста Ново Место, що у Словенії. Буде представлений воркшоп, як готувати бізнес-плани, щоб вигравати конкурси на залучення інвестицій від європейських організацій. Досягнуто попередніх домовленостей з Монікою Верцулою, директором Міжнародного центру розвитку м. Падуя (Італія) про можливість тісної співпраці у підготовці професійних робітників у сфері роботизації та аерокосмічній галузі. «Особливо мені запам’яталася зустріч з Юлією Іордаш, директором Офісу із залучення європейських грантів, який спеціально створено при мерії м. Міовені (Румунія). Чому особливо? Тому що і в місті проживає всього 35 тис. мешканців, а штаб-квартира відомої автомобільної компанії «Дача» та виробництво «Рено» знаходяться саме там. Для Дніпра, де створюється індустріальний та науковий парк, дуже привабливий приклад», – додав Володимир Панченко.

Довідка. ALDA (Європейська асоціація місцевої демократії) є неурядовою організацією, яка займається просуванням ефективного управління. Асоціація спеціалізується на заходах, що сприяють розвитку співпраці між місцевими органами влади та громадськістю. Організацію створили ще у 1999 році з ініціативи Ради Конгресу Європи місцевої і регіональної влади з метою координації та підтримки мережі агентств місцевої демократії. Дніпро став членом ALDA у 2017 році.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.