Погода

Урочиста хода, пластунський табір та експозиція військової техніки: як у Дніпрі відзначатимуть День пам’яті та примирення і 72-гу річницю Перемоги над нацизмом

7-9 травня в Дніпрі проведуть понад 100 заходів, присвячених Дню пам'яті та примирення і 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це на прес-конференції повідомив начальник управління культури Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

«Усі ці заходи заплановані міською радою, районними радами, ініціативними групами, волонтерами, колишніми військовослужбовцями, ветеранами АТО. Ці заходи справді мають дух патріотизму, пам'яті й шани нашим ветеранам», – зазначив Євген Хорошилов.

Так, 9 травня, о 9:00, відбудеться традиційне покладання квітів до пам'ятника Вічної Слави. 7-9 травня пройде комплекс заходів «Дякуємо за життя». Стартує він 7 травня, о 9:00, на Монастирському острові, біля пам'ятника Т. Шевченку. Там же буде розташований пластунський табір, в якому пройде вишкіл для учнів. Містяни зможуть взяти участь у спеціалізованих пластунських вікторинах, спортивних змаганнях, отримати знання та навички юного пластуна. 8 травня табір продовжить роботу. О 10.00 учасники фестивалю «Дякуємо за життя» з Монастирського острова вирушать у ходу пам'яті. Об 11:00 вони мають дійти до площі Героїв майдану, де до них приєднаються інші учасники. Далі їхній маршрут пролягатиме до парку Пам'яті та Примирення. О 12.00 там покладуть квіти до меморіалу.

9 травня комплекс заходів «Дякуємо за життя» продовжиться на Фестивальному причалі. З 11:00 на сцені виступатимуть молодіжні та дитячі колективи, духовий оркестр, рок-гурти. 9 травня на оглядовому майданчику парку Шевченка працюватиме експозиція військової техніки. Там же розташуються польові кухні та презентаційні стенди військових частин, які дислокуються в Дніпрі та області. «Саме тут можна буде побачити, як наші військові працюють зараз, як боронять нашу рідну землю, як шанують подвиг ветеранів та запрошують до своїх лав», – зазначив Євген Хорошилов.

Поруч у літньому театрі парку Шевченка проходитиме концерт творчих колективів міста. Така ж програма і в парку ім. Глоби.
Крім того, 9 травня, о 9:30, біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету стартує легкоатлетична естафета. В ній візьме участь понад півтори тисячі осіб. Начальник управління культури закликав містян приєднуватися до урочистостей. Більш детальна програма заходів – на сайті Дніпровської міської ради.