
Валерій Шкарупа розповідає, що через особливість техніки процес створення однієї картини може займати 2-3 роки. «З грецької «левкас» – це білий ґрунт. Я працюю в цій техніці на полотні, це дозволяє мені реалізувати всі задуми, але за досить довгий час. У Дніпрі з виставкою вперше, але впевнений, що не востаннє, бо задумів досить багато», – розповів митець.
У дніпровському Музеї українського живопису сьогодні зібралося кілька десятків гостей, які прийшли познайомитись із творчістю митців Київської художньої школи.
«Перша думка, коли я увійшла до зали, була «Вау!». Мені дуже подобаються оригінальні та цікаві роботи митців. На мій погляд, дуже добре, що у нас, дніпрян, є можливість ознайомитися не лише з творчістю місцевих художників, а й що до нас запрошують митців з інших міст», – розповіла відвідувачка Галина.
Виставка працюватиме до 25 травня в Музеї українського живопису (пл. Троїцька, 5-А, 2 поверх).
Довідка. Леонід Бернат представляє проект «Подорожня карта». Художник поєднує православні, радянські та казково-світські образи, балансує між елітними знаннями і живими враженнями від репродукцій у журналах.
Олексій Малих – майстер живопису та левкасу – представляє скульптурну серію «Ровер для Повітрулі», яка поєднує праслов’янський міф, забутий світ та таємничих істот.
Валерій Шкарупа привіз експозицію «Мангри». Художник говорить про філософію людського буття, емоційно й чуттєво ставить питання, ким ти вийдеш з мікрокосмосу мангрів і що зможеш дати іншим?







