У Дніпрі визначили переможців ювілейного ХХV фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я – «Січеславна-2017»

altУ понеділок, 27 березня, у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбулося урочисте нагородження переможців ювілейного ХХV фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я – «Січеславна-2017». Фестиваль міжобласний і проводиться щорічно з 1992 р. Вже другий рік поспіль він проходить у рамках програми міського голови Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця». З 15 до 26 березня 2017 р. тривав перегляд і рецензування вистав.

«Січеславна» – це своєрідний дніпровський «Оскар». В Україні більше немає такого театрального фестивалю, який проводився б 25 років поспіль. Фестиваль у Дніпрі має ще одну особливість: переможцям вручають бронзові статуетки, які відливають на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова». А головний приз – це 30 тис. грн», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Переможців «Січеславни» та «Надії Січеславни» (конкурс для творчої молоді) визначили в різних номінаціях: найкраща жіноча та чоловіча ролі, найкращі пластика, музичне оформлення, сценографія, режисерська робота тощо. Гран-прі «Надія Січеславни» та грошовий приз у розмірі 10 тис. грн отримала актриса Запорізького театру ім. Магара Поліна Чувашова за роль Пеппі у виставі «Пеппі Довгапанчоха». Володарем найвищої нагороди фестивалю – гран-прі «Січеславна-2017» та грошового призу у розмірі 30 тис. грн. став актор Дніпропетровського театру ім. Т. Шевченка, заслужений артист України Віктор Гунькін. Його відзначили за роль баби Прісі у виставі «Зона». «Я не можу передати ті емоції, які мене зараз переповнюють. За моє творче життя це перша така нагорода. Але я хочу поділитися своєю радістю та віддати гроші ветеранам сцени, які живуть за межею бідності», – розповів актор.

Для номінантів та переможців колеги підготували святковий концерт, виступ оркестру та різні подарунки.

Всього цього року у фестивалі-конкурсі взяли участь 9 дніпровських театрів, з них 3 – міського підпорядкування. Це – Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!» (з драмою «Однокласники»), Дніпровський міський телевізійний театр (з музичною казкою «Вінні-Пух та його друзі») та Дніпровський міський театр ляльок (з казкою «Сказка встреч и расставаний»). Також серед учасників – Академічний театр ім. Лесі Українки (м. Кам’янське), 5 театрів із Запоріжжя, 3 театри з Кривого Рогу, театр ім. Б. Захави (м. Павлоград), студенти Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та Запорізького національного університету.

«На мій погляд, нині у Дніпрі інтерес до театрів значно зріс. Прем’єрні вистави збирають повні зали. Театри слід підтримувати, це потрібно не лише акторам, а й мешканцям міста. І те, що в нас уже 25 рік поспіль проходить «Січеславна», ще раз доводить, що Дніпро – це культурна столиця», – розповів керівник Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

«Цьогорічна «Січеславна» особлива: вона ювілейна і нагородження відбулося у Всесвітній день театру. Люди, які займаються театральним мистецтвом, особливо у такі непрості часи, заслуговують на повагу. «Січеславна» ризикувала залишитися в минулому, але міська влада та мер вирішили підтримати цей фестиваль-конкурс, і так буде й надалі», – розповів позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.