Погода

У 98-му річницю Соборності України в Дніпрі відкрили пам’ятний хрест на честь Акта Злуки

alt22 січня, під час святкування 98-ї річниці Акта Злуки України, на Соборній площі Дніпра відкрили пам’ятний хрест на честь об’єднання УНР та ЗУНР. Це перший у місті пам’ятник воїнам УНР, які майже століття тому загинули в боях за Дніпро.
 
Знакова подія зібрала кілька сотень дніпрян. Люди принесли на площу українські прапори та вдягнули жовто-блакитні стрічки. Право відкрити пам’ятник надали міському голові Дніпра Борису Філатову та народному депутату України Андрієві Денисенку.
 
«Хочу звернути вашу увагу, що ця прекрасна робота належить українському вірмену Гарніку Хачатряну – українському скульптору вірменського походження. Це дуже показово сьогодні. Дніпро є справжнім українським містом», – сказав Борис Філатов.
 
Пам'ятник встановлений силами громадської організації «Січ» і народного депутата Андрія Денисенка. Керівник міста Борис Філатов, зокрема, подякував нардепу за його щоденну роботу над тим, щоб Дніпро став по-справжньому українським містом.

«Цієї миті наше місто чекало майже сто років. У нас той самий ворог на сході. Ми так само, як тоді, боронимо соборність і незалежність України. Та сьогодні, бачачи силу нової відродженої України, єдність нашої нації, силу громадянського суспільства та нової української армії, я впевнений – ми переможемо», – сказав народний депутат Андрій Денисенко.

 
Форма пам'ятника нагадує хрест, який використовувався в нагородах і знаках УНР. На монументі зображені український герб і меч. Місце для пам'ятного знака обрали не випадково – неподалік на площі поховані 14 воїнів УНР, які воювали в полку «Січових стрільців – Вільних козаків». У день відкриття провели освячення монумента. На Соборній площі влаштували прохід військової колони.
 
Під час свята також виступив відомий український співак Олег Скрипка. Він виконав пісню «Зродились ми». За словами артиста, ця пісня у стилізованій обробці є маршем нової української армії. «Я дуже вдячний патріотам України, які започаткували таку прекрасну ініціативу й запросили мене сьогодні сюди», – сказав Олег Скрипка.
 
Довідка: День Соборності України має велике політичне та історичне значення. Об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави відбулося 22 січня 1919 року в Києві, на Софійській площі.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt