У Дніпрі в дитячих стоматологічних відділеннях відкриють профілактичні кабінети

У рамках реорганізації стоматологічних поліклінік у Дніпрі на базі дитячих відділень цього року вперше відкриють кабінети профілактики стоматологічних захворювань. Спочатку проводитимуть профілактичні огляди школярів перших класів, а потім – старших дітей. Загалом цього року планують обстежити трохи більше 11 тис. першачків. Ці заходи дадуть змогу насамперед запобігти розвитку захворювань зубів у дітей та зберегти їх здоровими.

«Під час таких профілактичних оглядів дітям проводитимемо професійну гігієну порожнини рота. Крім того, розповідатимемо їм та батькам, як слід доглядати за зубами, щоб не з’являвся карієс, а також про правильний раціон харчування. Загалом, відкриваючи кабінети профілактики, хочемо наголосити, що до стоматолога необхідно звертатися, не чекаючи, коли з’явиться причина», – розповіла під час прес-конференції 7 лютого в. о. генерального директора міської дитячої поліклініки № 2 Тетяна Демішева.

Зі свого боку начальник відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Прибиток зазначила: профілактичні кабінети буде відкрито коштом міського бюджету.

«З 2019 року вперше у Дніпрі з ініціативи мера Бориса Філатова до міської програми включено надання стоматологічної допомоги дітям. До 2021 року у бюджеті міста на це заплановано 12 млн грн, зокрема, на поточний рік – 3 млн грн. Ці кошти, серед іншого, спрямовуватимемо на оснащення кабінетів, зокрема, закупівлю обладнання, матеріалів тощо», – сказала начальник відділу департаменту.

Водночас виконувачка обов’язків головного лікаря стоматологічної поліклініки № 1 Марта Василишина нагадала: після реорганізації закладів стоматологічної допомоги у Дніпрі створено три стоматологічні поліклініки, які надаватимуть стоматологічну допомогу в повному обсязі і дорослим, і дітям.

 «Дитячі стоматології з філіями у різних районах міста працюють, як і раніше, штат лікарів-стоматологів, медсестер не скоротився. Їх просто приєднали до трьох стоматологічних поліклінік. Організаційні зміни торкнулися адміністрації закладів. Таким чином у місті сформована єдина система надання стоматологічної допомоги і дорослим, і дітям», – додала Марта Василишина.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.