У рамках реорганізації закладів соцзахисту дітей у Дніпрі створять центр підтримки сімей і малечі «Мамине щастя»

У Дніпрі в рамках реалізації національної стратегії реформування системи інтернатних закладів планують реорганізувати два центри соціально-психологічної реабілітації дітей та Міський соціальний центр матері та дитини. Щодо останнього закладу, то міська рада вже ухвалила рішення про його реорганізацію у центр соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя». Про це під час прямої телефонної лінії 6 лютого повідомила начальник управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

«Раніше у цьому центрі мали право перебувати жінки на останньому місяці вагітності або з одним малюком до півторарічного віку, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Після реорганізації центру категорія жінок розшириться. Зокрема, перебувати у ньому матимуть право жінки з однією дитиною, двома, трьома – незалежно від їхнього віку. Максимальний термін перебування – 1 рік. За цей час жінка повинна вирішити свої життєві питання. Планується, що заклад нового типу – центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» запрацює з 1 травня», – розповіла начальник управління-служби.

 Водночас центри соціально-психологічної реабілітації планують реорганізувати у центри підтримки дітей та сім’ї. Як і раніше, у цих закладах матимуть право перебувати діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Серед нововведень – створення на базі центрів денних консультативних відділень, де родини, які опинилися у складних життєвих обставинах, зможуть отримувати допомогу психолога, юриста, соціального працівника тощо.

Під час прямої телефонної лінії представниця мерії також наголосила: фахівці міського та районних управлінь-служб у справах дітей вживають максимальних заходів, щоб влаштувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Пріоритетом є усиновлення та опіка. За 2018 рік у Дніпрі було усиновлено 49 дітей: 46 – громадянами України, 3 – іноземцями. Крім того, за минулий рік створено 8 прийомних сімей, куди влаштовано 11 дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу (влаштовано 10 дітей).

«Той, хто хоче створити прийомну родину, дитячий будинок сімейного типу, взяти під опіку чи всиновити дитину, може звертатися до управління-служби у справах дітей або до центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді за місцем мешкання. Фахівці цих служб проконсультують, зокрема, щодо необхідних документів», – додала Ганна Довготько.

Довідка. У Дніпрі функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 76 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 81 прийомна сім’я, в яких виховується 110 дітей. На обліку в управліннях-службах у справах дітей перебуває 1 тис. 636 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 86,7% виховуються у родинах.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.