Представники міської ради Дніпра взяли участь у зустрічі щодо підготовки до підписання Паризької декларації, спрямованої на приборкання ВІЛ-інфекції

У Дніпровській мерії провели технічну зустріч з представниками обласної адміністрації, об’єднання органів ООН – ЮНЕЙДС та Центру контролю над захворюваннями в США щодо підписання Паризької декларації Fast-Track Cities. Це документ, який зобов’язує мерів посилити протидію епідемії ВІЛ-інфекції та добитися результатів 90-90-90. Це означає, що 90% людей, котрі живуть з ВІЛ, знають свій статус, 90% тих, хто знає про свій статус, отримують антиретровірусну терапію, а 90% осіб, які одержують лікування, мають невизначуване вірусне навантаження і безпечні для суспільства.  

«Ця стратегія включає багато елементів, що спрямовані на досягнення цих трьох показників. Сподіваємося, що спільно з місцевою владою, громадськими організаціями ми знайдемо нові підходи та нові рішення цієї проблеми. Перш за все, нам потрібно вирішити питання з даними, адже ми маємо знати, скільки людей реально інфіковані та отримують лікування», – зазначив директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко.

До ініціативи приєдналися вже понад 200 міст по всьому світу, зокрема Київ та Одеса. Вона охоплює мегаполіси, адже їхнє населення більш схильне до інфікування ВІЛ. Представники США провели презентацію програми Fast-Track. Так, для Дніпра вона передбачає визначення всіх ВІЛ-позитивних мешканців протягом двох років та надання їм терапії.  

«У міста є велике бажання приєднатися до будь-якої ініціативи, що допомагає побороти епідемію. Наша мета – не просто підписати декларацію, а вирішити проблему. Ми маємо разом з вами обдумати всі аспекти, щоб партнерство було результативним. Крім цього, для нас важливо, що до ініціативи вже приєднався Київ, і ми можемо перейняти його досвід», – зазначив заступник міського голови Дніпра та директор департаменту охорони здоров’я населення міськради Андрій Бабський.

Дніпровська мерія активно працює над протидією епідемії ВІЛ/СНІДу, зокрема, взаємодіє з громадськими організаціями, обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом. Крім цього, з міського бюджету виділяються кошти на придбання експрес-тестів.

Довідка: Об’єднання ЮНЕЙДС створене для всебічної скоординованої боротьби з епідемією ВІЛ і СНІДу та її наслідками у глобальному масштабі.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.