Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна

Інформація про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 № 605-р, Управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради

З 1999 року у місті Дніпропетровську функціонує Міський центр соціальної допомоги, який здійснює тимчасову реєстрацію для осіб, які цього потребують. За останнє півріччя роботи центру соціальної допомоги звернень біженців щодо отримання соціальних послуг не було. В 2012 році звернулась одна громадянка Росії, яка в подальшому була депортована до Росії.

Завданням міського центру соціальної допомоги є надання нічлігу, соціально-побутової та медико-соціальної допомоги, сприяння в працевлаштуванні, відновленні паспортів, оформленні пенсій та оформленні до будинків-інтернатів.

Притулок розташований за адресою: вул. Свердлова, 56. На нічліг до притулку приймаються мобільні громадяни щоденно з 18.00 до 7.00 години. Всі хто звертається на нічліг оглядаються черговим фельдшером. Приміщення притулку розраховане на 20 ліжко/місць. Громадянам, які прийняті на нічліг надається вечеря.

За час роботи притулку, не було встановлено жодного випадку порушення правопорядку відвідувачами притулку. Для забезпечення охорони громадського порядку та профілактики правопорушень з боку осіб які прийняті на нічліг до притулку, наряди патрульної служби періодично у вечірній час здійснюють візити до притулку, виконують перевірку прилеглої території.

Згідно наказу Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, що надають соціальні послуги бездомним громадянам» від 19.02.2009 № 70 у разі звернення до центрів обліку або будинків нічного перебування іноземців, осіб без громадянства, які не мають документів, шукачів притулку та біженців, адміністрація закладу для бездомних громадян повідомляє про них територіальні  підрозділи ДДГІРФО, органи міграційної служби та направляє їх до цих органів для проведення відповідної перевірки і вирішення питання щодо надання відповідної допомоги у межах компетенції.

Іноземці,  особи  без  громадянства,  шукачі  притулку можуть  перебувати  у  будинку  нічного  перебування терміном до 5 днів. Після закінчення  цього  терміну  територіальні  підрозділи ДДГІРФО та органи міграційної  служби вирішують питання щодо їх подальшого перебування на території України, в тому числі, у разі відповідного  звернення,  забезпечують розгляд  заяв  про надання статусу біженця.
За взаємним   погодженням із адміністрацією закладу для бездомних, іноземці та особи  без  громадянства після  відповідної перевірки  та  оформлення  їм належних документів (довідки) можуть перебувати  у  ньому  на  законних  підставах  протягом   терміну, визначеного  угодою  з  цим  закладом,  за  погодженням  з органом міграційної служби.

У разі звернення до центрів обліку або будинків нічного перебування дитини, яка перебуває на території України без супроводу і виявила бажання подати заяву про надання статусу біженця, адміністрація невідкладно повідомляє про неї територіальний орган міграційної служби, службу у справах дітей та центр СССДМ за територіальним розташуванням. 

Враховуючи вищевикладене, у разі звернення до центру біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, їм буде надана всебічна можлива допомога.