Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Самарська прокуратура Військова служба є обов’язком громадян України, за невиконання якого передбачена відповідальність

Військова служба є обов’язком громадян України, за невиконання якого передбачена відповідальність

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також відбування військової служби є обов’язком громадян України.
Необхідність проведення на даний час часткової мобілізації в Україні зумовлена небезпекою державній незалежності України, виникненням реальної загрози територіальній цілісності, спричиненої агресивними діями з боку Російської Федерації, необхідністю підтримання бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань України, на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.
У зв’язку з цим роз’яснюємо, що виконання обов’язку щодо військової служби громадян України забезпечується відповідними нормами законодавства, які передбачають відповідальність.
Зокрема, стаття 336 Кримінального кодексу України передбачає до 5 років позбавлення волі тим, хто ухиляється від призову за мобілізацією.
Аналогічне покарання передбачено статтею 336-1 Кодексу за ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації.
Згідно зі статті 337 Кримінального кодексу України,  до 2 років виправних робіт або арештом на строк до 6 місяців, карається ухилення військовозобов'язаного від військового обліку після  попередження, зробленого відповідним військовим комісаріатом. Крім того, до 6 місяців арешту передбачено за ухилення військовозобов'язаного від навчальних (чи перевірних) або спеціальних зборів.
 

Прокуратура Самарського району м.Дніпропетровська