Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна

Узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час громадських обговорень з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста

На виконання норм Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», відповідно до  розпоряджень в. о. міського голови від 12.08.2015 № 493-р «Про проведення громадських слухань з питання перейменування міста Дніпропетровська у районах міста» та від 22.07.2015 № 432-р «Про внесення змін та доповнень до розпорядження міського голови від 22.07.2015 № 432-р «Про проведення громадських слухань з питання перейменування міста Дніпропетровська у районах міста»» під час проведення громадських обговорень надішли такі пропозиції (зауваження).
 
27.08.2015 відбулися громадські обговорення в Амур-Нижньодніпровському районі міста з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста, під час яких мешканці району висловилися проти перейменування міста Дніпропетровська, а також вулиць та скверів. Запропонували залишити місту його назву – Дніпропетровськ.
 
27.08.2015 в Бабушкінській районній у місті радівідбулися громадські обговорення з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста в Жовтневому районі міста. Під час громадських обговорень надійшла пропозиція від 44 мешканців району не перейменовувати місто та вулиці, а особливо вул. Леніна та вул. Героїв Сталінграду (додається).
 
13.08.2015 відбулися громадські обговорення в Жовтневому районі міста з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції від мешканців району:
- Писаренко Олена Петрівна, архітектор, представник Громадської організації «Жива земля», запропонувала не перейменовувати вул. Шаумяна на вул. архітектора Дольніка. Запропонувала нову назву для вул. Шаумяна – вул. Архітектора Олега Чмони, який мешкав на цій вулиці. Також запропонувала: пров. Урицького перейменувати на вул. Соборну. Вулиці 8-го березня та Дмитра Донського не перейменовувати взагалі, як такі, що не підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Внесла пропозицію: включити до складу  міської комісії щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Дніпропетровська  архітекторів, які будували місто.
- Петренко Володимир Васильович, запропонував винести рішення про розподіл переліку вулиць та інших об’єктів міста, які підлягають перейменуванню на окремі категорії: повернення історичної назви, нейтральні назви та назви з конкретними прізвищами. Зауважив, що в будь-якому випадку кожну назву необхідно обговорювати з мешканцями цією конкретної вулиці (провулку, узвозу тощо) та враховувати їх побажання.
- Кавун Максим Едуардович, кандидат історичних наук, краєзнавець, колишній голова робочої групи міської комісії щодо перейменувань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Дніпропетровська з 2007 по 2015, зазначив, що у травні  2015 р. був складений перелік об’єктів, яким відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» необхідно змінити назви лише 130 топонімів. Зауважив, що  міська комісія вирішила перейменувати 310 топонімів, тобто у 3 рази більше.
Запропонував не змінювати назву міста Дніпропетровськ, оскільки на це немає потреби, а лише необхідна семантична заміна топоніма за рішенням міської ради: замість одіозного діяча Г. І. Петровського, на честь Святого Апостола Петра, та грецького слова «петрос», бо відповідає розташуванню  - «місто на каменях».
Пропозиції щодо перейменування вулиць:
1. Не перейменовувати деякі вулиці, що підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», (це всього 12 вулиць у районі) – вулиці 8 Березня, Фучика (загиблий антифашист), Рози Люксембург, Гусенка (загиблий льотчик, герой Радянського Союзу), Виконкомівська та інші.
- проспекту Карла Маркса надати нейтральну назву – Європейський, Центральний або Великий, тобто не називати головний проспект міста ім’ям якоїсь однієї конкретної особи.
-  Повернути частині вулиць історичні назви: вул. Ворошилова –  вул. Потьомкінська, вул. 8 Березня – вул. Дворцова, вул. Рогальова –   вул. Крутогорна, вул. Дзержинського – вул. Новодворянська (додається).
- вул. Погребняка не треба перейменовувати, а назвати на честь козацького архітектора XVIIIстоліття, Якима Погребняка який збудував шедевр дерев’яного зодчества – Троїцький собор у Новомосковську. Або назвати на честь М. С. Погребняка – відомого художника, пейзажиста, який викладав у Дніпропетровському художньому училищі. Або можна повернути історичну назву – вул. Полігонна, яка виникла у 1915 році і існувала по 1980.
Зазначив, що мешканцями вулиця зібрано близько 200 підписів (додається).
- Дубовий Григорій Ілліч, голова будинкового комітету «ДОБРОДІЙ» будинку № 40 (6-8 під’їзди) по просп. Героїв. Заперечив проти перейменування вул. Шаумяна на вул. Архітектора Дольніка, оскільки він дуже суперечлива людина.
Назву «Дніпропетровськ» перейменовувати не можна – це торгова марка, бренд, який знають у всьому світі.
Запропонував прибрати пам’ятник Г. І. Петровському з площі Петровського і можливо перейменувати на історичну назву – площа Привокзальна. Також запропонував, щоб під час проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня і у зв’язку із відсутністю Закону України «Про місцеві референдуми» провести місцеве опитування населення з голосуванням щодо питання перейменування міста Дніпропетровська (додається).
- Гришайлова Поліна, зауважила, що перейменування треба проводити тільки після місцевого референдуму і більша частина населення міста проти перейменування (додається).
- Симененко Ігор Валерійович запропонував Дніпропетровській міській раді звернутися до Верховної Ради України з проханням прискорити процес прийняття Закону України «Про місцевий референдум». Підкреслив, що питання зміни назви міста повинно вирішуватись тільки територіальною громадою, а не членами міської комісії.
- Рубаха Юрій Олександрович запропонував Дніпропетровській міській раді звернутись з пропозицією мораторію на зміну назв областей, районів, населених пунктів, районів у містах та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, районів у містах та інших об’єктів топоніміки населених пунктів із виключеннями (додається).
До протоколу громадських обговорень з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста в Жовтневому районі міста також долучено:
1. Список мешканців Жовтневого району і його вулиць (працівники інституту сільського господарства степової зони – 25 підписів) (додається).
2. Список мешканців вул. Фучика, з пропозицією залишити стару назву вулиці, або перейменувати на вул. Празьку чи вул. Чеську – 19 підписів (додається).
3. Список жителів із пропозиціями щодо назв міста та його вулиць – 29 підписів (додається).
Також, за результатами громадських обговорень у Жовтневому районі міста та опрацювання пропозицій, які надали у письмовому вигляді громадяни:
1.  Пропозиції щодо перейменування міста Дніпропетровська:
-   Дніпропетровськ (з новим тлумаченням назви) - більше 41 чол.
-   Січеслав - 5 чол.
-   Екатеринослав - 4 чол.
-   Дніпро - 2 чол.
-   Дніпрослав - 1 чол.
         2. Пропозиції щодо перейменування вулиць, провулків, проспектівта ін.:
-        міській раді перейменовувати в терміновому порядку (до листопада 2015 р.) тільки ті вулиці, які підпадають під дію Закону про декомунізацію;
-          не перейменовувати зараз вулиці, які не підпадають під дію Закону про декомунізацію. В межах району - це 12 об’єктів (із запропонованих комісією 37-ми), тобто:
просп. Карла Маркса,
вул. 8 Березня,
вул. Баумана,
вул. Виконкомівська,
вул. Гусенка,
вул. Дмитра Донського,
вул. Клари Цеткін,
пров. Колгоспний,
вул. МОПРа,
вул. Рози Люксембург,
узвіз Тольятті,
вул. Фучика.
-            в першу чергу, при перейменуванні, повернути історичні назви вулицям району, які беруть початок ще з кінця XVIII століття:
- вул. 8 Березня (яка дублюється з 2-ма вул.) - вул. Дворцова (з 1790-х років),вул. Ворошилова - вул. Потьомкінська (з 1790-х років), вул. Дзержинського - вул. Новодворянська (з 1830-х років),вул. Куйбишева - вул. Гімназична (з 1860-х років), вул. Рогальова -вул. Крутогірна (з 1790-х років), пров. Радянський - проф. Архієрейський (з 1790-х років).
-        давати нейтральні назви і лише в рідкісних випадках імена історичних або політичних діячів;
-        змінювати на прізвища людей, які внесли видатний внесок в історичний розвиток нашого міста та регіону, або змінювати назви на назви держав Євросоюзу або їх столиць.
Також були внесені наступні пропозиції щодо назв вулиць:
-       вул. Погребняка - вул. Якима Погребняка (козацький зодчий) або М. С. Погребняка (художник) або вул. Полігонна (історична назва);
-       просп. Карла Маркса - якщо перейменовувати (хоч він не підпадає під дію Закону), то в нейтральну назву: Європейський проспект, або Центральний проспект, Великий проспект (історична назва «Большая улица»), не називати головний проспект ім’ям якоїсь конкретної історичної персони.
-       вул. Набережна В. І. Леніна - вул. Набережна Центральна або ж Набережна Андріївська - на честь святого Апостола Андрія Первозванного, який відвідав це місце у І столітті нашої ери та вперше охрестив місцевих жителів;
-       вул. Московська - або залишити історичну назву або перейменувати у вул. Володимира Мономаха;
-       пров. Урицького - вул. Едуарда Дубініна (листи з підписами мешканців вулиці направлені в міськраду), або вул. Соборна або вул. Антона Задонцева (академік, директор Інституту степового господарства, розташованого поруч);
-       пров. Радянський - вул. Карла Роде (перший лікар міста, приїхав у 1789 р., заснував першу аптеку, був одним із перших трьох мешканців цієї вулиці); поруч знаходяться лікарня ім. Мечникова та Інститут реабілітації інвалідів;
-       вул. Фурманова - вул. Фурманська (фурманка - закритий козацький віз);
-       вул. Шаумяна - не вул. Дольника, а вул. Архітектора Олега Чмона, який жив на цій вулиці;
-       вул. Фучика - якщо перейменовувати, то вул. Празька або вул. Чеська.
-       бульвар Слави - бульвар «Слави Героям»;
-       просп. Героїв - просп. «Героям Слава»;
- узвіз Тольятті - узвіз Мандриківський (проходить на території історичного козацького селища).
 
19.08.2015 відбулося зібрання мешканців Індустріального району з обговорення пропозиції, наданою міською комісією щодо перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції :
- Бут А. М., голова Громадської організації «Громадський комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю», вніс пропозицію перейменувати Дніпропетровськ на «Січеслав на Дніпрі».
- Рябцев М. П., член Дніпропетровської міської організації Всеукраїнського Товариства «Просвіта», вніс пропозицію щодо нової назви міста – «Слобожанщина».
- Дегтярьов Ю. С., голова Індустріальної районної у місті ради, запропонував назвати одну із вулиць міста Дніпропетровська ім’ям В’ячеслава Чорновола. А також інформував про те, що районна організація ветеранів  України внесла пропозицію щодо перейменування однієї із вулиць міста на честь героя Радянського Союзу – Волохова Олександра Миколайовича.
За підсумками зустрічі вирішили внести такі пропозиції:
1. Місто Дніпропетровськ не перейменовувати – підписи 83 мешканця району (додаток).
2. Вул. Сакко перейменувати на вул. Сократа.
3. Вул. Винокурова перейменувати на вул. Трубну або Дніпросталь.
4. Просп. Газети «Правда» перейменувати на просп. Богдана Хмельницького.
5. Вул. Щербини перейменувати на вул. Вишневу.
 
14.08.2015 в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради пройшли обговорення з підопічними та працівниками центру з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, проспектів, парків, мостів та інших об’єктів, які розташовані у районі та місті.
Присутні висловилися проти перейменування назви міста та інших об’єктів та долучили список осіб, які проти перейменування міста Дніпропетровська (додається).
Також до Дніпропетровської міської ради надійшла інформаційна записка депутата Дніпропетровської міської ради VIскликання Левкіна А. (від 25.08.2015) з повідомленням про те, що на зборах були присутні близько 250 осіб і 200 з них висказалися проти перейменування міста Дніпропетровська (додається).
 
13.08.2015 уприміщенні Кіровської районної у місті радивідбулися громадські обговорення з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції:
- Костржицький В. К., співробітник ПАО ДМЗ, академік Міжнародної академії зв’язку, вніс пропозицію перейменувати вул. Вакуленчука на               вул. Л. Стромцова, який був директором ПАО ДМЗ.
- Сердюковський В. М. співробітник ПАО ДМЗ, наголосив, що мешканці вулиціВакуленчуказгодні на перейменування вул. Вакуленчука на вул. Стромцова. 59 присутніх в залі осіб висловилися за таке перейменування.
- Гускіна Л. Г., мешканка вул. Горького, буд. 2, запропонувала не перейменовувати місто Дніпропетровськ та відкласти це питання до закінчення воєнних дій в Україні та рекомендувала додати варіанти для вулиць, які будуть перейменовувати такі: архітектора Красносельського, академіка Фадєєва та Олени Блаватської.
- Кістов А. І., студент, виніс пропозицію перейменувати вул. Сєрова на честь американського сенатора Джона МакКейна.
- Мінаєва Т. Ю., мешканка буд. 86 по просп. Кірова, запропонувала призупинити дії по перейменуванню міста та вулиць.
- Толкачова Л. В., мешканка буд. 52а по вул. Комсомольській, виступила з критикою щодо перейменування вул. Леніна на вул. С. Бандери та проти перейменування міста Дніпропетровська.
- Ревенко Ю. В., завідуюча відділом О. Блаватської в історичному музеї ім. Яворницького запропонувала назвати вул. Ленінградську іменем Олени Блаватської.
 
26.08.2015 уприміщенні Красногвардійської районної у місті радивідбулися громадські обговорення з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції:
- Кузнецова Е., мешканка просп. С. Нігояна, висловила пропозицію мешканців проспекту, про те, що вони пропонують повернути просп. Нігояна історичну назву Чечелівський.
- Гайдюк Г. С., депутат Красногвардійської районної у місті ради, запропонувала провести референдум перед перейменуванням міста та вулиць.
- Власов Ю., мешканець району, запропонував вирішувати питання через референдум та не перейменовувати вулиці Героїв Сталінграду та Ленінградську, оскільки вони відображають нашу історію.
- Дороленко К. В. голова міської організації ВО «Свобода», зачитав лист бійців батальйону «Січеслав» з пропозиціями перейменувати місто на «Січеслав», а вулиці назвати на честь бійців, які героїчно загинули в зоні АТО.
 
20.08.2015 у приміщенні Ленінської районної у місті ради відбулися громадські обговорення з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції:
 - Нача’рян Н. О., депутат Дніпропетровської міської ради, внесла пропозицію щодо вирішення питання перейменування міста та вулиць шляхом проведення референдуму.
- Черненко О. Є., представник громадської організації «Золота паланка» ознайомив присутніх з листом, що надійшов від учасників АТО в Донецькій та Луганській областях з пропозицією перейменувати місто Дніпропетровськ у Січеслав.
- Ткаченко Т. М., директор КЗО «СЗШ № 105» Дніпропетровської міської ради, зачитала пропозицію мешканців та ветеранів Другої Світової Війни, які проживають на вул. Жовтневій (селище Таромське) не перейменовувати вулицю, так як назва характеризує пору року.
За результатами громадського обговорення мешканці Ленінського району висловили негативне ставлення до перейменування вулиць та міста.
 
20.08.2015 у приміщенні Самарської районної у місті радивідбулися громадські обговорення з питання перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста. Під час громадських обговорень надійшли наступні пропозиції:
- Бурда Л. В., мешканка району, депутат Самарської районної у мсті ради багатьох скликань, висловила пропозицію багатьох мешканців району щодо зміни не назви міста, а змінити зміст геоніму. Запропонувала винести питання перейменування на референдум.
- Чернова Т. О., мешканка вул. Космонавта Волкова, запропонувала перейменувати вул. 60 років Жовтня на вул. Чулкова – першого директора Придніпровської ТЕС.
- Березка В. В., голова Громадської організації «Примножимо славу Придніпров’я» виступив за збереження назви «Дніпропетровськ» але з новим смисловим наповненням.
- Агадженян Карен, заступник голови вірменської молодіжної організації Дніпропетровська, запропонував вул. Барбюса перейменувати ім’ям Серебрякова - хлопець, який жив на цій вулиці та загинув в АТО.
До протоколу громадських слухань додані пропозиції щодо перейменування проїздів Самарського району, які опрацьовані громадськістю щодо присвоєння найменувань (перейменувань) вулиць, провулків, розташованих на території району (додаються пропозиції, протоколи).
Пропозиції Нестеренко І. Г. (додається).
Пропозиції Петухова С. А. (додається).
Пропозиції Чернової Т. О. (додається).
Пропозиції Іванової Т. В. (додається).
Пропозиції Гавриленко Д. Д. (додається).
Пропозиції Мислицької Л. О. (додається).
 
         За підсумком громадських обговорень мешканці міста не підтримують перейменування міста Дніпропетровська, вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших об’єктів, що розташовані на території міста.