Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Створення ОСББ: Правові засади

Правові засади

Визначені в Законі України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 29.11.01 р. № 2866-ІІІ. Порядок державної реєстрації об’єднання визначає Постанова Кабінету Міністрів України від 11.10.02 р. № 1521 "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Власники квартир або нежилих приміщень на загальних зборах мають право вирішувати, хто обслуговуватиме будинок. Можна утримувати свій штат, а саме: голову чи управителя, двірника, слюсаря, бухгалтера (це мінімум працівників, а максимум визначається можливостями та бажаннями мешканців - консьержи, садівники тощо).

Можна укладати угоди з будь-яким підприємством з обслуговування житлового фонду, при цьому або самостійно слідкувати за виконанням умов угоди та контролювати витрату коштів, або доручити це службі єдиного замовника.

Господарем будинку з усіма відповідними правами та обов'язками є власники жилих та нежилих приміщень. Вони вирішують, які угоди та з ким їм слід укладати. Жодних вказівок, тим більше тиску „згори" на ОСББ не може бути, оскільки це незалежна організація, що існує коштом мешканців.

Колишній власник, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об'єднанню, бере участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства