Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Бер 28


Ви тут: Головна

Правова освіта

Оголошення про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Дніпропетровській області

До уваги адвокатів!

 
Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, а також всіма районними, міськими (міст обласного значення) та міськрайонними управліннями юстиції до 30 вересня 2015 року.
З повним текстом оголошення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області http://obljust.gov.ua/.
З метою отримання додаткової необхідної інформації, Ви можете звертатися до Дніпропетровського міського управління юстиції вул. Комсомольська, 56, кім 229 за тел.: (056) 371-15-87, контактні особи: Гусаренко Тетяна Валеріївна та Пивовар Анна Валеріївна.


Оголошення
про проведення конкурсу з відбору адвокатів,
які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги,
у Дніпропетровській  області

 
На виконання наказу Міністерства юстиції України від 19 серпня 2015 року № 224/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги», Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області повідомляє про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Дніпропетровській області.
Претенденти, які пройшли конкурсний відбір, залучатимуться для надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 № 8.
Відповідно до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1362, претенденти, які виявили намір взяти участь у конкурсі, повинні:
·        знати нормативно-правові акти у сфері захисту прав людини;
·        знати норми процесуального та матеріального права;
·        знати та дотримуватися Правил адвокатської етики;
·        знати законодавство у сфері безоплатної правової допомоги;
·        вміти складати процесуальні заяви, скарги та інші документи правового характеру;
·        вміти користуватися комп'ютером;
·        знати стандарти якості надання безоплатної правової допомоги;
·        володіти державною мовою (володіння англійською мовою та/або мовами національних меншин, які на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці становлять значну частину населення, є перевагою);
·        мати право на зайняття адвокатською діяльністю.
Для участі у конкурсі необхідно особисто подати за встановленою Міністерством юстиції формою заяву разом з такими документами:
копії паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, трудової книжки, документів про освіту, витяг з Єдиного реєстру адвокатів України, виданий не пізніше 10 днів до подання документів;
біографічну довідку та анкету за встановленою Мін'юстом формою, мотиваційний лист (до 500 слів) у довільній формі за підписом претендента.
Увага!Зразки заяви, біографічної довідки та анкети розміщено на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги http://www.legalaid.gov.ua/ua/konkurs-advokativ/vosmyi-konkurs.
 
Заяви та документи, необхідні для участі у конкурсі, приймаються до 30 вересня 2015 року Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області та управліннями юстиції:
 
Адміністративно-територіальна одиниця (місто та/або район) Адреса для подання документів Особи, що здійснюють зв'язок з претендентами, їх номери телефонів та адреси електронної пошти для довідок
1 м. Дніпропетровськ  
49027, м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 21-А
Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області
 
Начальник
відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти
секретар конкурсної комісії
Мамедова Арзу Парвізівна
тел.:  (056) 46-43-53
моб.: 097-283-92-37
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Заступник начальника
відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти
Моргун Олена Віталіївна
тел.:  (056) 39-67-23
моб.: 067-299-87-07
ел. пошта: pravova_obljust@ukr.net
49004, м. Дніпропетровськ,
вул. Комсомольська, 56
Дніпропетровське міське управління юстиції
Головний спеціаліст
Пивовар Анна Валеріївна
тел.: (056) 371-15-87
моб.: 099-047 -27-17
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Головний спеціаліст
Гусаренко Тетяна Валеріївна
тел.: (056) 371-15-87
моб.: 066-984-93-43
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
           
 
Конкурс проводиться у три етапи:
- перший етап – розгляд документів, поданих претендентами: 08 жовтня 2015 року за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 21-А (будівля Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області);
- другий етап – письмове тестування претендентів: 10 жовтня 2015 року з 11 год. до 13 год. 15 хв. за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 26, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ  (початок реєстрації – о 10:00);
- третій етап – співбесіди з претендентами: 15-16 жовтня 2015 року за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 21-А (будівля Головного управління юстиції у Дніпропетровській області).
Точний день та час співбесіди кожного претендента буде окремо повідомлено під час реєстрації для проходження письмового тестування.
 
 

Незалежність України: від минулого до сьогодення

У духовному і політичному житті кожного народу є такі події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, навіть, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах.
            Ми - українці, і в нашій історії маємо події, які мають надзвичайне значення. Такі події не втратили своєї актуальності і по сьогоднішній день, які перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.
            Упродовж багатьох століть наша держава очікувала на своє визнання, тому ідея всеукраїнської єдності ніколи не залишала наш народ, її витоки беруть свій початок за часів Київської Русі.
            Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року. Цікаво, що уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня в 1991 році, цього ж дня, але у 1990 році,  Верховна Рада Української РСР прийняла знаменний, історичного значення документ -  Декларацію про державний суверенітет України.
Вона заклала основні принципи державотворчих процесів, стала основою нового законодавства України, кроком на шляху просування до незалежності. Декларація складається зі вступу (преамбули) та 10 розділів.
            Також, 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила ще один документ - постанову «Про День проголошення незалежності України». У цьому документі зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:
            Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».
            Через деякий час, а саме 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, після чого, в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня - День Незалежності України».
            24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення незалежності України.
Прийняття «Акту проголошення незалежності України» припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна. Втретє за 350 років від Визвольної війни середини XVII ст. Україна здобула самостійність. У результаті одвічна мрія багатьох поколінь українського народу здійснилася, українці нарешті здобули власну державу і отримали могутній поштовх для подальшого розвитку національного життя.
            Отже, 24 серпня 1991 р. перестала існувати Українська Радянська Соціалістична Республіка. На політичній  карті світу з'явилася нова незалежна держава — Україна.
            У постанові Верховної Ради «Про проголошення незалежності України» було вирішено 1 грудня 1991 р. провести республіканський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності. Україна прийняла рішення про закріплення незалежності  єдиною з республік колишнього СРСР. І в цьому полягала її мудрість - бо відмінити  рішення міг лише сам народ, а не якась політична сила, що могла в майбутньому прийти до влади.
            Референдум 1 грудня 1991 року увійшов в історію України як одна з найсвітліших подій, день національної гідності її  народу. На запитання в бюлетені для голосування на всеукраїнському референдумі «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» 90,32% виборців відповіли: «Так, підтверджую».
            20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:
            Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:
            1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
             2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.
            Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.    
            Реакція світового співтовариства на результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року була несподівано дружною: протягом грудня незалежність України визнали  68 держав. Першою (2 грудня 1991) незалежність України визнала Польща. Того самого дня Прем'єр-міністр Канади Б. Малруні заявив, що Канада визнає Україну як незалежну державу; 3 грудня Україну визнала Угорщина; 4 грудня - Литва й Латвія; 5 грудня - Росія, Болгарія, Словенія. А в 1992 році до них приєдналося ще 64 держави!
             США визнали  незалежність України пізніше, ніж найближчі сусіди в Європі. 23 січня 1992 року в МЗС України відбувся обмін нотами про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.
            Важливою складовою нової держави є її атрибутика: гімн, герб та прапор. 15 січня 1992 р. Президія Верховної Ради, розглянувши  питання про Державний гімн України, затвердила музичну редакцію Державного  гімну, автором музики якої є М. Вербицький на слова "Ще не вмерла України" П. Чубинського. А 28 січня сесія Верховної Ради ухвалила постанову і "Про Державний прапор України". Ним став національний синьо-жовтий стяг. 19 лютого 1992 р. Верховна Рада постановою "Про Державний герб України" затвердила тризуб як малий герб держави, вважаючи його головним елементом великого герба України.
            Отже, у 2015 році Україна святкує 24 – ту річницю незалежності. 24 роки – строк невеликий. Проте, він не тільки дозволяє, але й примушує  нас  підвести деякі підсумки. Вже назріла необхідність осягнути поглядом шлях, який ми пройшли за цей  час та оцінити досягнуті результати і зробити певні висновки на майбутнє.
 
 
Головний спеціаліст відділу з правових питань Дніпропетровського міського управління юстиції Пивовар А.В.

Що потрібно знати для отримання безоплатної вторинної правової допомоги!

 Відповіднодо ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 року № 3460- VI право на безоплатну вторинну правову допомогумають такі категорії осіб:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового  мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;
2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали  жертвами насильства в сім'ї, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;
3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання, - на  правові  послуги,  передбачені  пунктами  2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;
4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт, - на правові послуги,   передбачені  пунктами 2 і 3 частини  другої статті 13 цього Закону;
5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, - на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;
6)  особи,  стосовно  яких  обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, - на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;
7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник  залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення  окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону, до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця;
9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом;
10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;
11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;
12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього  Закону, стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією.
 
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов'язковість яких надана Верховною  Радою  України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов'язують держав - учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.

З метою захисту прав та свобод громадян шляхом надання кваліфікованих консультацій з правових питань при Дніпропетровському міському управлінні юстиції створені та функціонують 2громадські приймальні для надання безкоштовної первинної правової допомоги мало захищеним верствам населення. Приймальні розташовані:
На базі Центральної міської бібліотеки– вул. Леніна, 23. Прийом громадян в приймальні здійснюється кожного вівторка та четверга з 10.00 до 16.00, обідня перерва з 12:00до 12:45.
На базі Дніпропетровського міського управління юстиції– вул. Комсомольська, 56. Прийом громадян здійснюється у вівторок та п’ятницю з 9.00 до 12.00. Прийом громадян в приймальні здійснюється кожного вівторка та четверга з 10.00 до 16.00, обідня перерва з 12:00до 12:45.
Відповідно Угоди про співпрацю між Дніпропетровським міським управлінням юстиції та Дніпропетровським міським комунальним закладом культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих» та Угоди про співпрацю між Дніпропетровським міським управлінням юстиції та Комунальним закладом «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова» створено «Офіси надання безоплатної первинної правової допомоги»:
 на базі бібліотеки – філіалу № 7 Дніпропетровського міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих» - вул. Новоорловська, 13. Прийом громадян в офісі здійснюється кожної другої середи місяця з 1300 до 1500;
 на базі Комунального закладу «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова»- вул. Комсомольська, 60. Прийом громадян в офісі здійснюється в першу п’ятницю місяця з 1000 до 1200;
Однією із форм роботи громадської приймальні є робота телефонної «гарячої лінії». Відповіді на питання громадян по телефону надаються у вівторок та п’ятницю з 10.00 до 16.00 за номером 371-15-80, 371-15-87.
 
Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги звертатися:
 
Перший дніпропетровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Директор центруСергієва Ліна Володимирівна
Юрисдикція центру:
 • Дніпропетровський район
 • місто Синельникове
 • Синельниківський район
 • Ленінський район міста Дніпропетровська
 • Красногвардійський район міста Дніпропетровська
Адреса центру: м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, буд.52
Єдиний телефонний номер системибезоплатної правової допомоги:
0-800-213-103
Електронна адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Другий дніпропетровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Директор центруПивовар Євген Валерійович
Юрисдикція центру:
 • Амур-Нижньодніпровський район міста Дніпропетровська
 • Індустріальний район міста Дніпропетровська
 • Самарський район міста Дніпропетровська
 • Магдалинівський район
 • місто Новомосковськ
 • Новомосковський район
 • Царичанський район
Адреса центру: м. Дніпропетровськ, пр. Газети Правди, буд. 8
Єдиний телефонний номер системибезоплатної правової допомоги:
0-800-213-103
Телефон мобільний: +38-068-946-51-26
Електронна адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
 
Третій дніпропетровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Директор центруПрокопенко Андрій Вячеславович
Юрисдикція центру:
 • Бабушкінський район міста Дніпропетровська
 • Жовтневий район міста Дніпропетровська
 • Кіровський район міста Дніпропетровська
 • Солонянський район
Адреса центру: м. Дніпропетровськ, вул. Артема, буд.90
Єдиний телефонний номер системибезоплатної правової допомоги:
0-800-213-103
Телефон мобільний:  +38-098-044-29-95
Електронна адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Дніпропетровській області
Адреса: вул. Комсомольська 56, 5 поверх, м. Дніпропетровськ, 49020
Контактний телефон0891-20-00-63
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги
0-800-213103
Електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб-сайт: http://dnipro.legalaid.gov.ua/ua/
Директор: Яцуба Людмила Олегівна
 
 
Інформація підготовлена головним спеціалістом відділу з правових питань Дніпропетровського міського управління юстиції Пивовар А.В.

Інформація щодо реформування органів юстиції

14 жовтня 2014 року на вимогу ЄС Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів».
Закон набув чинності 25 жовтня.
Закон передбачає внесення відомостей щодо кінцевих бенефіціарів(вигодонабувачів) підприємств до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Засновники/підписантимали до 25 травня подати державному реєстратору спеціальну реєстраційну картку – Форму 4.
12 травня 2015року внесено зміни до деяких законодавчих актів, серед яких замінено термін «кінцевий вигодоодержувач» на термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)». У відповідності до цього закону було змінено редакцію Форми 4.
У період від жовтня до кінця квітня, коли з’явилась нова редакція, у підприємців була можливість подавати стару редакцію Форми 4. Тим, хто зробив це, здавати форму повторно не потрібно.
Небажанняпідприємців завчасно заповнити та здати Форму 4, а також вищезгадані недоліки, на початку травня призвели до формування черг у відділах реєстрації.
Задля ліквідації черг Мін’юст розробив проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи»,який був прийнятий Парламентом.
Законопроект передбачає:
-         продовження на чотири місяці строків подання відомостейпро кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року.
-         звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).
Паралельно з цим, задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб.
Першою така ініціатива торкнуласяРеєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців – Форма 4.
Щоразу при необхідності внести хоча б одну зміну до даних про компанію треба було подавати заново всю форму розміром в 10 аркушів.
Віднині, якщо змінився один пункт– треба внести бенефіціарів, змінити адресу перебування – треба заповнити лише 1 сторінку з указанням предмету зміни.
Вся інша інформація вже є в реєстрі, тож її не потрібно по кілька разів оновлювати й заповнювати.
Cпрощення  Форми4– це лише перший крок. У подальшому процес зачепить й інші документи.
Нововведення дає можливість зекономити на надсиланнідокументів до реєстраційних служб поштою.
Раніше ця послуга не була популярна через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти.
Нині, коли для змін треба надіслати лише одну сторінку, ця сума буде значно меншою.
Закликаємо бізнесменівскористатися всіма цими новаціями. Завдяки їм, ви вже зараз можете з комфортом внести необхідні зміни за Формою 4 і подати до реєстру дані про кінцевого бенефіціарного власника.
Закликаємо не відкладатиз подачею відповідної інформації до останнього моменту, адже це знову може призвести до черг та незручностей.

Сторінка 2 з 7