Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Середа, Квіт 26


Ви тут: Доступ до публічної інформації

Доступ до публічної інформації

 

Шановні мешканці міста,
відвідувачі офіційного Інтернет-порталу
Дніпропетровської міської ради!


       З  9 травня 2011 року набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), що визначає порядок забезпечення права на отримання інформації від органів влади, місцевого самоврядування та інших розпорядників публічної інформації.
Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом (ст. 1 Закону).

      Доступ до публічної інформації у міській раді забезпечується шляхом:
       - систематичного та оперативного оприлюднення інформації (в офіційному друкованому виданні – газета «Наше місто»; на офіційному веб-порталі  в мережі Інтернет – www.dniprorada.gov.ua; на інформаційних стендах).
       - забезпечення доступу до пленарних засідань міської ради та засідань постійних комісій (дивіться ст.2 п.3 Розділ I Загального положення Регламенту Дніпропетровської міської ради VI скликання);
       - надання інформації за запитами на публічну інформацію (інформаційними запитами).
      Запит на інформацію слід відрізняти від звернень громадян, що направляються відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Звернення громадян мають іншу юридичну природу та містять пропозиції, зауваження, скарги, клопотання щодо діяльності міської ради. Запит на інформацію містить лише прохання надати наявну в міській раді публічну інформацію.
      Закон “Про доступ до публічної інформації» також не поширюється на запити, що надсилаються одним органом влади іншому (ст.2 Закону).
      Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі на вибір запитувача:
       - поштою на адресу: просп. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпропетровськ, 49000 (з позначкою на конверті «Публічна інформація»)
       - факсом: 778 48 59
       - електронною поштою:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
       - за телефоном Єдиної гарячої лінії для звернень громадян: +38 056 732 12 12;  +38 095 732 12 12;  +38 096 732 12 12; +38 073 732 12 12.

      Письмовий запит на інформацію подається в довільній формі, але при цьому повинен містити кілька обов’язкових реквізитів (ст. 19 Закону):
      1) ім'я та прізвище (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
      2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
      3) підпис і дату.
      Для спрощення процедури оформлення письмових запитів міська рада пропонує форму інформаційного запиту (розпорядження міського голови від 06.02.2015 № 47-р «Про затвердження Порядку доступу до публічної інформації Дніпропетровської міської ради»).
      Відповідь на запит буде надаватися у письмовій формі, або у формі зазначеній запитувачем не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту або в інший термін відповідно до Закону (ст. 20 Закону).
      Інформація на запит надається безкоштовно. Якщо виконання запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, то запитувач повинен відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк  (ст.21 Закону).
      Надати запит та отримати відповідь на запитувану інформацію можна особисто на першому поверсі будівлі Дніпропетровської міської ради за адресою: просп.Карла Маркса, 75, к.113.
      Режим роботи:
Понеділок - п`ятниця - з 09.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00


       Пропонуємо Вашій увазі ряд нормативних документів:
        - «Статут територіальної громади м.Дніпропетровська» - основний документ міської спільноти, який визначає особливості місцевого самоврядування в місті та є одним з перших в Україні і першим в історії нашого міста.
        - «Регламент Дніпропетровської міської ради VI скликання» - який регулює порядок роботи депутатів міської ради, визначає умови для ефективної реалізації прав та повноважень депутатів.
        - «Регламент виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради» - який визначає принципи, порядок та напрямки діяльності виконавчого комітету міської ради.
        Дорогі друзі! Наша спільна робота безперечно буде сприяти подальшому зростанню економічної, політичної, наукової і моральної ролі міста Дніпропетровська у суверенній Україні.
       Чекаємо на Вас та сподіваємось у  подальшому на плідне спілкування!