Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Субота, Бер 25


Ви тут: Головна
березня 2017

Понеділок 27 березня 2017

Урочиста церемонія нагородження переможців ювілейного ХХV фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславни-2017»
Понеділок, 27 березня 2017, 16:00
    27 березня о 16-00 в приміщенні Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка (вул. Воскресенська,5) в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців ювілейного ХХVфестивалю-конкурсу  на здобуття вищої театральної
нагороди Придніпров’я «Січеславни-2017». Участь у заході візьмуть: заступник міського голови Олександр Шикуленко, керівник Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер, позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін.
Довідка:
У рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» з 15 по 26 березня 2017р. проходив перегляд і рецензування вистав ХХVфестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2017».Фестиваль міжобласний  і проводиться щорічно з 1992р. У фестивалі-конкурсі візьмуть участь: 9 театрів Дніпра, з них 3 міського підпорядкування: «Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!»(з драмою «Однокласники»), «Дніпровський міський телевізійний театр»(з музичною казкою «Вінні-Пух та його друзі»)та «Дніпровський міський театр ляльок»(з казкою «Сказка встреч и расставаний») , Академічний театр ім. Лесі Українки (м. Кам’янське), 5 театрів Запоріжжя, 3 театри Кривого Рогу, театр ім. Б. Захави( м. Павлоград), а також студенти Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та Запорізького Національного університету.
Фестивалі «Січеславна» та «Надія Січеславни»(конкурс для творчої молоді)-вищі театральні нагороди регіону за досягнення в галузі театрального мистецтва.
Володарі Гран-Прі «Січеславна» та «Надія Січеславни» нагороджуються преміями і бронзовими статуетками, які відливають на  виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (автор скульптури засл. прац. культ. України Духовенко С.І. та майстер художнього литва Майстренко Ф.А.). Статуетки ідентичні за формою, відрізняються тільки розміром.
Номінації на здобуття нагород( премія «Надія Січеславни» має ті ж номінації, що і премія «Січеславна»):
- краща студентська робота;
- краща жіноча роль другого плану;
- краща чоловіча роль другого плану;
- краща жіноча роль;
- краща чоловіча роль;
- краща пластика у виставі;
- краще музичне оформлення;
- краща сценографія;
- краща режисерська робота;
- краща вистава сезону – драматична, пластична, лялькова /на премію «Надія Січеславни-2017» не номінується/;
-Гран-Прі «Січеславна-2017» та «Надія Січеславни-2017».
Спеціальні дипломи: «Краща студентська робота», «Театральні династії», «Кращий директор», «Пропаганда театрального мистецтва», «Меценат театрального мистецтва»,«Міський голова».
 
  Детальніше []


Неділя 26 березня 2017

Святковий концерт з нагоди 40-річчя народного ансамблю танцю «Ровесник»
Неділя, 26 березня 2017, 14:00
26 березня о 14-00 в КСК «Шинник» (просп.Б.Хмельницького,118-А) відбудеться святковий концерт з нагоди 40-річчя народного ансамблю танцю «Ровесник» Детальніше []

Святковий парад військових частин Національної гвардії України м. Дніпро
Неділя, 26 березня 2017, 10:00
   26 березня о 10-00 на Фестивальному причалі відбудеться святковий парад військових частин Національної гвардії України м. Дніпро з нагоди святкування 3-ї річниці Нацгвардії: проходження урочистим маршем 4-х коробок підрозділів з бойовими прапорами та піснею, виставка військової техніки, частування солдатською кашею.
К.о. майор Максим Зубов (067-632-54-64) Детальніше []

Турнір з настільного тенісу серед учасників АТО, волонтерів та членів їх сімей
Неділя, 26 березня 2017, 10:00
   26 березня о 10-00 у ТЦ «Приозерний» (вул. Боброва,1) відбудеться турнір з настільного тенісу серед учасників АТО, волонтерів та членів їх сімей.
Реєстрація з 9-00.
К.о. голова ГО «Народна армія» Олександр Островський (067-293-54-00) Детальніше []


Субота 25 березня 2017

Масштабний форум «Молодь Дніпра»
Субота, 25 березня 2017, 10:30
    25 березня о 10-30 в Палаці студентів ДНУ ім. О. Гончара (пл.Т.Г.Шевченко,1) за підтримки Бориса Філатова вперше  відбудеться  масштабний форум «Молодь Дніпра».
   Форум ініційований Молодіжною радою Дніпра та має на меті об’єднати активну молодь задля обговорення стану реалізації молодіжної політики в місті. Також планується розробка конструктивних рекомендацій щодо втілення молодіжних ініціатив.
Участь у заході візьмуть понад 400 молодих людей, директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту Ірина Біляєва, заступник міського голови Олександр  Санжара, заступник міського голови Олександр Шикуленко, в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, заступник директора департаменту – начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики ДМР Одарка Біла,головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.
  Увага! Підхід до преси біля банеру (фойє) о 10-15!
Довідка:
Ініціатива проведення Форуму належить безпосередньо молоді міста,
представникам студентського самоврядування та студентським громадським
організаціям. Вони звернулися зі своєю ідеєю до міської ради Дніпра, і
там їхню ініціативу підтримали.
При  підготовці Форуму було проведщено  опитування серед молоді стосовно
того, які саме теми їм цікаві для обговорення, і виокремили п'ять
основних напрямів –  ІТ та інновації, робота та зайнятість, молодіжна
інфраструктура, громадська діяльність та молодіжні ініціативи, дозвілля.
Також визначили експертів, з якими учасникам форуму було б цікаво
спілкуватися. Спочатку буде офіційна частина форуму, а далі – робота у вказаних секціях.
 Форум триватиме до 16.00. Після завершення заплановано
представити пакет конкретних рекомендацій і конструктивних напрацювань.
Ключові ініціативи передадуть меру Дніпра Борису Філатову та міській
раді. Це перший такий молодіжний форум, які проводитиметься у нашому
місті, і одне з ключових його завдань – розвивати молодіжну політику в
Дніпрі, допомагати активній молоді у реалізації її ідей. УДніпрі багато
молодих людей, які генерують цікаві ініціативи, мають бажання змінювати
своє місто та країну на краще. В планах  зробити такі заходи щорічними.
Можливо,навіть, двічі на рік. Це дуже важливо, оскільки
все це безпосередньо для молодих людей, для створення підґрунтя  для
їхнього всебічного розвитку у майбутньому. Детальніше []


П'ятниця 24 березня 2017

У Дніпрі в рамках фестивалю «Січеславна-2017» покажуть виставу першого незалежного театрального проекту «Закохані живуть довше»
П'ятниця, 24 березня 2017, 18:10
   altПерший незалежний театральний проект «Закохані живуть довше» номінований на найвищу театральну премію Придніпров’я – «Січеславна-2017». Конкурсний показ вистави відбудеться вже завтра, 25 березня, о 13-00 у Палаці студентів ДНУ (парк ім. Т. Г. Шевченка).

   «Вперше за 25 років у конкурсній програмі «Січеславни» братиме участь антреприза. Зазвичай на фестивалі можна було побачити репертуарні театральні трупи. «Закохані живуть довше» об’єднала на одній сцені акторів Дніпровського театру драми та комедії, театру «КВН ДГУ», київського театру ім. І. Франка. Звісно, нам були потрібні кошти на оренду майданчика для репетицій, апаратури, костюмів тощо. Завдяки тому, що міська влада фінансово підтримала нас в рамках програми мера Бориса Філатова «Культурна столиця», стала можливою наша участь у «Січеславні-2017», – розповіла виконавиця однієї з головних ролей у виставі «Закохані живуть довше» Олена Володіна.

   Одним із членів журі фестивалю є народний артист України, актор Львівського Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, режисер, педагог Львівського національного університету ім. І. Франка Григорій Шумейко. Він зазначає, що фестиваль «Січеславна» не має аналогів в Україні.
«Безперечно, в нашій країні є різні театральні фестивалі, але ваш є особливим, оскільки вже має свою історію і, що важливо, проводиться щороку. Фестиваль насичений: вже понад тиждень переглядаємо по 3-4 вистави на день. Це неабияке задоволення – спостерігати за грою талановитих акторів. Вже побували в Кривому Розі, Павлограді, Кам'янському, зараз – у Дніпрі. Залишилися лічені дні, й ми дізнаємося переможців», – сказав Григорій Шумейко.

   Довідка. 27 березня, о 16:00, у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців і вручення гран-прі XXV театрального фестивалю-конкурсу «Січеславна». Цей конкурс активно підтримує міська влада Дніпра, і вже другий рік поспіль він проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця». Захід є міжобласним. З 15 по 26 березня триває перегляд і рецензування вистав. Крім того, в рамках фестивалю проводять конкурс для творчої молоді «Надія Січеславни», переможці якого отримають найвищі театральні нагороди Придніпров'я за досягнення в галузі театрального мистецтва. Володарі гран-прі «Січеславна» та «Надія Січеславни» одержать премії та бронзові статуетки. Винагорода для володаря гран-прі становитиме цього року 30 тис. грн.

alt

alt Детальніше []

У Дніпровській міській раді відбулося перше відкрите засідання експертної комісії щодо впровадження партиципаторного бюджетування
П'ятниця, 24 березня 2017, 17:58
   alt  24 березня в Дніпровській міській раді вперше засідала експертна комісія щодо впровадження партиципаторного бюджетування в Дніпрі. Загалом на програму бюджету участі дніпряни подали 295 проектів.

    «Ми не очікували такої великої кількості. Навпаки – боялися, що буде недобір. А в підсумку за кількістю проектів ми – друге місто після Києва. Це показник того, що наші громадяни чекали бюджету участі, мають активну громадську позицію. Всього проектів подано на 82 млн грн. Тому в нас є бажання збільшити бюджет, виділений на партиципаторне бюджетування, з 10 до 15-20 мільйонів гривень», – зазначив голова експертної комісії щодо впровадження партиципаторного бюджетування в Дніпрі Олександр Купрієнко.

     На першому засіданні розглядали 95 проектів, які до цього проаналізували у відповідних відомствах міськради і поставили їм позитивну чи негативну оцінку. В ході обговорення члени комісії відправили на доопрацювання 24 проекти, оцінені позитивно, та 3 з негативною оцінкою. Їх розглянуть на наступному засіданні. Крім того, цього разу члени комісії вирішили не допускати до голосування 5 ініціатив, які не підлягають виправленню.

   Після того, як експертна комісія розгляне всі 295 проектів, вони будуть винесені на голосування. Віддати свій голос зможе кожен містянин. Найкращі ініціатви отримають гроші на втілення з міського бюджету.
   «З 24 квітня до 24 травня дніпряни зможуть самі обрати, які проекти їм подобаються. Ми запрошуємо всіх голосувати. Я думаю, що навіть якщо якісь проекти не наберуть голосів, вони все одно зможуть знайти підтримку з  міського бюджету, з боку активістів чи спонсорів. Є багато альтератив того, як можна підтримати гарний проект», – зазначила виконувачка обов’язків заступника міського голови Яніка Мерило.

   З усіма проектами можна ознайомитись за посиланням: https://adm.dniprorada.gov.ua/

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Детальніше []

У Дніпрі відзначили третю річницю створення Національної гвардії України
П'ятниця, 24 березня 2017, 16:54
alt24 березня, у день 3-ї річниці створення Національної гвардії України, в Академічному українському музично-драматичного театрі ім. Т. Г. Шевченка в Дніпрі відбулися урочистості з нагоди свята. На захід запросили військовослужбовців Нацгвардії. Частину з них відзначили різними нагородами. Від імені міського голови Бориса Філатова та міської ради усіх присутніх зі святом привітав заступник мера Олександр Шикуленко.

«Коли дивишся у залу, переповнює почуття гордості та впевненості, що майбутнє України – в сильних руках справжніх чоловіків. За маленький термін – усього три роки – створена цілісна бойова одиниця. Із добровольчих батальйонів, волонтерів, молоді, патріотів сформувалася сильна та потужна структура – Національна гвардія України. Дякуємо вам за працю, службу на благо країни та її мешканців. Здоров'я, миру, добра, особистого щастя, сили, наснаги та перемог. Слава Україні, слава вам, гвардійці», – сказав Олександр Шикуленко, вітаючи військових.

Під час заходу він також вручив 10 військовослужбовцям подяки міського голови та почесні грамоти міської ради.
Крім того, під час урочистостей представників департаменту громадського порядку та цивільного захисту Дніпровської міської ради за плідну співпрацю та тісну взаємодію нагородили медалями Національної гвардії України.

Після офіційної частини для всіх присутніх виступили творчі колективи театру ім. Т. Шевченка.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Зміна руху трамваю 27 березня
П'ятниця, 24 березня 2017, 15:56
alt27 березня трамвайний маршрут №5 з  21:00 буде здійснювати перевезення пасажирів за скороченим маршрутом до Трубного заводу. Тимчасові зміни пов’язані  з  проведенням  ремонтних робіт трамвайної колії  по  вулиці Маяковського в районі залізничного переїзду біля зупинки «Вторколірмет».

Останні відправлення трамваїв з кінцевих зупинок по маршруту:
  • від Транспортного університету  о 19 год. 45 хв.,
  • від  житлового масиву Західний  о 20 год. 51 хв.
Детальніше []

27 березня у Дніпрі оголосять переможців ювілейного конкурсного фестивалю «Січеславна-2017»
П'ятниця, 24 березня 2017, 15:42
alt27 березня, о 16:00, у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців і вручення гран-прі XXV театрального фестивалю-конкурсу «Січеславна». Про це під час прес-конференції 24 березня повідомив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко. Цей конкурс активно підтримує міська влада Дніпра і вже другий рік поспіль він проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця». Захід є міжобласним. З 15 по 26 березня триває перегляд і рецензування вистав. Крім того, в рамках фестивалю проводять конкурс для творчої молоді «Надія Січеславни», переможці якого отримають найвищі театральні нагороди Придніпров'я за досягнення в галузі театрального мистецтва. Володарі гран-прі «Січеславна» та «Надія Січеславни» одержать премії та бронзові статуетки. Винагорода для володаря гран-прі становитиме цього року 30 тис. грн.

«У конкурсному фестивалі беруть участь театри з Придніпров'я: Запоріжжя, Кривого Рогу, Павлограда, Кам'янського. Дніпро представляють 9 театрів, з них 3 – міського підпорядкування: Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!», Дніпровський міський телевізійний театр та Дніпровський міський театр ляльок. Переможців визначатимуть у номінаціях: найкраща студентська робота; найкраща жіноча роль другого плану; найкраща чоловіча роль другого плану;
найкраща жіноча роль; найкраща чоловіча роль; найкраща пластика у виставі; найкраще музичне оформлення; найкраща сценографія; найкраща режисерська робота; найкраща вистава сезону – драматична, пластична, лялькова. Загалом на фестиваль подано 38 вистав. Тож запрошуємо всіх охочих на підведення підсумків і нагородження переможців», – сказав Олександр Шикуленко.

У свою чергу керівник Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України, депутат міської ради Григорій Гельфер наголосив, що в непрості часи дуже важливо підтримувати такі фестивалі.

«Це важлива культурна подія для Дніпра, регіону, тому ми активно підтримуємо, зокрема фінансово, цей захід, який є частиною програми Бориса Філатова «Культурна столиця». Тим паче, що цьогорічна «Січеславна» – ювілейна. Деякі вистави нам вже знайомі, але є й такі, що презентуються вперше. Загалом театральне життя нашого міста вирує, воно насичене, і це не може не радувати», – наголосив Григорій Гельфер.

Одним із членів журі фестивалю є народний артист України, актор Львівського Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, режисер, педагог Львівського національного університету ім. І. Франка Григорій Шумейко. Під час прес-конференції він підтвердив, що фестиваль не має аналогів в Україні.

«Безперечно, в нашій країні є різні театральні фестивалі, але ваш є особливим, оскільки вже має свою історію і, що важливо, проводиться щороку. Фестиваль насичений: вже понад тиждень переглядаємо по 3-4 вистави на день. Це неабияке задоволення – спостерігати за грою талановитих акторів. Вже побували в Кривому Розі, Павлограді, Кам'янському, зараз – у Дніпрі. Залишилися лічені дні, й ми дізнаємося переможців», – сказав Григорій Шумейко.

Під час підведення підсумків та церемонії нагородження у театрі ім. Т. Шевченка працюватиме виставка сценографії художників театрів Дніпра та Кам'янського. Це проект Марії Ткаченко, який цього року підтримали стипендією міського голови Дніпра Бориса Філатова.
alt

alt

alt
Детальніше []

Сторінка 1 з 16