Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна
січня 2016

Субота 30 січня 2016

У Дніпропетровську презентовано Фонд азербайджанської культури
Субота, 30 січня 2016, 15:09
alt

Азербайджанська громада одна з найчисленніших у місті. Вона нараховує кілька тисяч людей. Новий Фонд розвитку азербайджанської культури в Україні імені Мусліма Магомаєва - ФРАК - створений для того, аби розповісти всім бажаючим про азербайджанську культуру та підтримати мистецькі та спортивні ініціативи Дніпропетровська.

"У нашій країні ми маємо будувати нову українську політичну ідентичність. І в цій новій громадянській нації є місце всім національностям, віросповіданням і конфесіям. І місто Дніпропетровськ належить всім, незалежно від національності чи віросповідання", - підкреслив Борис Філатов, якого запросили на подію.

Найбільше уваги Фонд розвитку азербайджанської культури приділятиме розвитку культури, спорту та мистецьких ініціатив. У реалізації проектів тут сподіваються на підтримку місцевої влади.

"Цей фонд є логічним продовженням нашої роботи протягом останніх 25 років. Ми братимемо участь у культурних заходах міста, у тому числі і як партнери", - розповів президент ФРАКу Хафіс Асланов.

Детальніше []


П'ятниця 29 січня 2016

Долю поваленого пам'ятника Петровському вирішать мешканці Дніпропетровська
П'ятниця, 29 січня 2016, 23:50

alt

Куди подінуть повалений монумент радянському діячу вирішуватимуть разом із мешканцями Дніпропетровська. Про це заявив в.о. заступника мера Микола Лисенко.

"Його буде відвезено на базу одного з комунальних підприємств міськради. У суботу ми постараємося зняти елементи, що лишилися, аби попередити розкрадання. З мешканцями Дніпропетровська ми оберемо подальше місце його дислокації", - сказал Лисенко.

Пам'ятник Григорію Петровському, який знаходився на Привокзальній площі Дніпропетровська, повалили 29 січня близько дев'ятої вечора.

Активісти, які ініціювали акцію повалення, зібралися ще о 18-тій. Монумент спочатку підпилювали. Після цього, з другої спроби, за допомогою вантажного крану бронзову фігуру повалили на землю.

Пам'ятник радянському діячеві майже повністю вцілів. Під час демонтажу Петровський втратив лише нижню частину ніг.

Після того, як подальшу долю пам'ятника буде вирішено, їх обіцяють прилаштувати йому знову.

Пам'ятник Григорію Петровському встановили ще у 1976 році. На площі біля Центрального вокзалу Дніпропетровська він простояв 40 років.

Детальніше []

У Дніпропетровську вперше в історії міста пам’ять героїв Крут вшанували масштабним заходом під відкритим небом
П'ятниця, 29 січня 2016, 16:56

alt

У День пам’яті героїв легендарної битви на Соборній площі, під пам’ятником Дмитру Яворницькому зібралися школярі, студенти та громадські активісти. Як усе відбувалося майже сто років тому – найгостріші моменти бою під Крутами відтворили учні Дніпропетровського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Пам'ять тих, хто в різні роки боровся за свободу України вшанували хвилиною мовчання.

alt

«Зараз мрія кожного українця – відновлення миру. Аби їхніх міст ніколи не торкалася війна. Саме тому ми приділяємо велику увагу вихованню нових поколінь українців. Адже необхідно навчати їх любити свою країну, шанувати рідну землю та берегти мир у всьому світі. Це мета, яку спільними зусиллями ми обов’язково досягнемо», - зазначила в.о. заступника міського голови Олена Молошна.

alt

Восьмикласник Андрій Козін добре розуміє вчинок героїв Крут. Хлопець впевнений, що захищати рідну землю – обовязок кожного громадянина. «Аби жити вільно. І щоб ніхто не міг диктувати – що робити. Аби відчувати себе щасливим у свої країні. Ті, хто боровся під Крутами – вони дуже любили своє місто, свою країну. Тому вони і вийшли обороняти все це», - розповів Андрій.

alt

Історичний бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. На знак того, що відвага і готовність українців віддати за рідну землю життя йдуть крізь віки, учасники реконструкції запалили символічний вогник. Лампадку з рук у руки передали від епохи козацьких отаманів до часів героїв Крут, і далі, до сучасних героїв – бійців АТО, а звідти – до рук нових поколінь українців.

Детальніше []

Станом на 29 січня навчальний процес призупинено у трьох школах повністю, у 39 школах на карантині 104 класи.
П'ятниця, 29 січня 2016, 16:26

alt
На сьогодні у Дніпропетровську через високий рівень захворюваності на ГРВІ та грип закрито на карантин три школи та 104 класи у 39 школах. Про це повідомили в управлінні освіти та науки Дніпропетровської міської ради.

Зокрема, навчально-виховний процес призупинено у школах №119, №126 та №112. Окремі класи закриті на карантин у таких школах та навчально-виховних комплексах:

у Бабушкінському районі (24 класи) у школах та навчально-виховних комплексах №19, №25, №40, №48, №52, №80, №99, №53, №137, №81.

У Жовтневому районі (13 класів) у навчально-виховних комплексах №130, №66, №100 та у школі №83.

У Красногвардійському районі (2 класи) – навчально-виховному комплексі №102.

У Кіровському районі (7 класів) –у школах №16, №37, №58.

У Ленінському районі (12 класів) – школах та навчально-виховних комплексах №97, №74, №106, №4, №59, №132.

У Самарському районі (2 класи) – навчально-виховному комплексі №70.

У АНД районі (14 класів) у школах №64, №133, №134 та №114

У Індустріальному районі (22 класи) у школах та навчально-виховних комплексах №14, №113, №135, №7, №121, №139.

У навчальних закладах міського підпорядкування (8 класів) у школі-інтернаті №2, міській спеціалізованій школі №144, хіміко-екологічному ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

В управлінні наголошують, згідно із санітарними нормами, на карантин закриваються класи, у яких на ГРВІ захворіли 15-20% учнів. Рішення про закриття класу на карантин приймає директор школи. Наразі загальна кількість школярів, у яких виявлено ГРВІ та грип становить 874 людини.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради, за останню добу до лікарів звернулися 1 тисяча 421 людина, з них 786 дорослих та 635 дітей віком до 18 років, госпіталізовано 5 людей, із них 3 дитини.

У Дніпропетровську працює 154 школи з денною формою навчання, 3 тисячі 12 класів, у яких навчаються майже 84 тисячі учнів.

Детальніше []

Самарська районна у місті рада інформує щодо правил безпеки під час використання газом у побуті
П'ятниця, 29 січня 2016, 16:14
З метою проведення роз’яснювальної роботи серед населення Самарська районна у місті рада інформує щодо правил безпеки під час використання газом у побуті.
         У побуті чадний газ є продуктом неповного згорання палива – вугілля, газу, бензину. Оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору, не є подразнюючим та легко змішується з повітрям, а також без перешкод розповсюджується, він отримав назву «мовчазний вбивця».
         Чадний газ (окис вуглецю) відноситься до речовин, які не беруть участь в обмінних процесах в організмі та впливають на всі органи, насамперед на головний мозок та серце. Цей газ легко проникає в кров, де з’єднується з гемоглобіном та робить його неспроможним до переносу кисню і таким чином є причиною недостатнього постачання кисню до тканин та органів. Після отруєння часто виникають запальні процеси у дихальних шляхах, а у важких випадках навіть набряк легенів та легенева кровотеча. Також страждають печінка, нирки, шкірні покрови, органи слуху та зору.

         Чого ж не можна робити у повсякденному житті, щоб уникнути отруєння чадним газом?
         1. Знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел.
         2. Опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки.
         3. Готувати їжу при одночасній роботі всіх 4-5 включених конфорок газової плити.
         4. Обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини.
         5. Закривати заслінку печі поки триває процес горіння.
         6. Залишати розтоплену піч без контролю (на ніч).
         7. Тривалий час знаходитися в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна та двері.
         8. Палити у ліжку (можна заснути не погасивши сигарету, що стане причиною пожежі та отруєння чадним газом).
         9. Відволікатися на інші справи під час приготування їжі.
         10. Виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами та пристроями.
        
 Натомість необхідно:
         1. Не рідше одного разу на три місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад за допомогою листочка паперу або полум’я свічки).
         2. Не рідше одного разу на рік запрошувати представника ПАТ «Дніпрогаз» для контролю стану газової колонки та плити.
         3. Вимагати від комунальних служб проводити профілактичні огляди димоходів не рідше двох разів на рік.
          4. Регулярно провітрювати квартиру.
         При отруєнні чадним газом необхідно:
         1. Вивести (винести) отруєну людину з приміщення, насиченого чадним газом.
         2. Перевірити у непритомної людини прохідність дихальних шляхів (очистити ротову порожнину від виділень, мокроти, блювотних мас).
          3. Непритомну людину покласти на бік у безпечній позі, слідкувати, щоб голова не була закинута.
         4. Дати постраждалому кисень (забезпечити доступ свіжого повітря, відкрити вікно).
          5. При відсутності дихання провести штучне дихання.
          6. При відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серці.
          7. Викликати швидку допомогу.
  Детальніше []

Відкритий парний чемпіонат Дніпропетровська 2016 з більярду
П'ятниця, 29 січня 2016, 14:55

30 січня о 10.00 у більярдному клубі «Більярд Хол» (пр. Гагаріна, 105 Б, 2 поверх) відбудеться «Відкритий парний чемпіонат Дніпропетровська 2016 з більярду». Про це повідомили в управлінні у справі молоді та спорту Дніпропетровської міської ради.

У змаганнях візьмуть участь понад 30 спортсменів з Дніпропетровська. Переможці отримають медалі та грамоти, зазначають в управлінні.

Чемпіонат з більярду проводиться для розвитку більярдного спорту та пропаганди здорового способу життя серед молоді.

Детальніше []

Брифінг радника міського голови Одарки Білої
П'ятниця, 29 січня 2016, 14:45
1 лютого о 10.00 у приміщенні Дніпропетровської міської ради (просп. Карла Маркса, 75, біла зала) відбудеться брифінг радника міського голови Одарки Білої щодо створення принципово нового офіційного сайту Дніпропетровської міської ради із запрошенням до співпраці дніпропетровських фотохудожників. Детальніше []

зустріч міського голови Бориса Філатова з представниками компанії «Marubeni Corporation»
П'ятниця, 29 січня 2016, 14:44

1 лютого об 11.30 у приміщенні Дніпропетровської міської ради (просп. Карла Маркса, 75, біла зала) відбудеться зустріч міського голови Бориса Філатова з представниками компанії «Marubeni Corporation» у м. Дніпропетровську (протокольна зйомка!!!). Про це повідомили в управлінні міжнародних зв’язків Дніпропетровської міської ради.

Мета зустрічі – презентація та обговорення можливостей реалізації інфраструктурних проектів, які будуть сприяти розвитку Дніпропетровська. Зокрема, під час заходу обговорюватимуться питання: продовження підбору конкретних інфраструктурних проектів, модернізація освітлення у місті, питання очищення води, можливості реалізації сміттєспалюючого та сміттєпереробного заводу для міста, а також екологічні проекти та проекти з енергоефективності, транспортний сектор міста – поточний стан та можливість модернізації транспортних об’єктів, зазначають в управлінні.

Детальніше []

У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр
П'ятниця, 29 січня 2016, 14:22

alt

Дніпропетровський центр став дев’ятим закладом Всеукраїнської мережі Духовного управління мусульман «Умма». У Дніпропетровській області це перший культурний осередок, де мусульмани можуть не лише виконувати релігійні ритуали, а і навчатися, займатися наукою, вирішувати культурні та соціальні питання.

Борис Філатов наголосив на важливості відкриття центру не лише для мусульманської громади, а і для всього Дніпропетровська. До цього, протягом багатьох років, питання мусульманської громади ніхто не вирішував.

alt

«Нарешті мусульманська громада отримала свій дім. Як міський голова, я радію, що Дніпропетровськ вкотре підтвердив свій статус багатонаціонального та поліконфесійного міста, де люди живуть у мирі і злагоді», - зазначив Борис Філатов.

Довгий час мусульмани Дніпропетровська не мали власної будівлі для здійснення релігійних обрядів. Протягом останніх майже ста років приміщення єдиної у місті мечеті використовували під різні цілі – від клубу для радянських службовців до дитячої спортивної школи. І лише два роки тому питання вдалося зрушити з мертвої точки.

alt

У новому Ісламському центрі облаштовано мечеть, конференц-залу, жіночий відділ, бібліотеку, навчальні класи та зону відпочинку. Серед навчальних програм, які пропонує центр – школа арабської мови, недільна школа для дітей, жіночі курси, курси для іноземців.

Очолив культурний центр імам релігійної громади мусульман Дніпропетровська «Відродження» Едгар (Абдульганій) Девлікамов. «Відродження», яке є одним із учасників процесу повернення будівлі історичної мечеті мусульманській громаді Дніпропетровська, також входить до Духовного управління мусульман України «Умма».

Детальніше []


Четвер 28 січня 2016

Відкриття ісламського культурного центру
Четвер, 28 січня 2016, 17:16
29 січня об 11.30 по вул. Столярова, 5 відбудеться відкриття ісламського культурного центру. Про це повідомили в управлінні внутрішньої політики Дніпропетровської міської ради. Захід відбудеться за участю міського голови Бориса Філатова.
 
Ісламський культурний центр стане першим в історії Придніпров'я ісламським закладом, що дозволить задовольняти як суто релігійні потреби мусульман, так і виконувати культурні, навчальні, наукові та соціальні функції. Структура центру включатиме в себе мечеть, конференц-залу, жіночий відділ, бібліотеку, навчальні класи та зону відпочинку, зазначають в управлінні.
 
Керівником ісламського культурного центру є імам релігійної громади мусульман Дніпропетровська “Відродження” Едгар (Абдульганій) Девлікамов, має вищу ісламську освіту і ступінь магістра шаріатьских наук. Сама релігійна громада існує з 1998 року, додають в управлінні.
 
Ісламський культурний центр у Дніпропетровську стане 9 подібним центром, що входить до мережі Духовного управління мусульман України “Умма” (ДУМУ “Умма”).
Детальніше []

Сторінка 1 з 14