Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Неділя, Квіт 30


Ви тут: Головна
П'ятниця, 25 березня 2016
Заступник Бориса Філатова Олена Молошна представила інтереси міста в Києві
П'ятниця, 25 березня 2016, 19:09

altУ ході триденного відрядження представниця міської влади взяла участь у парламентських слуханнях  щодо розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади. На Парламентські слухання з’їхалися представники центральної та місцевої влади, керівники місцевого самоврядування, делегати від громадських та міжнародних організацій.
«Наразі у Дніпропетровську розвиток спортивної галузі є одним із пріоритетних. Аби дати молодим спортсменам шанс проявити себе та свої здібності, міський голова запровадив стратегію розвитку галузі «Дніпро – спортивна столиця України». Ми переконані – Дніпропетровськ має величезний потенціал на спортивній арені не лише України, а й усього світу», - сказала Олена Молошна. Перші кроки вже зроблені: в квітні розпочинається  масштабний спортивний проект – «Шкільні ігри Дніпра». У травні-  наймасовіший спортивно-біговий захід в історії Дніпропетровська напівмарафон «Dnipro Half Marathon 2016».
Як запевнили представників міської влади - підтримка спорту здійснюватиметься також і на державному рівні.  «Політика держави в цій галузі потребує особливої уваги на сучасному етапі, надто коли мова йде про спортивне виховання молоді.  Особливо, під час військових дій на Сході» - зазначив заступник Голови Верховної Ради Андрій Парубій.
Олена Молошна також взяла участь у роботі щорічного круглого столу міських голів у рамках Програми Міжнародного Республіканського інституту з муніципального управління в Україні за підтримки Уряду Канади. Основна  мета  програми -  у виявлені основних тенденцій у сфері муніципального управління в усіх обласних центрах держави, обговоренні та пошуку шляхів вирішення актуальних проблем врядування та обмін практичним досвідом найкращих практик управління між містами України.

Детальніше []

Комісія з питань бюджету та фінансів ухвалила рішення щодо улаштування тролейбусних ліній на житлові масиви Сокіл та Парус
П'ятниця, 25 березня 2016, 18:28

altДепутати довго сперечалися з цього питання, оскільки  планується, що наступного року, відбудеться транспортна реформа. Комісія  все ж таки прийняла дане рішення. Говорили на комісії також про фінансування фізичної культури та спорту. Депутати вирішили не виділяти цього року кошти на будівництво нових дитячих та спортивних майданчиків,  а добудувати ті, які не закінчили  минулого року. Таких майданчиків залишилось 6.  На їх добудову депутати передбачили у бюджеті 5 мільйонів гривень. Голова комісії Артем Хмельников, зазначив:  у депутатів буде так званий депутатський фонд, із якого вони можуть, за  потреби, будувати майданчики на своїх округах. Під час засідання комісії депутати заслухализаступника міського голови, директора департаменту охорони здоров'я Олексія Григорука. Він повідомив, що цього року на галузь медицини знову чекають реформи. Через це  вирішено, що у першому півріччі  гроші на медицину другого рівня виділятимуть напряму із міського бюджету.
  Жвава дискусія видалась у депутатів і з питань фінансування попередження підтоплень. Вирішили, що грошей, виділених на комунальне підприємство «Гідроспоруди» вистачить, аби справитися з цією проблемою. Мова йде про 90 мільйонів гривень.
 
Наступне засідання бюджетної комісії відбудеться у понеділок. На ньому розглянуть питання житлово-комунального господарства. Зокрема, говоритимуть  про фінансування комунальних підприємств, які будуватимуть дороги у Дніпропетровську.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
 

Детальніше []

Про підготовку проведення конкурсу з організації перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Дніпропетровську
П'ятниця, 25 березня 2016, 16:09

            З метою підготовки проведення конкурсу з організації перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Дніпропетровську, департамент транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської ради пропонує громадським організаціям, діяльність яких пов'язана з   автомобільним транспортом, надати пропозиції щодо кандидатури для включення у склад конкурсного комітету.

            До заяви обов’язково додати наступні документи:

-         виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб/ підприємців та громадських формувань;

-         свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян;

-         належним чинном завірена копія статуту громадської організації;

-         витяг з протоколу загальних зборів громадської організації, в частині визначення кандидатури.

Документи надаються в паперовому виді до 16:00 05.04.2016 за адресою:  просп. Д. Яворницького, 75, каб. 715.
 

Детальніше []

Дніпро – спортивна столиця: Уперше в історії міста юні спортсмени змагатимуться за першість у масштабних «Шкільних іграх»
П'ятниця, 25 березня 2016, 14:41
altПроект вже назвали першим у перезавантаженні спортивної галузі Дніпропетровська. Завдяки прийнятій міським головою Борисом Філатовим стратегії розвитку галузі «Дніпро – спортивна столиця України» у юних спортсменів міста є унікальний шанс проявити себе. Очікується, що перші відбіркові етапи стартують вже напочатку квітня. Змагання проходитимуть у трьох категоріях – баскетбол, настільний теніс і шахи.
 Підтримку «Шкільних ігор» забезпечуватимуть спортивні федерації Дніпропетровська і представники молодіжних рухів за здоровий спосіб життя. Серед них «StreetWorkout».
«Поєднуючи традиційні і нові підходи, ми вийдемо на новий рівень організації і проведення спортивних змагань», - упевнений радник міського голови з питань реформування спортивної галузі Родіон Кочубей.
Організатори наголошують – головне, аби відбіркові етапи охопили якомога більше навчальних закладів Дніпропетровська. Шанс проявити свої здібності отримають учні молодшої, середньою та старшої школи. У мерії кажуть, участь у спортивній першості не заважатиме навчальному процесу.
Очікується, що «Шкільні ігри» триватимуть близько 1,5 місяці і завершаться спортивним уїк-ендом наприкінці травня .
Ще один етап проекту – спортивна журналістика. Про свої враження від перебігу змагань та аналіз  турніру школярам пропонують висвітлювати у соцмережах і шкільних газетах. Найбільш винахідливим пропонують вести репортажі через відео-щоденник.
alt
 
 
  Детальніше []

Міський голова Борис Філатов поздоровив театралів із професійним святом
П'ятниця, 25 березня 2016, 14:12
    altСьогодні у міській раді у неформальній обстановці – за чаюванням – привітали  директорів, головних режисерів, акторів театрів міста, театрознавців,  головних художників, художників-постановників, а також народних та заслужених артистів України, заслужених діячів мистецтв, заслужених працівників культури України. Захід розпочався з офіційної церемонії нагородження запорошених, після цього очільник міста долучився до спільного чаювання і бесіди з театралами.   
    «Радий бачити вас у цій залі. Завжди приємно спілкуватися з людьми вашої професії. Ви відноситесь до особливої категорії, касти людей, для яких творчість закладена в основу життєвої філософії, світогляду. Напередодні  Міжнародного дня театру дозвольте привітати вас з професійним святом. Здоров’я, миру, творчих успіхів і усього найкращого. Міська влада для вас відкрита і ми готові співпрацювати», - сказав міський голова, вітаючи запрошених.
       З рук міського голови  пам’ятну медаль„ За заслуги перед містом” отримав артист вищої категорії Комунального закладу культури „Дніпропетровський міський театр КВН ДГУ Сергеєв Олександр Володимирович. Також почесними грамотами відзначено актрису - ляльковода Міського комунального закладу культури „Дніпропетровський міський театр ляльок „Театр актора і ляльки” Блат Юлію Вікторівну,   актрису,  провідного майстра сцени Комунального закладу культури „Дніпропетровський драматичний молодіжний театр „Віримо!” Дніпропетровської міської ради Петренко Марію Олексіївну,   директора Міського комунального закладу культури „Дніпропетровський міський театр ляльок „Театр актора і ляльки” Фетісова Валентина Васильовича.
   Подяки міського голови отримали повідний майстер сцени Обласного комунального підприємства культури ”Дніпропетровський академічний театр російської драми ім. М. Горького” Амутних Нінель Вікторівна,  актору драми Комунального закладу культури „Дніпропетровський драматичний молодіжний театр „Віримо!” Дніпропетровської міської ради Парнет Едуард Русланович,  артист оркестру Комунального закладу культури „Дніпропетровський міський театр „КВН ДГУ” Почуєв Вадим Анатолійович, художній керівник Обласного комунального підприємства культури ”Дніпропетровський академічний театр російської драми ім. М. Горького”, народний артист України Мельников Жан Олександрович, повідний майстер сцени Обласного комунального підприємства культури ”Дніпропетровський академічний театр російської драми ім. М. Горького” Мішин Олександр Миколайович, повідний майстер сцени Обласного комунального підприємства культури ”Дніпропетровський академічний театр російської драми ім. М. Горького” Федоренко Сергій Миколайович. 
  «Завжди приємно отримувати нагороди, відзнаки. Таким чином розумієш, що твою робота оцінюється. Будь-якій людині це приємно, а актору – подвійно, оскільки наша професія припускає оцінки і відзнаки, у тому числі і від міської влади», - поділилась повідний майстер сцени академічного театру російської драми ім. М. Горького” Нінель Амутних.
    Окрім того, під час заходу Борис Філатов привітав лауреатів міських іменних мистецьких премій у галузі театрального мистецтва і вручив їх сертифікат з грошовою винагородою у розмірі двох тисяч гривень. За рішення незалежної комісії у 2016 році лауреатами таких премій стали:
   - премію ім. Іллі Кобринського (для режисерів і постановників) присуджено художньому керівнику Дніпропетровського драматичного молодіжного театру «Віримо» за постановку вистав Г. Горіна «Забыть Герострата» та Н. Ердман «Самоубийца» Петренку Володимиру Євгеновичу;
  - премія ім. Марата Стороженка (для акторів) вручено актору, провідному майстру сцени Дніпропетровського драматичного молодіжного театру «Віримо» за ролі Герострата у виставі Г. Горіна «Забить Герострата» та Подсекальнікова у виставі Н. Ердман «Самоубийца» Шевченку Тарасу Сергійовича та Актора, провідного майстра сцени Дніпропетровського академічного українського молодіжного театру
– за створення ролей: Іякова у виставі «Я шукала того, кого покохала душа моя...»; Стронцилова у виставі «Два ангели, чотири людини»; Людовіка Мерікура у виставі «Будьте здорові» Тітову Ігорю Івановичу;
  - премією ім. Зінаїди Хрукалової (для актрис) нагороджено актрису, провідного майстра сцени Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М. Горького, заслужену артистку України за ролі О’Куні у виставі «Сан», актриси у моновиставі «Крылатые истории» за мотивами творів світових класиків Вороніну Людмилу Іванівну
  - лауреатом премії імені Анатолія Ареф`єва (для художників постановників) 2016 року визнано: головного художника Дніпропетровського міського театру ляльок «Театр актора та ляльки» за художнє оформлення та створення ляльок до вистави «Сонячний промінь» А. Попеску Нікітіна Віктора Мироновича.
    Спілкуючись із запрошеними, Борис Філатов повідомив, що ініційовано питання  присудження звання «Почесного громадянина Дніпропетровська» нині покійному головному режисеру Дніпропетровського театру опери та балетуЮрію Чайці. «Сподіваюсь депутати одноголосно підтримають це рішення на сесії міськради», - додав міський голова.
alt Детальніше []

Самарський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції інформує: «Звернення – право кожного громадянина України»
П'ятниця, 25 березня 2016, 11:53
Громадяни України у своєму житті зіштовхуються з необхідністю звертатися в устано­ви, організації, органи влади тощо. Частиною 1 статті 40 Конституції України усім грома­дянам України надано право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Звернення є важливою формою контролю за законністю діяльності державних органів і органів місцевого самоврядуван­ня, забезпечення прав і свобод громадян. Питання практичної реалізації права на звернен­ня врегульовано Законом України «Про звернення громадян». Закон забезпечує громадянам України можливість брати участь у керуванні державними і суспільними справами, поліпшувати роботу органів державної влади і місцевого самовря­дування, установ, організацій незалежно від форм власності, відстоювати свої права і законні інтереси і відновлювати їх у випадку порушення.
Частина 1 статті 1 Закону, у відповідності до якої, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотан­ням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і закон­них інтересів та скаргою про їх порушення. Також, необхідно зазначити, що особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подан­ня звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договора­ми.
Основні вимоги до звернень громадян:
-    звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань;
-    у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання грома­дянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;
-    звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим грома­дянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства;
-    звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне);
-    письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною 1 статті 7 Закону. Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгля­ду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає, також не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 Закону та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Звернення громадян -це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.
Заява (клопотання)- звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності
 
підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшенняіх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Скарга- звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів грома­дян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.
Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право:
-особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;
-знайомитися з матеріалами перевірки;
-подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;
-бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;
-користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;
-одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
-висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;
-вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановле­ного порядку розгляду звернень. Органи державної влади і місцевого самоврядування підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян засоби масової інформації. їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов’язані:
-об’єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;
-на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу що розглядає його заяву чи скаргу;
-скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законо­давством Украй 111, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причи­ни та умови, які сприяли порушенням;
-забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень;
-письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;
-вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також па прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об єднання громадян за місцем проживання громадянина:
-у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;
-не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;
-особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.
Отже, необхідне створення належних умов для звернень та особистого прийому грома­дян в органах виконавчої влади, де захищаючи свої законні права й свободи, громадяни звертають увагу компетентних органів на порушення законодавства й таким чином захищають правовідносини в державі та суспільстві.
 
 
 
Начальник Самарського відділу державної
реєстрації актів цивільного стану
 Дніпропетровського міського 
управління юстиції                                                                                  Камишова О.В.
 
Детальніше []

14 лютого 2016 року відбулися збори співвласників багатоквартирного будинку по провулку Вільний, 4
П'ятниця, 25 березня 2016, 11:31

14 лютого 2016 року відбулися збори співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Дніпропетровськ, провулок Вільний, 4, на яких було розглянуто питання стосовно визначення управителя багатоквартирного будинку та затвердження умов договору з управителем, а також обрання уповноваженої особи співвласників багатоквартирного будинку під час укладання договору з визначеним управителем та здійснення контролю за його виконанням.

 • Переглянути протокол зборів

 • Детальніше []

  Відкриті дані – перший етап проекту Бориса Філатова із впровадження електронної демократії
  П'ятниця, 25 березня 2016, 11:06

  altЗа ініціативи міського голови Бориса Філатова у місті запроваджено проект «Електронна демократія». Днями Дніпропетровська міська рада приєдналася до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Де можна знайти у вільному доступі чимало необхідних та корисних документів.
  «Ми хотіли б зробити якомога більше документів у відкритому доступі. Зараз є дуже багато ідей, але варто акцентувати увагу на потреби городян. Тому ми звертаємося із проханням долучитися до ініціативи і написати, які саме документи необхідно зробити в першу чергу відкритими для населення», - сказала в.о. заступника начальника управління внутрішньої політики міськради Ірина Корецька.
  Свої пропозиції можна надсилати на електронну скриньку  [email protected].

  Детальніше []

  Дніпропетровські спортсмени завоювали золоті медалі
  П'ятниця, 25 березня 2016, 10:19
    alt Дніпропетровські спортсмени «Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву№1» привезли 12 медалей різного ґатунку з Чемпіонату України з кульової стрільби. Він проходив у Львові з 15 по 21 березня. Так в особистому заліку призерами змагань стали: Колохов Олександр, Колесніков Андрій, Голубченко Ольга та Коваль Владислава.
     В командній першості золоті медалі завоювали: Колохов Олександр, Колесніков Андрій, срібні медалі чемпіонату - у  Голубченко Ольги, Царенко Вікторії. У новій вправі ГП-50 (змішані пари) Колесніков Андрій та Голубченко Ольга вибороли  бронзу.


  alt Детальніше []