Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Неділя, Квіт 30


Ви тут: Головна
Вівторок, 21 червня 2016
Урочисте відкриття соціального проекту Дніпропетровської міської ради «Діти Дніпра»
Вівторок, 21 червня 2016, 18:30
21 червня  о 18-30 у дитячому  закладі оздоровлення та відпочинку ім. Валентини Терешкової (ж/м Придніпровськ, вул. Гаванська, 11 ) за участі міського голови Бориса Філатова відбудеться урочисте відкриття соціального проекту Дніпропетровської міської ради «Діти Дніпра» . 
Увага!
Від’їзд представників ЗМІ о 17-00 від будівлі міської  ради ( шлагбаум)
Довідка:
Соціальний проект “Діти Дніпраˮ– це проект, розрахований на дітей 8-12 років, метою якого є безкоштовний відпочинок ,  підвищення патріотичного духу, ознайомлення з основами спортивного орієнтування, елементами козацького побуту, розкриття різноманітних творчих здібностей .
З 20 червня 2016 року, кожний понеділок, з площі Героїв Майдану, комфортабельними автобусами дітей централізовано доставляють в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ім. Валентини Терешкової. Зміна триває  6 днів. На території дитячого закладу є спортивні майданчики, футбольне поле, зал культури і творчості “Естрадаˮ.
Кількість дітей у загоні – 30 чоловік, з ними працюють вихователь і вожатий. Розміщення - в двоповерхових корпусах по 5 дітей у кімнаті, надається 5-ти разове харчування.
Програму табору забезпечують режисер проекту, хореограф-постановник, керівники гуртків, тренери, інструктори плавання. Всі вони дають можливість дітям спробувати себе у ролі головних дійових осіб у змаганнях, квестах, конкурсах, концертах.    
Кожен день має свою тематику в патріотичному та спортивному напрямках.
  Детальніше []

У Дніпрі незабаром з’явиться «Карта доступності міста»
Вівторок, 21 червня 2016, 17:19
   altПро це під час прес-конференції 21 червня повідомили нові радники міського голови  з питань доступності Олександра Кутас та  з питань інфраструктури – Юрій Лозовенко. Вони окреслили першочергові дії та розповіли  що впроваджуватимуть у новому статусі.  «Зараз у новому статусі веду переговори з міжнародними експертами для вивчення світових практик, які б увійшли до нової програмної стратегії доступності міста, зокрема для маломобільних верств населення. Буквально вже завтра буду розмовляти на цю тему з експертами з Ізраїлю та Фінляндії. Головна мета такого проекту – зробити наше місто максимально доступним. А вже незабаром з’явиться карта доступності міста, на якій можна буде відслідкувати, на скільки той чи інший об’єкт у місті є доступним. Плануємо, щоб така карта була додатком на смартфон. Зараз цю тему відпрацьовуємо з IT-фахівцями», - сказала Олександра Кутас.
   За словами Юрія Лозовенка, при огляді будівлі міської ради визначено що необхідно змінити чи переоблаштувати у питанні доступності – це, у тому числі, підйомники, пороги до деяких кабінетів, вбиральню на другому поверсі, прохід до «Відкритої влади» та їдальні. «Загалом по місту роботи не початий край. Можна сказати, що на 99,9% місто не є доступним для маломобільних груп населення і дуже добре, що нинішня влада це розуміє і готова змінювати це питання в кращу сторону. Загалом у питанні доступності мова не йде лише про людей з обмеженими фізичними можливостями, це й діти, матері з візочками, люди похилого віку, яким важко пересуватися. Тому наша головна задача – зробити інфраструктуру міста доступною для усіх», - зазначив Юрій Лозовенко.
   Він також окреслив перші завдання, які у цьому напрямку виконуватимуть. З-поміж іншого, це пониження бордюрів на пішохідних переходах на проспекті Д. Яворницького від театру опери та балету до вулиці Гоголя з виділенням смуг для громадського транспорту, з переносом зупинок, облаштуванням велодоріжок.
    «Таким чином ця ділянка у понад 1 км буде наближена до європейських стандартів, при чому без глобальних фінансових витрат. Після цього за таким же принципом облаштовуватимемо набережну, в першу чергу ділянки проїжджих частин – це і облаштування «острівців безпеки» на пішохідних переходах. Загалом у рамках таких інфраструктурних робіт обов’язково розвиватимемо велоінфраструктуру, наразі відпрацьовується відповідна програма, яку скоро винесуть  на розгляд сесії міськради. Окрім того, займатимемося переконфігурацією світлофорів, оскільки у багатьох місцях питання безпечного руху можна вирішити саме таким чином.  Не оминемо і громадський транспорт, мається на увазі виділення окремої смуги для  уникнення заторів. Спочатку зробимо це на проспекті Д. Яворницького, а потім і на Слобожанському. Також приведемо у порядок облаштування парковок у центральній частині міста, щоб машини не паркувалися на пішохідних переходах, як це часто зараз відбувається. Роботи багато, усі свої зусилля і знання зараз на цьому і концентруємо», - додав Юрій Лозовенко.
Нові радники міського голови кажуть, що Борис Філатов робить абсолютно вірно, що залучає до роботи громадських активістів, бо в тих більше мотивації , ніж у чиновників. А у колясочниці  Олександри Кутас вона взагалі 100-відсоткова.

alt

alt

 
  Детальніше []

Міська рада Дніпра з ініціативи Бориса Філатова виділила 100 тис. грн на харчування дітей з важким генетичним захворюванням
Вівторок, 21 червня 2016, 14:59
 altЗ ініціативи очільника Дніпра Бориса Філатова міська рада виділили кошти для родин, які виховують дітей, хворих на фенілкетонурію. Це важке генетичне захворювання мають четверо маленьких дніпрян. Щоб закупити спеціальне харчування, яке стримує руйнівний вплив хвороби, їхні родини отримають по 25 тис. грн. За таке рішення проголосували депутати міськради під час 10-ї сесії 17 червня.
 
«Місто взяло на своє утримання чотирьох дітей з фенілкетонурією. За рекомендацією наших лікарів-депутатів я звернувся до депутатського корпусу. Центральний бюджет відмовився фінансувати цих дітей», – сказав міський голова Борис Філатов. Очільник Дніпра підкреслив, що це питання вирішувалось в авральному режимі, адже зволікати не можна. Хворі на фенілкетонурію мусять вживати спеціальне харчування – без цього у малечі розвиваються розумові вади.
 
Маленькому Тимурові Грінченку два з половиною роки. Його батьки Роман і Ярослава про тяжку недугу сина дізналися, коли тому було всього 5 тижнів. Коли Тимурові виповнилося 2 місяці, його перевели на спеціальну дієту. Аби стримувати розвиток хвороби, щомісяця батькам потрібно щонайменше 8 тис. грн на спеціальну суміш і ще 1-2 тис. на спеціальні безбілкові продукти – борошно, макарони, гречку, манку, сухе молоко тощо. Усе це виготовляється лише за кордоном. Для Романа і Ярослави, чий сукупний дохід на місяць не перевищує 7 тис. грн, такі витрати надважкі.
 
У родині Куликів також є маленький хворий. Їхньому майже півторарічному синочку Максиму діагноз встановили у дев'ять з половиною місяців. «Діагноз поставили пізно. Не було в Криворізькому центрі реактивів, а батьків не попередили. Але поки надія є, якщо буде харчування», – розповідає мати хлопчика Надія Кулик. Жінка пояснює: щомісяця на харчування потрібно до 10,5 тис. грн. Без суміші, яку треба вживати 4 рази на добу, маленький Максим не може жодного дня. Родина не має великих заробітків. Тому іноді мами з таких сімей обмінюються сумішшю чи навіть дають її дітям після звершення терміну придатності, бо знають: якщо припинити прийом, у центральній нервовій системі дитини відбудуться незворотні зміни. І таке харчування, каже Надія Кулик, – на все життя.
 
У схожій ситуації – й родина Бондаренків. Із фенілкетонурією вони змагаються за повноцінне життя свого синочка Марка. «Завдяки такій допомозі ми забезпечені харчуванням хоч на мінімальний термін: добре, що наші депутати нас почули, сподіваємося, що отримуватимемо допомогу і далі», – кажуть Бондаренки. Детальніше []

Купатися лише на офіційних пляжах і ні в якому разі не стрибати у воду з мостів
Вівторок, 21 червня 2016, 14:58
      altЗ таким закликом до мешканців міста звернулися у департаменті громадського правопорядку та цивільного захисту міської ради.  «Не вживайте алкоголь перед купанням і не відпускайте дітей плавати без нагляду. Не слід також заходити глибоко у воду, якщо погано плаваєте та запливати за межі встановленої зони та не плавайте поблизу моторних човнів, катерів і скутерів. На так званих неофіційних пляжах не обстежено дно водоймищ, їх рельєф, глибина та швидкість течії. Досить часто поблизу таких місць знаходяться зливові колектори. Усе це є небезпечним для людей і може призвести до трагічних випадків. Стрибати із мосту у воду категорично забороняється», - йдеться у зверненні.
    У департаменті охорони здоров’я населення міськради радять містянам відвідувати пляжі не у спекотні денні години, а рано вранці або ж після обіду. На пляжі слід перебувати в тіні, оскільки на палючому сонці чи навіть у воді збільшуються шанси отримати сонячний, тепловий удар чи опіки. Заходити у воду треба повільно, оскільки, якщо людина після загоряння одразу занурюється у прохолодну воду – це неабиякий стрес для організму, через це може статися серцевий напад та судома.
  На пляжі та й загалом у спекотні дні медики радять особливу увагу  приділяти питному режиму, пити треба часто, краще просто очищену або кип’ячену воду, несолодкі компоти, холодний чай. Пиво та алкогольні напої, зокрема на пляжах, вживати взагалі не рекомендується, оскільки вони призводять до ускладнень хронічних захворювань та інших ризиків. Дітей на пляжах слід постійно пильнувати, також обов’язково надівати головний убір (панамки, кепки) і змащувати тіло сонцезахисним кремом із високим SPF,додають у департаменті.
    Минулого літа на водоймах міста через недотримання правил безпеки на воді загинуло 13 людей.
   Цього літа офіційно дозволеними для купання є пляжі на Монастирському острові, у парку Сагайдак (Воронцова) на лівому березі та у парку культури та відпочинку Придніпровськ.
 
  Детальніше []

Прес-конференція нових радників міського голови
Вівторок, 21 червня 2016, 14:00
21 червня о 14-00 у приміщенні міської ради (пр. Д. Яворницького, 75, 7 поверх, біла зала) відбудеться прес-конференція нових радників міського голови Юрія Лозовенка та Олександри Кутас. Тема:  «Першочергові дії  у новому статусі». Детальніше []

Від сьогодні у фан-зоні ( пл. Героїв Майдану) на великому екрані транслюватиметься ще більше матчів чемпіонату «Євро – 2016»
Вівторок, 21 червня 2016, 11:16
Від сьогодні у  фан-зоні ( пл. Героїв Майдану) на великому екрані транслюватиметься ще більше матчів чемпіонату «Євро – 2016», повідомляють в управлінні спорту
департаменту гуманітарної політикиДніпропетровської міської ради. Ось розклад:
 
 
Груповий етап:
21 червня, 19:00 Україна – Польща
21 червня, 22:00, Хорватія – Іспанія
22 червня, 19:00, Угорщина – Португалія
22 червня, 22:00, Швеція – Бельгія
1/8 фіналу
            25 червня, 19:00
25 червня, 22:00
            26 червня, 19:00
26червня, 22:00
            27 червня, 19:00
27 червня, 22:00
1/4 фіналу
            30 червня, 22.00
            01 липня, 22.00
            02 липня, 22.00
            03 липня, 22.00
1/2 фіналу
            06 липня, 22.00
            07 липня, 22.00
Фінал
            10 липня, 22.00
 
 
 
 
 
  Детальніше []