Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна
Вівторок, 21 березня 2017
Презентація поетичної збірки « Чарівне місто над Дніпром»
Вівторок, 21 березня 2017, 18:00
21 березня о 18:00 в приміщенні Центральної міської бібліотеці (Воскресенська,23, лекційна зала) відбудеться презентація поетичної  збірки « Чарівне місто над Дніпром». Книгу видано за кошт міського бюджету.
Довідка:
До збірки увійшли твори переможців і фіналістів Всеукраїнських поетичних конкурсів «Чарівний мій Дніпропетровськ – 2014» і «Чарівне місто над Дніпром – 2015», організованих Дніпровською центральною міською бібліотекою за сприяння управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, виконаними студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Всі, кого цікавить поетична творчість матимуть змогу ознайомитися з новою книгою та прослухати авторське читання творів, що увійшли до збірки.
           
К.о. Олександр Ошега – завідувач відділу Соціокультурноїдіяльності Дніпровської Центральної міської бібліотеки, Наталія Шелест – в.о. заступника директора Дніпровської Центральної міської бібліотеки

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ КОНКУРС  «ЧАРІВНЕ МІСТО НАД ДНІПРОМ»
  
Конкурс «Чарівне місто над Дніпром» започатковано Дніпровською Центральною міською бібліотекою за підтримки управління культури у 2012 році як міський поетичний конкурс до Дня міста. Згодом конкурс став Всеукраїнським. Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли  письменники і мовознавці України, представники Дніпровської Центральної міської бібліотеки.
 
Метою Конкурсу є створення поетичних творів про місто Дніпро, його історію, сучасність, людей, природу, традиції; виявлення і підтримка талановитих авторів, активізація і популяризація їх творчості, формування почуття причетності до історії і культури міста.
 
Роботи конкурсантів оприлюднюються у мережі Інтернет. В бібліотеках міста проводяться зустрічі з авторами. Церемонія нагородження переможців відбувається під час проведення святкових заходів з нагоди відзначення Дня міста. Переможці конкурсу мають можливість виступити з декламуванням своїх творів на майданчиках Дніпра під час святкування Дня міста.

За підсумками перших двох конкурсів 2012, 2013 років за підтримки міської ради у 2014 році була видана збірка «Чарівний мій Дніпропетровськ», проілюстрована молодими художниками з Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.
 У 2014 році конкурс виріс до рівня Всеукраїнського. У своїх творах автори з усієї України оспівують славетне місто над Дніпром. У 2015 році конкурсанти мали змогу спробувати сили в двох номінаціях: «Історичні постаті на тлі Дніпра» та «Дніпро працює на перемогу». 
 
У 2016 році за підтримки дніпровської міської ради видано збірку творів переможців і фіналістів конкурсів 2014 та 2015 років «Чарівне місто над Дніпром». Твори проілюстровані студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.
Детальніше []

У Дніпрі відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс «Дніпроданс-2017» в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця»
Вівторок, 21 березня 2017, 17:11
altУ Дніпрі відбувся всеукраїнський дитячий форум «Дніпроданс-2017». Дитяча громадська організація «Асоціація аматорів танцювального мистецтва» (ААТМ) подала проект культурного заходу на розгляд Художньої ради при міському голові та отримала грант на реалізацію в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

У конкурсі взяли участь 19 танцювальних колективів і 23 солісти з Одеси, Києва, Харкова, Херсона, Запоріжжя, Кропивницького, Полтави, Тернополя. Учасники представили усе різноманіття танцювального мистецтва: класичний танець, народний, естрадний, бальний, сучасна хореографія. Загалом фестиваль зібрав понад 500 танцюристів у віці від 5 до 23 років.

Окрім цього для учасників «Дніпроданс-2017» підготували освітню програму: майстер-класи для дітей та керівників від членів журі, а також семінар з питань сучасної хореографії.

За результатами фестивалю-конкурсу «Дніпроданс-2017» усі колективи-учасники були нагороджені дипломами і кубками, солісти – дипломами і медалями, а переможці конкурсу отримали грошові премії.
alt

alt
Детальніше []

Борис Філатов випробував сплату за проїзд у трамваях через QR-код і презентував тестову систему інформування в громадському транспорті Дніпра
Вівторок, 21 березня 2017, 15:16
altУ Дніпрі за проїзд у трамваї першого маршруту відтепер можна розрахуватися за допомогою смартфона. Інновація є одним з етапів запровадження електронного квитка.

«Маршрут першого трамваю найбільш затребуваний серед наших земляків. Ним щодня користується близько 90 тис. пасажирів. Ми будемо розповсюджувати систему на інші маршрути. Рухатимемося вперед і в питанні електронного квитка. Наразі триває пошук інвестора, адже повноцінне впровадження проекту коштуватиме близько 8 млн доларів. Та справа цього варта, бо так ми зможемо побороти тіньові оплати», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов під час інспекції оновлень в громадському транспорті 21 березня.

Для сплати за проїзд слід відсканувати смартфоном спеціальний код. Вартість квитка списується через інтернет-банкінг. Після цього користувачеві приходить зображення електронного квитка. Схитрувати та зробити скріншот буде неможливо, адже справжній білет – це виключно рухома картинка з різними номерами.

«Наша мета – не один пілотний трамвай. Ми сьогодні показали, що це за технологія, і будемо масштабувати її. Далі в нас буде картка мешканця», – сказала в. о. заступника мера Яніка Мерило.

Наліпками з QR-кодами наразі оснащують 28 трамвайних вагонів  маршруту №1. Новий спосіб оплати опанували вже близько сотні контролерів. У «ПриватБанку» запевняють: готові й надалі допомагати з їхнім навчанням. При цьому вартість квитка у трамваї залишається незмінною – 1,5 грн. Водночас за проїзд можна буде розрахуватися готівкою.

А ще в громадському транспорті  випробовують нову систему сповіщення пасажирів. Сучасний комплекс складається з бортового комп'ютера, 22-дюймового LED-монітора в антивандальному металевому корпусі й механізмів відео- та аудіо інформування. Контент можна завантажити безпосередньо через Інтернет.

Система автоматично оголошує кожну зупинку, нагадує пасажирам про необхідність сплатити за проїзд та пред'явити проїзні документи кондуктору. Назви зупинок на маршруті першого трамваю озвучені міським головою Борисом Філатовим. При цьому голосове повідомлення дублюється на моніторі – це зручна функція для людей з вадами слуху. У планах також встановлення у транспорті камер відеоспостереження та «тривожних» кнопок для зв'язку з поліцією.

Очікується також, що під час руху на екранах транслюватимуть ролики з соціально важливою  інформацією: можна буде дізнатися про те, які нові послуги доступні в місті і як людям скористатися ними. Наприклад, планується показувати відеоінструкції з використання е-квитка та проведення оплати проїзду через QR-код, інформацію про нові послуги в ЦНАПах та інші соціальні ініціативи міста. Оснастити такими моніторами хочуть загалом 28 трамвайних потягів  1-го маршруту (по два вагони в кожному).

Наразі система працює в тестовому режимі. Закінчити облаштування вагонів планують до кінця березня.
alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Презентація нових інформаційних табло та аудіо-відеосистеми оголошення зупинок у громадському транспорті та інформування жителів (у тому числі з вадами слуху), а також оплати за проїзд через QR-код
Вівторок, 21 березня 2017, 13:00
21 березня о 13:00 біля центрального входу в міськраду (просп.Д.Яворницького,75)   відбудеться презентація нових інформаційних табло та аудіо-відеосистеми оголошення зупинок у громадському транспорті та інформування жителів (у тому числі з вадами слуху), а також оплати за проїзд через QR-код.  Участь у заході візьмуть: міський голова Борис Філатов, в.о. заступника міського голови Яніка Мерило, директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

УВАГА! Формат заходу: міський голова разом із представниками ЗМІ на парковці біля центрального входу в мерію  сідає у тролейбус, в якому, в  режимі тестування!!!!,  працює новий спеціальний  монітор та нова система аудіо-відеосповіщення. На зупинці пл. Героїв Майдана пересадка на трамвай маршруту №1, де пройде тестування  системи  оплати проїзду через  QR-код і роботи  моніторів ( саме для трамваїв  маршруту №1).

Підхід до преси на зупинці «вул. Андрія  Фабра» ( у минулому Сєрова). 
Детальніше []

У Дніпровській міській раді лікарів вчили працювати з дітьми, які мають синдром Дауна
Вівторок, 21 березня 2017, 12:21
alt21 березня, до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна, в Дніпровській міській раді зібрали лікарів для презентації відеолекції, присвяченої роботі з такими пацієнтами. У фільмі розповідається, як повідомити батькам про діагноз дитини, з якими проблемами найчастіше стикаються лікарі та як їх вирішувати.
 
«Мета сьогоднішнього заходу – привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна. Лікарі відіграють дуже важливу роль у зростанні пацієнтів. Важливо, щоб суспільство бачило, що такі люди в багатьох випадках можуть бути повноцінними його членами», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я населення міськради Микола Кокуца. 
 
Перед лекцією присутні послухали вірш у виконанні маленької Олександри. Виступом дівчинки, яка має цей недуг, організатори ще раз хотіли продемонструвати лікарям, які стикаються з такими пацієнтами, що діти із захворюванням не менш здібні, можуть розвиватися на рівні з однолітками та відвідувати звичайні садки та школи. 
 
«Зараз Саші п’ять років і десять місяців. У три з половиною роки вона вже знала букви. Зараз починає читати по складах. Саша ходить до звичайного дитсадка, у групу для дітей із затримкою психомовного розвитку. Я не відчуваю ні на собі, ні на своїй дитині чогось негативного», – сказала мама Олександри Лілія Кисильова. 
 
На захід зібралося близько п’ятдесяти медиків. Серед них – сімейні лікарі, педіатри та гінекологи – ті, хто найчастіше у своїй практиці стикається з дітьми із синдромом Дауна. 
«Я прийшла на лекцію, щоб почути про результати нагляду за дітьми з синдромом Дауна. До нас іноді приходять такі дітки. І тому я хочу сама дізнатися, як краще з ними працювати і передати цю інформацію своїм колегам», – сказала лікар-педіатр центру первинної медико-санітарної допомоги №10 Любов Литвин.
alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

У Дніпрі за підтримки Бориса Філатова відбувся концерт камерного оркестру «Времена года»
Вівторок, 21 березня 2017, 11:51
altУ понеділок, 20 березня, у Дніпровському театрі драми та комедії відбувся концерт камерного оркестру «Времена года» ім. Гаррі Логвіна. Захід був присвячений 50-річчю художнього керівника колективу Дмитра Логвіна та 25-річчю його творчої діяльності. Концерт провели в рамках програми міського голови Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Мер Борис Філатов та Художня рада при міському голові вирішили підтримати, зокрема фінансово, один з найбільш яскравих та самобутніх колективів класичної музики в Україні – камерний оркестр «Времена года» ім. Гаррі Логвіна. Цього року в Дніпрі в рамках «Культурної столиці» планується ще 3 концерти цього оркестру», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Під час концерту у виконанні легендарного камерного оркестру «Времена года» для глядачів прозвучали композиції Йоганнеса Брамса, Йозефа Гайдна,  Едварда Гріга, П’єтро Масканьї.

«Рівно 25 років тому у Дніпрі розпочався мій творчий шлях, шлях до вас, слухачі. Насамперед хочу подякувати вам за ваші почуття, емоції й за те, що ми з вами разом уже 25 років», – привітав гостей концерту художній керівник та диригент камерного оркестру «Времена года» Дмитро Логвін.

Цього вечора у Дніпровському театрі драми та комедії зібралася повна зала шанувальників класичної музики та камерного оркестру «Времена года». Були й ті, хто потрапив на концерт легендарного колективу вперше.

«Я мріяла побувати на концерті камерного оркестру «Времена года» кілька років, чула багато позитивних відгуків. Сьогодні нарешті почую та побачу все сама, емоції переповнюють, впевнена, що сьогоднішній вечір запам’ятаю надовго», – розповіла глядачка Олена.

У рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця» на мешканців Дніпра цього року чекає ще багато цікавих та різнопланових заходів.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

День відкритих дверей для дітей військових 25 окремої повітряно-десантної бригади
Вівторок, 21 березня 2017, 11:00
21 березня з 11:00 до 13:00 у міському театрі ляльок (просп.Героїв,40-А) – день відкритих дверей для дітей військових 25 окремої повітряно-десантної бригади. Захід приурочений до Міжнародного дня лялькаря.  Детальніше []

Презентація відео-лекції для лікарів загальної практики-сімейної медицини, педіатрів, гінекологів щодо ведення дітей з синдромом Дауна
Вівторок, 21 березня 2017, 10:00
21 березня о 10:00 в приміщенні міської ради (просп. Д. Яворницького, 75-А, 3 поверх, зала засідань) відбудеться презентація відео-лекції для лікарів загальної практики-сімейної медицини, педіатрів, гінекологів  щодо ведення дітей з синдромом Дауна. У заході візьмуть участь заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я Андрій Бабський, фахівці департаменту, головний позаштатний гінеколог дитячого та підліткового віку. Захід присвячений до Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна.

Довідка:
Синдром Дауна є однією з форм вродженої геномної патології, поширеною у всіх регіонах світу. Часто вона веде до змін моторики, фізичних характеристик та здоров'я. У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем ​​людей з синдромом Дауна та запропонувала всім державам - членам ООН, міжнародним та неурядовим організаціям в цей день підвищувати рівень інформованості громадськості про синдром Дауна та людей, які мають його. 

 21 березня вибрано  невипадково, це двадцять перший день третього місяця пов'язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.За статистикою, імовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1: 600-800 усіх новонароджених та не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Люди з синдромом Дауна,при застосуванні відповідних методик,розвиваютьсяв інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але йчитати, рахувати таписати. Вони, також, можуть оволодіти спеціальнимизнаннями. Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне життя та майбутнє своїх дітей, долаючи нерозуміння з боку суспільства.

 Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони дещо відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

 Найчастіше це добродушні, життєрадісні тапозитивні люди, вони самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються з однолітками у дошкільних закладах, школах, на майданчиках тав спортивних секціях, тим менш помітна їх особливість, покращується психічний тафізичний розвиток.
 Діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж їх однолітки. Багато з нихмаютьхудожній талант. Вони музичні , артистичні, схильні до поезії, успішні в спорті.
 
Детальніше []