Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Неділя, Квіт 30


Ви тут: Головна
Субота, 19 березня 2016
Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника
Субота, 19 березня 2016, 13:46
alt19 березня католицька церква вшановує пам'ять Святого Йосифа, обручника Пресвятої Діви Марії. У Дніпропетровську це свято відзначили Хресною ходою та службою в однойменному Храмі. До костелу Святого Йосифа Обручника прийшли близько 200 вірян. Люди зустрічають свято із надією в серці і називають цей день одним із найголовніших для їхнього римо-католицького Храму. Міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята, підкреслив, що Дніпропетровськ є спільною домівкою для всіх його мешканців – незалежно від національності та віросповідання.
«Сьогодні дуже радісний і світлий день. Коли освячували стіни цього Храму 139 років тому, були присутні тисячі людей. Здебільшого це були поляки. Це були ті люди, яких царський режим депортував із Польщі. І вони у нашому славному місті, у місті на Дніпрі, знайшли собі другу батьківщину. Це дуже знаково. Адже наше місто сьогодні дуже різне, дуже непросте. У ньому живуть різні національності, тут дуже багато конфесій. Місто стало спільною домівкою для всіх», - сказав міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята.
День Святого Йосифа Обручника він назвав знаковим для Дніпропетровська. Очільник міста згадав багаторічну боротьбу римо-католицької громади за повернення цього костелу. Борис Філатов зазначив, що пишається тим, що у вирішенні ситуації є і його невеличкий внесок. Адже ще за часів своєї журналістської діяльності він мав змогу надавати вірянам, у тому числі, інформаційну підтримку.
«Господь зробив так, що сьогодні ви знаходитеся у цих стінах. І Храм належатиме вам по праву. Ніколи в нашій країні вже не буде богоборної влади. Режиму, який у цих святих стінах робив майстерні скла, спортивну школу чи лотерею. Ваше свято – це наше свято, всього нашого славного міста на Дніпрі. Миру вам і добра», - сказав Борис Філатов.
Мешканка Дніпропетровська Тетяна сьогодні одна з учасниць Хресної ходи до Храму Йосифа Обручника. Жінка пам’ятає, як їхня релігійна громада повернула собі костел. І як усі разом, згуртувавши зусилля, вони відновлювали його майже до первозданного вигляду. Тетяна упевнена – Дніпропетровськ дійсно є унікальним містом, де люди знаходять спільну мову незалежно від віросповідання чи національності.
«Це треба для душі. Як сповідь, як спокута перед Господом. Це одне з найбільших свят нашого римо-католицького Храму. Ми спілкуємося з різними громадами – з греко-католиками, з Українською та Лютеранською церквами. Ми проводимо спільні зустрічі заради об’єднання всіх релігійних громад», - зазначила Тетяна.
Продовжили відзначення свята святого Йосифа Обручника урочистою Божою Службою.
 
Довідка:
Уримсько-католицької церкві свято на честь Йосифа Обручника з’явилося ще у 1479 році. Нині деяких країнах День Святого Йосифа є офіційним загальнонародним святом.
У різних куточках світу Святий Йосиф є також покровителем орденських товариств, братств і союзів, що носять його ім'я; подружжя і християнських сімей, дітей, молоді, дів, сиріт, вихователів, мандрівників, в'язнів, вмираючих, робітників і ремісників, дроворубів, інженерів, саперів.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt Детальніше []

Храмове свято святого Йосипа Обручника
Субота, 19 березня 2016, 10:30
19 березня о 10.30 відбудеться Храмове свято святого Йосипа Обручника, покровителя парафії Римсько-католицької Церкви у Дніпропетровську. Вшанування проведуть в однойменному Храмі (просп. Дмитра Яворницького, 91). Захід пройде за участю міського голови Бориса Філатова.
 
О 10.00 від каплиці на вул. Старокозацькій, 24/1а (вул. Комсомольська) до храму на просп. Дмитра Яворницького, 91 пройде Хресна хода вірян.
Зазначимо, що у цей день католицька церква вшановує пам'ять святого Йосипа, обручника Пресвятої Діви Марії.
  Детальніше []