Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Неділя, Квіт 30


Ви тут: Головна
Неділя, 13 березня 2016
У Прощену неділю представників семи християнських конфесій Дніпропетровська об’єднала спільна молитва
Неділя, 13 березня 2016, 17:30
altАби прочитати «Отче наш»,церковники зібралися на алеї Небесної Сотні. Перед початком Великого Посту християни різних конфесій молилися за мир і благословення для України. Із вірою в серці людей, які приєдналися до міжконфесійного заходу, закликали нести прощення один одному і в свої родини. Разом із земляками до молитви приєдналася і радник міського голови Ірина Кульбашна.
Представниця мерії Ірина Кульбашна впевнена, сьогодні сила молитви значно сильніша за політичні чвари і всі непорозуміння. Святі слова, що бережуть українських героїв на передовій і селять надію в душі тих, хто чекає на них вдома, вже не здатні заглушити ані брязкання зброї, ані свист куль.
Міжконфесійний захід «…І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…» провели, аби об’єднати всіх християн.
На алеї Небесної Сотні зібралися близько 200 дніпропетровців. У похмурий день людей тут єднали віра і молитва. Городяни не лише молилися, а й співали пісень про Україну.
«Ми християни і нам ділити нема чого. Про все інше ми можемо домовлятися, якщо є єдність у Хресті. Це також посил політикам, політичним силам – не вийде використати віру як чинник розділення. Що намагалися зробити. Та ми, християни Дніпропетровщини, свідчимо – нас не розділиш ніякими чинниками політичними», - сказав протоієрей, голова відділу капеланської опіки Дніпропетровської єпархії Київського патріархату, настоятель Храму Покрова Пресвятої Богородиці Дмитро Поворотний.
Ця спільна молитва стала для Дніпропетровська знаковою. Як неодноразово наголошував міський голова Борис Філатов, тут не може бути місця розбрату за конфесіями чи національностями. Люди різних віросповідань живуть у місті мирно та завжди знаходять між собою спільну мову.
Також у Дніпропетровську вже п’ять років працює Рада християнських церков. До неї входять практично всі християнські конфесії.
alt

alt

alt
 
 
  Детальніше []

Міжконфесійний захід з нагоди дня «Прощенної неділі»
Неділя, 13 березня 2016, 15:00
   13 березня о 15.00 на Алеї «Небесної Сотні» відбудеться Міжконфесійний захід «…І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…» з нагоди дня «Прощенної неділі». Захід відбудеться за участю радника міського голови Ірини Кульбашної.
   Цього дня представники різних християнських конфесій  прочитають молитву. Захід має за мету показати готовність християн Дніпропетровська до порозуміння й прощення на основі Господньої молитви  «Отче наш». Детальніше []

Дніпропетровськ святкує Масляну
Неділя, 13 березня 2016, 13:46
altНародні гуляння проходили на оглядовому майданчику парку ім. Т.Г. Шевченка. «Сьогодні останній день перед постом, коли ще можна поїсти млинців, погуляти та відпочити. У парку зібралось чимало людей, бо масляна дійсно народне свято»,- сказав начальник управління культури та мистецтв Євген Хорошилов. Від імені міського голови Бориса Філатова  він привітав всіх дніпропетровців та гостей міста зі святом, побажав миру, щастя, успіхів та гарного здоров'я.
   Гості свята могли поласувати млинцями з різноманітними начинками,бубликами, шашликами та  гарячими напоями.  Смаколики пропонували  у близько 20 торгових точках. Пригощали млинцями партнери заходу ГО «Сила майбутнього». У парку також продавали різноманітні вироби із дерева розписані у петриківському стилі, яскраві прикраси в українському стилі, ляльки- мотанки тощо.
   Гостей свята розважають провідні  творчі колективи міста, солісти, скоморохи. До розважально-концертної програми долучились 45 творчих колективів міських Будинків культури. У кінці свята, о 18.00 відбудеться традиційне спалювання опудала Зими (Масляної).
   За словами Євгена Хорошилова, цього року було прийнято рішення провести найбільш масштабні гуляння у парку Шевченка та у парку культури та відпочинку імені Воронцова. Аби більше дніпропетровців та гостей міста змогли долучитися до народних традицій і відпочити. 
 З 11 ранку у парку Воронцова піснями та танцямигостей розважають місцеві народні колективи. Організатори свята також підготували різноманітні конкурси на знання традицій святкування Масляної.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
  Детальніше []

Загальноміське народне свято Масляна
Неділя, 13 березня 2016, 12:00
    13 березня о 12.00 на оглядовому майданчику ім. Т.Г. Шевченка відбудеться загальноміське народне свято Масляна. Ситне свято, яке асоціюється з ароматними, красивими млинцями, широкими гуляннями і різноманітними майстер-класами. Привітає дніпропетровців зі святом начальник управління культури та мистецтв міської ради Євген Хорошилов.
    На святі буде представлено понад 20 торгових точок, які запропонують широкий асортимент млинців з різноманітними начинками, приготовані за старовинними українськими рецептами, вареники, борошняні вироби, шашлики і гарячі напої. Під час проведення свята всі бажаючі матимуть можливість спостерігати за приготуванням млинців кращими кухарями міста.
    Партнерами заходу ГО «Сила майбутнього» відбудеться безкоштовне пригощання гостей свята млинцями.
   Традиційною частиною українського свята Колодія (Масляної) є демонстрація виробів народних ремесел, які  протягом зими, як правило, готували наші талановиті пращури. Заготовлені влітку солома, лоза, глина, солом’яні пелюстки  слугували для  створення як народних іграшок, так і декоративних прикрас. Члени  об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтва продовжують ці традиції: до свята Масляної виготовили різноманітні за формою та функціями іграшки для дітей, яскраві прикраси для  оселі та елементи одягу для дорослих. 12 майстрів  підготували нові цікаві колекції творчих робіт із природних матеріалів. Відвідувачі зможуть побачити та придбати різноманітні іграшки, виготовлені за народною традицією, ужиткові вироби, прикрашені петриківським розписом, жіночі прикраси. Будуть представлені різні види народного мистецтва: іграшкарство, петриківський розпис, витинанка, соломоплетіння, вишивка. Спробувати виготовити традиційні вироби можна буде під час майстер-класів, які проведуть Мусієнко К.М. (народна іграшка), Передерій В.В. (художнє плетіння), Корж Л.І. (лялька-мотанка), Іващенко О.В. (витинанка), Авдєєнко Н.О. (декоративний розпис).
   На святково оформленій  сцені розгорнеться театралізоване дійство з великою концертною програмою. Тут, на протязі 6 годин, будуть змінювати один одного творчі колективи, солісти та веселі скоморохи. У розважально-концертній програмі приймуть участь 45 творчих колективів міських Будинків культури. У кінці свята (о 18.00) відбудеться традиційне спалювання опудала Зими (Масляної). Детальніше []

Квест «Легенди Скіфії»
Неділя, 13 березня 2016, 12:00
13 березня о 12.00 у Центральному міському дитячомупарку Лазаря Глоби відбудеться квест «Легенди Скіфії». Про це повідомили в управлінні у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради. Захід присвячено 21-й річниці дня народження Скаутського об’єднання «СКІФ».
  У квесті візьмуть участь 120 скаутів, учасників АТО та депутати міськради, їм предстоїть виконати завдання на вміння працювати в команді, на влучність, знання скаутських термінів та кмітливість. Переможцям вручать пам'ятні подарунки, зазначають в управлінні.
 Організатори квесту - Дніпропетровське обласне відділення Національної Організації Скаутів України, Обласна дитяча громадська організація «Асоціація Дніпропетровських Скаутів «СКІФ»  та управління у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради. Детальніше []