Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Середа, Квіт 26


Ви тут: Головна
Вівторок, 11 квітня 2017
У Дніпрі з нагоди Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів колишні бранці отримають виплати від міської ради
Вівторок, 11 квітня 2017, 16:49
altПокладанням квітів до пам'ятника загиблим від рук фашистів в'язням концентраційного табору «Дніпропетровська яма», лікарям і пацієнтам Ігренської психіатричної лікарні відзначили у Дніпрі 11 квітня Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Вшанувати пам'ять загиблих, зокрема, розстріляних хворих психіатричної лікарні, зібралися ветерани обласного та міського відділення спілки в'язнів, учні шкіл Самарського району. Захід розпочався хвилиною мовчання.

«Ця дата стала ще однією нагодою віддати шану тим, кому довелося виживати в ті страшні часи. Пам'ять про події Другої світової війни, страждання людей, які зберегли любов і людяність, назавжди залишиться у наших серцях», – сказала директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська.

Представниця мерії також додала, що з нагоди пам'ятної дати колишні в'язні, які мешкають у Дніпрі, отримають із міського бюджету матеріальну допомогу в розмірі 500 грн.

Людмила Козловська також привітала і вручила подарунок 90-річній Ізабеллі Єльниковій, яка пережила жахіття фашистського концтабору і нещодавно відзначила свій ювілей. Саме за її книгою «Спогади» учні – учасники історико-документального «Театру Спогадів» НВК № 122 створили виставу «Доля малолітнього остарбайтера Ізабелли Єльникової» і показали її для всіх запрошених у клубі клінічної психіатричної лікарні.

«У книзі «Спогади» я описала свою історію, як ще зовсім дитиною потрапила до концтабору в Німеччині. Спочатку просто записувала спогади для свого онука Михайла, усе правдиво, від душі. А в результаті вийшла повноцінна книга, яку видали у 2009 році. Тоді я не уявляла, що моя книга матиме розголос – німці зробили її переклад. З її презентацією та виставою за мотивами видання разом зі школярами – артистами «Театру Спогадів» НВК № 122 двічі їздили до Києва. Звичайно, це дуже приємно. Важливо розповідати молодому поколінню правду про ті непрості часи, пережиту війну і концтабори», – наголосила Ізабелла Єльникова.

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначають щорічно 11 квітня. У цей день 1945 року в'язні концтабору в Бухенвальді розпочали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Мешканці Дніпра в режимі онлайн можуть контролювати розподіл бюджетних коштів на проведення ремонтних робіт у місті
Вівторок, 11 квітня 2017, 15:21
altУ Дніпрі з початку 2017 року на мапу ремонтних робіт на порталі «Відкритий бюджет» вже нанесено 1911 об’єктів. У 2016 році на ній було позначено 2511 об’єктів.

Завдяки модулю «Бюджет на мапі» на карті зазначаються планові та фактичні показники видатків бюджету розвитку міста. Це дає можливість громадянам стежити за перебігом ремонту будинків та інфраструктури, капітального будівництва, озеленення та закупівлями обладнання в лікарнях, школах, садочках.

«Візуалізація планових показників дає можливість громадянам оцінити справедливість розподілу ресурсів за територіальним принципом та за сферами. Таким чином мешканці міста здійснюють попередній контроль – до того, як кошти витратять. Адже люди, які живуть неподалік від об’єктів ремонту, безпосередньо зацікавлені в отриманні якісних послуг від виконавців робіт та підрядників», – зазначила начальник управління інформаційних технологій міськради Ірина Корецька.

За словами представниці мерії, раз на декілька місяців усі департаменти та управління Дніпровської міської ради надають титульні списки планових та фактичних ремонтів. Саме ця інформація наноситься на мапу. Цьогоріч дані на карті оновлювались уже двічі.

Довідка. У травні 2016 року в м. Дніпро запустили мапу ремонтних робіт на порталі «Відкритий бюджет», який створив Центр політичних студій та аналітики за участі Представництва Європейського Союзу в Україні. Дніпро став другим містом країни, яке розпочало нанесення на карту об’єктів ремонту за допомогою модуля «Бюджет на мапі» для відкритого доступу. Візуалізацію об’єктів ремонту на порталі «Відкритий бюджет» здійснює управління інформаційних технологій Дніпровської міської ради.
alt

alt
Детальніше []

У Дніпрі в рамках програми «Культурна столиця» відбудеться друга унікальна прем’єра шоу-балади «Рудий Мотелє»
Вівторок, 11 квітня 2017, 15:15
alt17 квітня у Дніпрі в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» відбудеться друга унікальна прем’єра шоу-балади «Рудий Мотелє». Перша прем’єра пройшла понад 20 років тому. Цього разу твір Йосипа Уткіна  «Балада про рудого Мотеле» дніпрянам покажуть по-новому.

«Композитор Михайло Некрич написав музику до твору Йосипа Уткіна. Художня рада при міському голові підтримала проект шоу-балади «Рудий Мотелє», виділила грант, бо на реалізацію таких масштабних заходів потрібні кошти. Сподіваємось, що у Дніпрі цю шоу-баладу побачать ще не раз, наприклад, у філармонії ім. Когана. Наразі розглядаємо можливість створення телеверсії», – зазначив керівник Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

Музичний супровід балади здійснюватиме камерний оркестр «Времена года» під керівництвом диригента Дмитра Логвіна. А на сцені перед глядачами виступлять заслужений артист України Євген Чепурняк, соліст Юрій Богуславський, а також актриса Вікторія Брехар.

«Артисти, яких побачить дніпровський глядач, дуже різні, але саме це додає шоу-баладі унікальності. Мені дуже приємно, що проект підтримали, і вже скоро ми побачимо, що з цього вийшло. Для мене це справжнє свято», – розповів композитор, заслужений діяч мистецтв України Михайло Некрич.

«Дніпровці побачать нове прочитання твору Йосипа Уткіна «Балада про рудого Мотеле». Оскільки поема Уткіна написана у 1925 році, потрібні були деякі репліки із сьогодення, тому 2 невеликих монологи та одну пісню написав Олександр Константиновський», – розповів Євген Чепурняк.

«Мені дуже пощастило брати участь у такому проекті. Форма естрадно-симфонічного оркестру, геніальна музика – усе це неперевершено. Ми щиро запрошуємо усіх мешканців та гостей міста подивитися прем’єру шоу-балади «Рудий Мотелє», бо це буде грандіозно», – додав Юрій Богуславський.

Прем’єра шоу-балади «Рудий Мотелє» розпочнеться о 19.00 у Дніпровському академічному театрі драми та комедії.


alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

На Сурсько-Литовському кладовищі Дніпра проклали новий водогін та завершують ремонт під'їзної дороги
Вівторок, 11 квітня 2017, 14:07
alt11 квітня міський голова Дніпра Борис Філатов проінспектував перебіг поточного ремонту дорожнього покриття та облаштування водогону і зовнішнього освітлення на Сурсько-Литовському кладовищі.

Ремонтні роботи тут розпочали майже місяць тому, а завершити їх планують до початку поминальних днів.

Раніше дорога на під'їзді до цвинтаря була розбита, а неналагоджене водопостачання ускладнювало догляд за могилами.

«Ми зробили проїжджу частину, бордюри, освітлення. Також прокладено водогін, бо на кладовищі була привозна вода. Зараз водопостачання стаціонарне», – повідомив Борис Філатов.

Із 1971 року до кладовища був підведений водогін із чавунних труб. За довгий час експлуатації мережі повністю зносилися. Через незадовільний стан труб виникали аварії, водою підтоплювало могили та пам'ятники. Заручниками ситуації ставали також мешканці навколишніх дачних ділянок.

Під час реконструкції труби замінили на поліетиленові. Це сучасна технологія, яка дозволяє, зокрема, захистити їх від корозії.

Під час прибирання також було вивезено понад 150 машин сміття.

Зазначимо, що Сурсько-Литовське кладовище є одним із найбільших у Дніпрі. Тут нараховують близько 250 тис. поховань.

За словами мера, цьогоріч міські служби наведуть лад, зокрема, на Лівобережному та Краснопільському кладовищах.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Дніпровські спортсмени отримали призові місця одразу на двох змаганнях зі стрибків на батуті
Вівторок, 11 квітня 2017, 14:00
altВихованці «Дитячо-юнацькою спортивної школи № 2» Дніпровської міської ради в складі збірної області завоювали 10 медалей на Чемпіонаті України серед юніорів зі стрибків на батуті та Всеукраїнських змаганнях серед вікових груп зі стрибків на батуті.
 
Так, чемпіонкою Всеукраїнських змагань серед вікових груп в індивідуальних  стрибках стала Ванесса Вініченко, срібло дістала Поліна Єфіменко та Олександр Ведовський, третє місце посіла команда дівчат (Поліна Єфіменко, Ванесса Вініченко, Єлизавета Музичкіна, Лія Мамкіна).
 
Срібними призерами у Чемпіонаті України серед юніорів в синхронних стрибках стали Софія Моїсеєва в парі з Катериною Бублієнко (м. Київ), бронза в Карини Черноусової та Ксенії Завгородньої.   
 
 У змаганнях взяли участь близько 150 спортсменів з Харкова, Херсона, Одеси, Києва, Миколаєва, Дніпра, Славутича.alt

alt

alt
Детальніше []

Покладання квітів до пам’ятника загиблим від рук фашистів військовополоненим концентраційного табору "Дніпропетровська яма", лікарям і душевнохворим Ігренської психіатричної лікарні
Вівторок, 11 квітня 2017, 13:30
   11 квітня о 13-30 в Дніпропетровській клінічній психіатричній лікарні (вул.Бехтерева,1, біля пам’ятника) з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів  відбудеться покладання квітів до пам’ятника загиблим від рук фашистів військовополоненим концентраційного табору "Дніпропетровська яма", лікарям і душевнохворим Ігренської психіатричної лікарні. Відразу після в клубі лікарні - виступ шкільного історико-документального «Театру Спогадів» КЗО «НВК №122»  з виставою «Доля малолітнього остарбайтера Єльнікової І.Є.» по її книзі «Спогади».
   Участь у заході візьмуть: колишні в’язні фашистських концтаборів, учні шкіл Самарського району, начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Марусов, голова обласного УСВЖН Дніпровського відділення Кочержина Л.В., голова міського осередку УСВЖН Третьяков В.О. Детальніше []

Ювілейний кінозахід до 130-річчя видатного скульптора та кінорежисера Івана Кавалерідзе
Вівторок, 11 квітня 2017, 13:30
 11 квітня о 13-30 в Будинку мистецтв (вул. Філосовська,23) відбудеться ювілейний кінозахід до 130-річчя видатного скульптора та кінорежисера Івана Кавалерідзе. Участь у заході візьме начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов. Детальніше []

Міський голова Борис Філатов проінспектує хід виконання робіт щодо улаштування водопроводу, зовнішнього освітлення, поточного ремонту дорожнього покриття на Сурсько-Литовському кладовищі
Вівторок, 11 квітня 2017, 13:00
   11 квітня о 13-00 на Сурсько-Литовському  кладовищі (просп. Богдана Хмельницкого, 175 А, центральний вхід) напередодні поминальних днів міський голова Борис Філатов проінспектує хід виконання робіт щодо улаштування водопроводу, зовнішнього освітлення,поточного ремонту дорожнього покриття.
   Підхід до преси одразу після закінчення інспекції.
   Увага! Від’їзд представників  ЗМІ від міської ради (шлагбаум) о 12-00. Детальніше []

Зміна руху електротранспорту на 12 квітня
Вівторок, 11 квітня 2017, 12:27
alt12 квітня 2017 року з 20:30 призупиняється робота трамвайного маршруту №18. Трамваї №19 будуть здійснювати перевезення пасажирів за зміненим маршрутом: площа Старомостова – ДЕВЗ, повідомляє КП «Дніпровський електротранспорт».

Тимчасове призупинення руху  пов’язане з  проведенням  робіт по ремонту трамвайної колії  по Кайдацькому мосту.
Останні відправлення трамваїв з кінцевих зупинок по маршруту:
маршрут №18:
  • від ДЕВЗу о 19:59;
  • від ж/м Лівобережний-3 о 20:32.
маршрут №19:
  • від пл. Старомостова о 19:34;
  • від ж/м Лівобережний-3 о 20:25.
Детальніше []

Прес- конференція на тему: «У Дніпрі в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» відбудеться друга унікальна прем’єра ШОУ-БАЛЛАДИ «РУДИЙ МОТЕЛЄ»
Вівторок, 11 квітня 2017, 12:00
11 квітня о 12-00 в приміщенні міської ради (просп.Д.Яворницького,75,7 поверх, біла зала) відбудеться прес- конференція на тему: «У Дніпрі в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» відбудеться друга унікальна прем’єраШОУ-БАЛЛАДИ «РУДИЙ МОТЕЛЄ». Участь у прес- конференції візьмуть: Григорий Гельфер- керівник художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України, Михайло Некрич- композитор, заслужений діяч мистецтв України, Євген Чепурняк-заслужений артист України, Юрій Богуславський – соліст. Детальніше []

Сторінка 1 з 2