Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна
Четвер, 03 березня 2016
Команда Бориса Філатова підтримує талановитих дніпропетровців
Четвер, 03 березня 2016, 18:44
altМіський голова Борис Філатов та представники нового депутатського корпусу започаткували нову, не бюджетну програму підтримки культури та талановитих містян. Ця ініціатива передбачає видачу спеціальних грантів на розвиток проектів та ініціатив перспективних творчих особистостей Дніпропетровська.
«Я був у міській раді і побачив дуже цікаві роботи дітей з художньої школи. У мене виникла ідея: а чому б не прикрасити стіни нашої держустанови такими картинами. Я порадився із Євгеном Хорошиловим. Він підтримав мою ідею і вході розмови ми вирішили заохотити молоді таланти», - розповідає ініціатор проекту, депутат міськради Григорій Гельфер.
Сьогодні перші гранти отримали четверо молодих митців з Дніпропетровської художньої школи №2 . Серед них Крістіна Кармазіна. Можна сказати, що дівчина народилася із пензлем у руках – малює скільки себе пам’ятає. Останні роки дуже активно бере учать у різноманітних творчих конкурсах та виставках. Одна із них була саме у міській раді. Тут молода художниця презентувала свою роботу «Вогні Дніпропетровська».
«Я дуже люблю яскраві фарби і наше місто, тому працювати над картиною було одне задоволення. Я дуже хвилююся, оскільки такі заходи для мене велика приємна несподіванка», - поділилася із журналістами дівчина.
«В нашій школі навчається 450 дітей. Всі вони дуже талановиті. Але талант без підтримки він губиться. Ми дуже вдячні особисто міському голові Борису Філатову та міській раді за ідею провести виставку робіт нашої малечі і за подальшу підтримку», - дякує директор художньої школи Ольга Бойченко.
Гранти, які діти отримали сьогодні, - невеличка фінансова підтримка із особистих надходжень Григорія Гельфера. Депутат міськради мав розмову із міським головою Дніпропетровська Борисом Філатовим і вони запланували створити спеціальний фонд, спрямований на підтримку розвитку культури міста. Розраховують, що внески будуть робити  й  небайдужі до розвитку культури  містяни, меценати, політики. А от кого нагороджуватимуть – вирішуватимуть провідні мистецтвознавці Дніпропетровська.
«В нашому місті є багато чого прекрасного. Але своє культурне обличчя ми тільки починаємо формувати. Ми дуже давно тут живемо і бачили чимало керівництва. Зараз є єдиний плюс у ситуації – все оцінюється адекватно. Ми відчуваємо зворотній зв’язок. Доказом того є наш спільний успішний проект – музичний конкурс імені Шостаковича. Зараз не потрібно зупинятися », - говорить радник міського голови Євген Гендін.
«Культурний фронт – один із головних у нашому місті і ми маємо тут перемогти», - резюмував Григорій Гельфер.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
  Детальніше []

На своє перше засідання зібрались іще дві постійні комісії міськради
Четвер, 03 березня 2016, 18:37
   alt Сьогодні вперше засідала комісія з питань транспорту, зв'язку та екології і комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв'язків Дніпропетровської міської ради
   Першу комісію очолює депутат Олег Григорук. На засідання прийшли майже всі члени комісії – 6 із 7.  Завітали і представники громадськості,  профспілок та комунальних підприємств.
    Під час засідання присутні обговорили нагальні питання, зокрема – виникла гаряча дискусія щодо стану автотранспорту та його тарифів. Не менш палким видався діалог про будівництво метрополітену. Обговорили також і бюджет комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт».
   Директор департаменту транспорту та зв'язку Ірина Прилипа висловила побажання збільшити бюджет комунального підприємства «Дніпропетровський  електротранспорт» на наступний рік. «У проекті бюджету закладені кошти лише на поточні витрати, такі як заробітна плата, оплата енергоносіїв та податків. Наголошую, що розвиток підприємства дуже важливий, оскільки всі знають у якому стані знаходяться наші трамвайні лінії та рухомий склад» ,-  сказала Ірина Прилипа.
   Під час засідання очільник комісії Олег Григорук надав доручення Ірині Прилипі  підготувати  інформацію про те, які перевізники і  у якій кількості возять  пільговиків. Також керівник комісії закликав кожного директора  транспортного комунального підприємства підготувати доповідь про бюджет підприємства на наступне засідання.
    Постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв'язків очолює  Євгенія Дитятковська. На перше засідання завітали практично всі члени – 5 із 6. Обговорювали передусім як розвиватиметься галузь охорони здоров’я. «Стоїть задача – модернізувати амбулаторну ланку, подумати як повернути місту стаціонари, при цьому розглянути питання їх можливої оптимізації. У медицині є також питання соціальних програм, в рамках яких йде забезпечення препаратами життєво важливої терапії. Ці ліки закуповуються коштом державного бюджету, але ми попрацюємо над тим, щоб на ці цілі кошти виділялися і з міського бюджету», - зазначила Євгенія Дитятковська.
    Вона також додала, що у своїй роботі комісія опікуватиметься і питаннями соціального захисту населення.  В тому числі і наданням групи інвалідності, реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями. «Окрім того, у нашій компетентності – підтримка і розвиток міжнародних зв’язків. Наша задача, щоб місто розширювало свої міжнародні зв’язки для залучення сюди інвестицій», - наголосила  Євгенія Дитятковська.   
alt

alt

alt

alt

 
 
 
 
  Детальніше []

Вручення грантів талановитим дітям Дніпропетровська
Четвер, 03 березня 2016, 16:00
 
     3 березня о 16.00 у приміщенні Дніпропетровської міської ради (просп. Дмитра Яворницького, 75, 7 поверх, біла зала) відбудеться вручення грантів талановитим дітям Дніпропетровська.
    У місті за ініціативи нового депутатського корпусу та підтримки Дніпропетровського міського голови Бориса Філатова започатковано постійну програму не бюджетної підтримки культури та талановитих дніпропетровців. Вона передбачає створення механізму підтримки творчих особистостей та проектів, культурних напрямків – зокрема і реалізацію грантових програм. 
   Перші гранти на підтримку дитячої творчості Дніпропетровська вручить депутат Дніпропетровської міської ради, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер. Гранти отримають молоді митці, учні Дніпропетровської дитячої художньої школи № 2, неодноразові учасники загальноміських мистецьких акцій, переможці конкурсів з образотворчого мистецтва: Кристина Карамзіна, Вікторія Селіванова, Анна Коваленко та Вікторія Краснова. Детальніше []

Дніпропетровськ має всі шанси стати столицею електронної демократії
Четвер, 03 березня 2016, 15:47
  alt У Дніпропетровську триває активна розробка електронних проектів різного профілю. Мета у них спільна – зробити життя городян комфортним, а роботу влади – прозорою.Для того,аби втілити це в життя, міська влада на чолі з Борисом Філатовим докладає всіх зусиль. Зараз Дніпропетровськ входить в трійку лідерів всеукраїнського рейтингу е-розвитку.Що потрібно для того, аби вдосконалити цей результат – про це говорили під час круглого столу «Роль громадських організацій у розбудові електронної демократії в Україні».
Обговорення провели у Центрі інноваційного підприємництва SPACEHUB.
   «Якщо ми дійсно хочемо, аби наше рідне місто стало зразком інновацій та розвитку, ми маємо розширювати географію співпраці», - упевнена радник міського голови Одарка Біла.
   В ході круглого столу також оприлюднили всеукраїнське експертне опитування «Практика використання інструментів електронної демократії неурядовими організаціями України». Воно виявило три оснівні проблеми. Це погана обізнаність та е-безграмотність населення, відсутність законодавчої бази для впровадження та розвитку електронних проектів і саботування цих процесів чиновниками.
   «Дієвою технологією, спрямованою на подолання викликів у державному управлінні, є електронна демократія. Сьогодні у Дніпропетровську нова, прогресивна команда посадовців. І разом із нашим мером Борисом Філатовим ми докладемо всіх зусиль, аби подолати всі перешкоди і досягти такої потрібної е-демократії», - додала Одарка Біла.
   За її словами, такий результат можливий лише за умови плідної співпраці містян і громадських організацій з владою. Саме тому при впровадженні нових технологій перш за все необхідно враховувати думку громади. Детальніше []

«Наливайкам» - бій: у Дніпропетровську продовжують безкомпромісну боротьбу з незаконною торгівлею
Четвер, 03 березня 2016, 15:03
altНа незаконні кіоски, де можна не лише поїсти, а й пригубити оковитої, натрапили в ході рейду незаконної торгівлі. В одному зі спальних районів Дніпропетровська - по вул. Моніторній, «наливайки» працювали не ховаючись. Кіоски з алкоголем тут стоять просто навпроти школи. На таке неприємне сусідство місцеві мешканці нарікали вже дуже давно.
Зранку у кіоску без жодної назви чи вивіски порожньо. Двері із розбитим склом замотані плівкою. Всередині кіоску дещо темно і стоїть неприємний запах. Таких незручностей не помічає продавець Людмила. Вона, як завжди, чекає на ранкових відвідувачів. Та сьогодні торгівлі і постійних клієнтів не буде. 
«Наливайки, які ми тут виявили, знаходяться ближче, ніж за 300 метрів від школи. Підростаюче покоління, ідучи повз таких закладів, споглядає за способом життя дорослих. По цій дислокації була отримана велика кількість скарг від батьків дітей. Тому що біля школи повний безлад», - розповів начальник КП «Управління з організації контролю благоустрою об’єктів сфери відпочинку, споживчого ринку та захисту інтелектуальної власності» міської ради Руслан Мороз.
Він також звернувся до підприємців із проханням схаменутися. Адже боротьба з незаконною торгівлею, яку розпочала команда міського голови Бориса Філатова, є безкомпромісною.
Разом із полісменами інспектори департаментів торгівлі та споживчого ринку міської ради просять показати Людмилу документи та дозволи на торгівлю. Коли виявляється, що необхідних паперів немає, продавчиня починає дзвонити керівництву. Орендар і власниця кіоску збентежені. Перше, що пропонують - домовитись. Руслан Мороз каже, до таких спроб уже звик. Він вкотре нагадує - ці пропозиції не мають сенсу.
Інспектори виписують власникам кіоску припис-попередження. Відсьогодні у підприємців є сім днів, щоб вирішити - або самостійно закрити і прибрати «наливайку»,або перепрофілювати асортимент і отримати дозвіл на роботу. У іншому випадку ларьок демонтують примусово.
Продавчиня Людмила, яка працює у «наливайці» кілька місяців, сподівається, що її керівництво прийме правильне рішення. Сама ж вона також вважає, що сусідство її так званого закладу зі школою неправильне. Утім каже - діти до кіоску не заходять. 
Ще одна тутешня «наливайка» розташувалася за кілька метрів. Під безневинною вивіскою «Бистро» тут торгують безакцизним алкоголем і наїдками сумнівної якості. Реакція на рейд така сама – дзвінки продавців до власників кіоск і повна відсутність розуміння незаконності цієї торгівлі.
Полісмени, які супроводжували рейд, про продаж безакцизного алкоголю повідомили слідчу групу. Далі це питання вивчатимуть вже вони. За свою недбалість горе-підприємці можуть сплатити штраф – до 200 неоподаткованих мінімумів. Безакцизний алкоголь також мають вилучити. Власники цього кіоску так само отримали припис-попередження.
Руслан Мороз також анонсував на цій вулиці додатковий рейд, який ширше охопить незаконні торговельні споруди, що розташувалися по вулиці Моніторній.
«Зараз у нас попередній огляд території з управлінням торгівлі і захисту прав споживачів. Без сумніву, що жодна з «наливайок» не отримає дозволу на своє місцезнаходження тут», - сказав він.
 alt

alt

alt

alt Детальніше []

Популяризація спорту, сучасна та доступна спортивна інфраструктура – основні орієнтири стратегії розвитку спортивної галузі міста
Четвер, 03 березня 2016, 14:59
     altПід час прес-конференції штатний радник міського голови Родіон Кочубей розповів про те, як розвиватиметься спортивна галузь у найближчі два  роки та озвучив основні положення презентованої стратегії розвитку спорту. Нову стратегію розвитку спортивної галузі міста на 2016-2017 роки розроблено на основі передвиборчої програми міського голови Бориса Філатова.
    Штатний радник міського голови назвав основні цільові орієнтири нового документу – це поліпшення якості життя городян саме засобами спортивної галузі, масова популяризація спорту і здорового способу життя, сучасна та доступна спортивна інфраструктура, а також створення і просування спортивного бренду міста.
   «Власне стратегія включає запровадження ряду програм. За програмою «Спорт як спосіб життя» вводитимемо змагання для всіх на якісно новому рівні – це і шкільні ігри, регулярні аматорські змагання серед молоді та студентства, залучення до занять спортом людей з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонерів, воїнів АТО як спортивна адаптація. Також в рамках цієї програми плануємо створити інтернет-ресурс для висвітлення спортивних подій», - сказав Родіон Кочубей.
    Розповідаючи про зазначену програму, він більш детально зупинився на залучення до  спорту саме школярів. «Наше завдання не примусово заставити дітей займатися спортом, а впровадити так звану систему мотивації, щоб як навчальним закладам, так і учням хотілося долучатися до спорту. Наприклад, серед усіх шкіл введемо до 10 різних спортивних змагань, за результатами яких школа-переможець отримає різні призи та подарунки, як то ремонт спортивного залу, чи придбання спортивного інвентарю тощо. Усі школярі, які братимуть участь у змаганнях, теж будуть нагороджені», - поділився штатний радник міського голови. 
    У програмі розвитку спортивної інфраструктури головний акцент буде на перетворенні муніципальної спортивної інфраструктури в ефективну і доступну. При цьому Родіон Кочубей наголосив, що розробки потреби в спортивній інфраструктурі з урахуванням розвитку міста буде включатися до Генплану Дніпропетровська.
    У новій стратегії не забули і про спортивних зірок нашого міста, зокрема пошук і супровід талантів. «Тут мова йде про те, щоб стимулювати наші дитячо-юнацькі спортивні школи для пошуку та підготовки майбутніх спортивних зірок. Саме у цій програмі пріоритетом  є спортивний результат, а не масовість. Крім того, докладатимемо максимум зусиль, щоб залучати до Дніпропетровська якомога більше спортивних подій національного та міжнародного рівня. От, наприклад, вже у другій половині березня наше місто прийматиме Відкритий чемпіонат України з плавання, який є кваліфікаційним відбором на олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро», - сказав Родіон Кочубей. Він додав, що кожна програма має чіткий план реалізації заходів, строки їх виконання. Цей план затверджений міським головою Борисом Філатовим.    

Дивіться також матеріали стратегії розвитку спортивної галузі міста на 2016-2017рр. "ДНІПРО - спортивна столиця України"
  Детальніше []

Дніпропетровськ перетворимо на спортивну столицю України, - Родіон Кочубей
Четвер, 03 березня 2016, 13:09
    altСьогодні під час своєї першої прес-конференції на посаді штатного радника міського голови Родіон Кочубей презентував нову стратегію розвитку спортивної галузі міста на 2016-2017 роки, яка розроблена на основі передвиборчої програми міського голови Бориса Філатова. Запросили цього висококласного спеціаліста в команду Бориса Філатова із Міністерства молоді та спорту, де він керував реформуванням спортивної галузі.
    «Нова стратегія має достатньо амбітну назву – «Дніпро – спортивна столиця України». Загалом команда нашого очільника міста прийшла з амбітними планами перезавантажити усю систему управління містом, запрошуючи до цього процесу фахівців по окремим галузям. Мене, власне, запрошено розвивати спорт. У профільному Міністерстві останні роки займалися втіленням нових методів управління галуззю на всеукраїнському рівні і змогли втілити ряд важливих інновацій. Для мене цікаво і відповідально впроваджувати нові ідеї не у міністерському кабінеті, а безпосередньо на місці, тобто у Дніпропетровську», - сказав Родіон Кочубей.
   При цьому він зазначив, що у розробленні стратегії розвитку спортивної галузі міста базувалися передусім на передвиборчій програмі Бориса Філатова. «За основу взяли основні ідеї цієї програми і  розширили їх до загальної стратегії розвитку спорту у місті. Трохи підкорегували терміни. Рубити з плеча не збираємося, а навпаки – стимулюватимемо спортивну галузь поступово і «точково», будемо лише створювати, а не рушити. Наше гасло: збережемо краще – створимо нове», наголосив Родіон Кочубей. Детальніше []

Самарський район: Правила пожежної безпеки під час користування електроприладами
Четвер, 03 березня 2016, 12:57
Немає більшої цінності на землі ніж людина, її життя та здоров’я. І якщо на виробництві для захисту від небезпеки існує система охорони праці, то в побуті кожен повинен подбати про свою безпеку сам.
Будь-яка несправність в електропроводці чи порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння і захисна ізоляція проводів спалахує.
Надійні охоронці від короткого замикання – електрозапобіжники. Тому, якщо електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вони, у випадку підвищення в електромережі напруги чи короткого замикання, не розімкнуть електричне коло і не знеструмлять електромережу у квартирі.
У приватному будинку слідкуйте, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки.
Сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі. Особливо це стосується приладів опалення приміщень.
Необхідність ремонту побутових електроприладів вдома визначаєте ви самі. Правило тут одне: несправний прилад – експлуатувати небезпечно!
Слід запам’ятати та виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
шнури до електронагрівальних приладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справні і виключно заводського виготовлення;
температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
Не дозволяється:
застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;
користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади (праска, електроплитка, електричний чайник тощо);
використовувати побутові електронагрівальні прилади без негорючих підставок;
використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів;
заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
 
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в своїх домівках! У випадку пожежі негайно телефонуйте в пожежно-рятувальну службу за телефонним номером “101”.
 
Пам’ятайте - виконання вимог норм та правил пожежної безпеки забезпечить попередження виникнення пожеж! Детальніше []

03.03.2016 Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська
Четвер, 03 березня 2016, 12:41

Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська

 

На прес-конференції про зміни по податку на нерухоме майно.

Нещодавно в інформаційному агентстві  "МОСТ-Днепр" відбулася прес - конференція на тему: "Нарахування та сплата податку на нерухоме майно та транспортного податку" за участі заступника начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Дениса Коренєва.
В ході заходу він розповів, що підвищена максимально можлива ставка податку з 2% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр житлової та нежитлової нерухомості.
При цьому звернув увагу на те, що за 2015 рік ставки податку для об'єктів нежитлової площі не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр., додатково оподатковуються об'єкти житла, площа яких перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для житлових будинків за ставкою 25 000 гривень на рік за кожен такий об'єкт (або його частина).
База оподаткування для житла і його частин, які знаходяться у власності фізичних осіб, як і раніше, зменшується:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 квадратних метрів;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 квадратних метрів;
- для різних типів об'єктів житла, в тому числі їх частин, якщо вони одночасно перебувають у власності платника податку - на 180 квадратних метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний звітний рік.
При цьому, місцеві ради не мають права, як раніше, збільшувати граничну межу об'єктів житла, на яку зменшується база оподаткування.
За січень-лютий поточного року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевого бюджету Красногвардійського району понад 600 тис. гривень, що на 550 тис. гривень більше аналогічного періоду минулого року.
Зокрема, майже 600 тис. грн. податку надійшло від юридичних осіб та 3,7 тис. грн. сплатили громадяни.
Значне збільшення надходжень податку на нерухомість відбулося завдяки зміні правил оподаткування, оскільки з 1 січня 2015 року оподатковуються не лише об’єкти житлової, а й нежитлової нерухомості.
Наприкінці заходу Денис Коренєв нагадав, що податок на нерухоме майно сплачується за звітний рік фізичними особами-протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Податковою міліцією викрито черговий „конвертаційний центр” з обігом 107 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність «конвертаційного центру».
За період діяльності «конвертаційного центру» протягом 2015–2016 років через розрахункові рахунки було проконвертовано понад 107 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять 17 млн. 800 тис. гривень.
На підставі ухвал суду у м. Дніпропетровську проведено 8 обшуків в офісних приміщеннях та в автомобілях учасників «конвертаційного центру», де виявлено та вилучено 40 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації та документацію, що свідчать про незаконну діяльність.
Також було накладено арешт на розрахункові рахунки із залишком коштів у сумі 742 тис. гривень. 

 

Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС

За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року.
З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків - промислове устаткування;  8,56 відсотків - полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки - фармацевтична продукція; 7,6 відсотки - продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки - чорні метали; 3,5 відсотки - засоби наземного руху; 3,42 відсотки - каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки - насіння і плоди олійних рослин.
З загальної товарної структури експортних операцій, що здійснюють суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності регіону 39,61 відсотків становлять руда, шлак і зола; 16,92 відсотки - чорні метали; 5,58 відсотків - залізничні або трамвайні локомотиви; 3,24 відсотки - інші недорогоцінні метали і металокераміка; 2,78 відсотків - промислове устаткування; 1,40 відсотків - електричні машини і устаткування; 1,27 відсотка - добрива.

Адвалорну ставку акцизного податку з роздрібного продажу пального змінено

 ДПІ у Красногвардійському  районі м. Дніпропетровська повідомляє , що для платників акцизного податку - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку 5 % змінено на специфічну ставку - 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Вказана норма набрала чинності з 1 січня 2016 року.
Зазначені зміни відбулися відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року, тобто на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Про справність розрахунків з бюджетом розкаже сервіс ДФС

Для перевірки надійності ділових партнерів на офіційному порталі Державної фіскальної служби України функціонує сервіс „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”. Для цього достатньо знати код ЄДРПОУ платника або ж точну його назву. Необхідно ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Майже 6 тисяч суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зареєстровано на Дніпропетровщині

Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності станом на 01.02.2016 дорівнює 5 тисяч 997. Ними у січні 2016 року оформлено 8 тисяч 356 митних декларацій.
Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Дніпропетровській митниці ДФС по оформленим вантажам у ваговому показнику за січень   2016 року склав 80,78%, імпорт – 19,22%. Співвідношення оформлених митних декларацій: експорт – 53,39%, імпорт – 46,61%.
Основна кількість товарів оформлених Дніпропетровською митницею ДФС на експорт направляється до Китаю (23,2%), Польщі (13,3%), Росії (12,4%), Німеччини (4,6%), Чехії (3,6%), Румунії (3,5%), Індії (3,4%), Словаччини (3,1%). Основні імпортери: Росія (21,6%), Китай (9,6%), Казахстан (8,8%), Польща (8,6%), Німеччина (7%), Франція (4%), Туреччина (3,2%).

Боротьба з корупцією в податковій: профілактичні заходи по недопущенню корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області

25 лютого 2016 року у медіа-центрі «Днепр-Пост» відбулася прес-конференція на тему: «Боротьба з корупцією в податковій: профілактичні заходи по недопущенню корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області».
У прес - конференції взяв участь cтарший оперуповноважений з особливо важливих справ управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області Павло Хороших.
За його словами: «У 2015 році за результатами роботи нашого підрозділу внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань 48 фактів порушення діяльності щодо співробітників фіскальної служби області, у поточному 2016 році - 7 фактів.
В середньому, в рік реєструють близько 20-25 фактів. Хочу зазначити, що всі факти правопорушень розслідуються детально та уважно. Підставами для реєстрації стали: - вимагання та отримання хабарів; - внесення завідомо недостовірних відомостей до актів перевірок фінансово - господарської діяльності підприємств з метою незаконної мінімізації сум донарахувань штрафних і фінансових санкцій; - сприяння в легалізації роботи фіктивних фірм шляхом оформлення підроблених актів документальних перевірок з фіксацією легітимності товарно - грошових операцій.
Крім того, за 10 фактами корупційних дій суд виніс рішення про визнання винних 8 працівників фіскальної служби області до кримінальної відповідальності у вигляді сплати штрафів та 2 з позбавленням волі (за справами 2015 і 2014 років)».
Ставки єдиного внеску у 2016 році
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначені статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі –Закон №2464), а саме:
- для підприємств, фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб на доходи найманих працівників – 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 Закону №2464;
- для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди – 8,41% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів;
- для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ і УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної кількості працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,3% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464;
- для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менше 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25% суми витрат на оплату праці – 5,5% бази нарахування єдиного внеску, визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону №2464, для працюючих інвалідів.
 
Чи обов’язкове проведення звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
Кабміном затверджено Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 23.02.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 №68 (далі – Постанова №68) «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Порядок №68).
Постанова №68 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 23.02.2016 №35.
Порядок №68 визначає механізм включення поданих заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – заява) платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ), які відповідають критеріям, визначенимпунктом 200.19статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), до реєстру за формою згідно з додатком 1(реєстр 1) та платниками ПДВ, які не відповідають таким критеріям, до реєстру за формою згідно здодатком 2(реєстр 2), а також внесення до зазначених реєстрів інформації про стан розгляду кожної заяви та опублікування реєстрів.
До реєстрів заяв включаються тільки заяви, подані після 01.02.2016.
Державна фіскальна служба України щодня опубліковує реєстри на своєму офіційному веб-сайті (пункт 7 Порядку №68).
 

Податкова міліція Дніпропетровської області вилучила з незаконного обігу паливо та обладнання для його реалізації загальною вартістю 318 тис. грн.

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» виявлено факт реалізації через АЗС пально-мастильних матеріалів без державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності та відповідних дозвільних документів.
У ході проведених заходів вилучено 4 м3 дизельного пального, 8,8 м3 бензину марок А-95 та А-92, а також обладнання загальною вартістю 318 тис. гривень.
За два місяці платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 9 млрд. 861 млн. гривень
За оперативними даними з початку поточного року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 9 млрд. 861 млн. грн., що на 212 млн. грн. менше, ніж у січні – лютому 2015 року. Про це проінформував в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Так, до Державного бюджету впродовж двох місяців 2015 року спрямовано 5 млрд. 541млн. грн., що на 43 млн.грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року.
До місцевих бюджетів впродовж двох місяців поточного року забезпечено 2 млрд. 190млн. грн. Це на 492 млн. грн. більше фактичних надходжень січня – лютого 2015 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 130 млн. грн.
 

Громадяни, які надавали у 2015 році в оренду та житловий найм нерухомість, повинні задекларувати отримані доходи

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
У разі надання громадянами у 2015 році власної нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) особі, яка не є податковим агентом, таким фізичним особам необхідно надати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) до податкової інспекції за місцем свого проживання, в якій задекларувати отримані доходи.
Нагадуємо, що декларація надається громадянином за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Форма декларації з додатками до неї розміщена на головній сторінці Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Декларування громадян» за посиланням: http://sfs.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan
Отриманий дохід від надання нерухомого майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається фізичною особою – платником податків у рядку 10.3 розділу II декларації та є складовою усіх доходів, отриманих платником у минулому році, загальна сума яких зазначається у рядку 10 розділу II декларації. У разі отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) заповнюється також графа 7 розділу VII. «Відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)» декларації.
У зазначеному розділі декларації громадянином зазначаються відомості про все нерухоме майно, що перебуває у його власності станом на кінець звітного         2015 року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.
Кожній категорії об’єктів нерухомого майна призначається окремий номер:
1 - земельні ділянки;
2 - житлові будинки;
3 - квартири;
4 - садовий (дачний) будинок;
5 - гараж;
6 - водойми;
7 - інше нерухоме майно.
Кожний об’єкт нерухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів, місцезнаходження (країна, адреса), року набуття права власності, загальної площі (значення вказується в квадратних метрах), значення власної частки у загальній площі (значення вказується як десятковий дріб), відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
Відмітка про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється шляхом зазначення позначки «Х».
Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору на дохід, отриманий, зокрема, громадянином від надання власної нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється ним самостійно та зазначається у розділі ІV. «Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору» декларації.
Сплатити нараховані у декларації суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору громадяни зобов’язаний до 1 серпня поточного року.

Перевірки у 2016 році проводяться по-новому

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України листом від 01.02.2016 №3069/7/99-99-22-04- 02-17 (далі – лист ДФС №3069) надала роз’яснення щодо змін у податковому законодавстві, які внесені з 01.01.2016 Законом України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» стосовно проведення перевірок.
Законом №909 скорочено перелік та частково змінено обставини, за наявності яких може бути проведена позапланова документальна перевірка. Зокрема, внесено зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України    (далі – Кодекс), а саме виключено можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Кодексу у редакції Закону №909 з 01.01.2016 можливість проведення документальних позапланових перевірок залишена лише для перевірок з питань дотримання валютного та іншого законодавства, не врегульованого цим Кодексом.
У зв’язку з цим у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу (виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено про виявлену недостовірність даних, та відповідну декларацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту).
Лист №3069 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatkoviy-kontrol/listi-dps/235142.html
 
 
 
 
 
 

Детальніше []

Дніпропетровськ відзначатиме день народження Тараса Шевченка конференціями, вікторинами, виставками, кіновечором
Четвер, 03 березня 2016, 12:09
   alt9 березня виповнюється 202 роки від дня народження видатного українського письменника та поета Тараса Шевченка. Традиційно у цей день проходитиме урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника молодому Т. Шевченку по вулиці Воскресенській (колишня вул. Леніна) за участю керівництва міста. Загалом святкові заходи у місті  вже проходять. Наприклад, сьогодні у Дніпропетровському будинку мистецтв відбудеться кіновечір «Шевченко на екрані», під час якого будуть показані уривки з фільмів: «Тарас Шевченко» (реж. І.Савченко,1951 рік ), «Тарас Шевченко» (реж. П.Чардинін,  1926 рік), «Сон» (реж. В. Денисенко, 1964 рік), а також будуть продемонстровані уривки з фільмів за творами Т.Г.Шевченка: «Наймичка», «Коліївщина», «Назар Стодоля». Сьогодні ж у Будинку мистецтв  відкривається персональна виставка витинанки майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата мистецької премії ім. Тетяни Пати Ольги Іващенко «Світе тихий, краю милий, моя Україно!», де буде представлено ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка у техніці витинання, повідомляють у самому Будинку мистецтв.
    Наступного тижня у школах, клубах за місцем мешкання, центрах соціально-психологічної реабілітації дітей з-поміж іншого проходитимуть тематичні Шевченківські конференції, літературно-музичні композиції, вікторини, конкурси малюнків, у бібліотеках – книжкові виставки, присвячені творчості виданого письменника та поета.
   Окрім того, 9 березня у Центральній міській бібліотеці запланований брейн-ринг серед знавців творчості Тараса Шевченка, у Міському палаці дітей та юнацтва цього ж дня відбудеться міський конкурс «І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже….». 10 березня у школі №15 для школярів відбудеться міське свято «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», додають в управлінні освіти та науки міськради.
 
  Детальніше []

Сторінка 1 з 2