Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Вівторок, Квіт 25


Ви тут: Головна
Четвер, 02 березня 2017
Надзвичайний та Повноважний посол Естонської Республіки в Україні відвідав Дніпро та розповів про підтримку міста у впровадженні електронних новацій
Четвер, 02 березня 2017, 17:56
altСьогодні, 2 березня, з робочим візитом Дніпро відвідав Надзвичайний та Повноважний посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу. Під час спільної прес-конференції з виконувачкою обов'язків заступника міського голови Янікою Мерило він розповів про активну підтримку, яку надає Естонія місту у впровадженні різних програм та електронних послуг. З-поміж іншого, цей й програма навчання комп'ютерній грамоті та IT-технологій учасників АТО, переселенців зі сходу, пенсіонерів. Для цього за фінансової підтримки Естонської Республіки створені спеціальні класи, працюють фахівці. Також діє програма «Діти Дніпра IT», в рамках якої інформаційні технології опановують юні мешканці міста. Загалом навчання вже пройшли близько 600 осіб.

Яніка Мерило зазначила, що Естонія є гарним прикладом з точки зору успішного впровадження електронних новацій. «Наприклад, вже десятки років у цій країні працює веб-банкінг, ID-картка, електронний квиток, електронна черга тощо. Впроваджуючи електронні послуги у Дніпрі, ми спиралися на досвід Естонії, копіювали його в хорошому розумінні цього слова. Ця країна нам дуже активно допомагає, і ми дуже вдячні за це. Завдяки такій плідній співпраці Дніпро можна сміливо назвати українським лідером у впровадженні електронних послуг – з урахуванням їхньої доступності та відкритості», – сказала представниця мерії.

У свою чергу Ґерт Антсу зазначив, що Естонія й надалі допомагатиме і підтримуватиме Дніпро у розвитку надання електронних сервісів, а також наголосив на неабиякій зручності їх для містян. «Наприклад, 99% наших громадян декларують свої доходи в електронній формі. На виборах президента теж можна віддати свій голос онлайн. До всіх електронних послуг наші мешканці вже давно звикли, і сподіваємося, що для українців, дніпрян, це теж стане буденною справою. Ми цьому обов'язково сприятимемо», – наголосив пан посол.

Естонія всіляко допомагає не лише Дніпру, а й Україні в цілому. Серед напрямів співпраці – не тільки електронне урядування, а й гуманітарна та освітня сфери. Так, наприклад, цієї суботи Ґерт Антсу відвідає Національний фінал змагань з усного рахунку Прангліміне-2017 міжнародного проекту «Міксіке в Україні». Його організовано в Дніпрі за участі Міністерства закордонних справ Естонії спільно з MIKSIKE Learning Folders (Естонія).

Прангміліне –  змагання з усного математичного рахунку в режимі онлайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке.
alt
Детальніше []

Надзвичайний та Повноважний посол Естонської республіки в Україні Ґерт Антсу ознайомиться з роботою ЦНАПу "Лівобережний"
Четвер, 02 березня 2017, 16:00
  2 березня о 16-00 за адресою: просп.Слобожанський,31-Д (ТРЦ « Наша Правда», 2 поверх) Надзвичайний та Повноважний посол Естонської республіки в Україні Ґерт Антсу ознайомиться з роботою ЦНАПу «Лівобережний. Участь у заході візьме в.о.  заступника міського голови Яніка Мерило. Детальніше []

Увага! У Дніпрі на декілька днів повністю закриють Центральний міст
Четвер, 02 березня 2017, 15:50
З 22-00 4 березня до 5-00 6 березня буде повністю перекрито Центральний міст для проведення геодезії та демонтажу контактної мережі електротранспорту. Ознайомитися зі змінами в русі автобусних маршрутів загального користування на час проведення робіт  можна на сайті міської ради.   Детальніше []

У Дніпрі високопосадовці мерії та народні депутати обговорили можливі перспективи підвищення енергоефективності в Україні
Четвер, 02 березня 2017, 15:16
alt2 березня у Дніпровській міськраді провели круглий стіл щодо підвищення енергоефективності. До обговорення технологій заощадження енергії та відновлення екологічного балансу промислових областей країни долучилися високопосадовці мерії, представники області, низка народних депутатів України, а також учасники ініціативи «Зелена експедиція». 
 
«Як говорить наш мер Борис Філатов, нам варто замислитися над тим, що ми передаємо наступним поколінням, яке місто та країна їм залишаться. Здається, що деякі процеси в екології непомітні або неважливі, та насправді це не так. Чи не щодня дедалі більше забруднюється річка Дніпро. Якщо не вирішувати такі проблеми сьогодні, то завтра для нас може бути вже не таким, яким ми хотіли б його бачити», – сказала в. о. заступника міського голови Яніка Мерило. 
 
Дніпро став останнім містом, яке відвідали учасники «Зеленої експедиції». Раніше вони побували на Донеччині та в Запорізькій області. У Дніпрі представники ініціативи, зокрема, хочуть оглянути «зелену» інфраструктуру міста. Основна мета їхніх візитів – налагодити взаємодію між владою різного рівня та бізнесом та відновити екологію східних регіонів. 
«Ми приїхали до нашого фінішного міста. Ми раді, що це Дніпро. Ми хочемо підняти питання розвитку «зеленої» економіки, «зеленої» енергетики та екології на найвищому політичному рівні», – пояснив голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин.
 
Міським чиновникам Дніпра учасники «Зеленої експедиції» запропонували вивчити найкращі практики у співпраці міста та уряду з екологічного порятунку річки Дніпро.
«Ми перевірили свої можливості та зрозуміли, що у разі будь-якої надзвичайної ситуації в екології у нас може не вистачити деяких елементарних речей. Тож ми готові активно співпрацювати в цьому напрямі. І якщо є така програма, то ми із задоволенням до неї приєднаємося. Для нас це важливо», – сказав директор департаменту екологічної політики міськради Павло Головаха.
 
Учасники заходу також обговорили перспективи будівництва у місті сміттєспалювального заводу.
 
Говорили також і про електромобілі. Видовищну презентацію автівок нового покоління влаштували просто під стінами мерії. Експерти з електромобілів кажуть: такі машини є енергоощадними, бо здатні економити сотні тонн палива щодня, а інвестувати, зокрема, у створення служб таксі з електромобілів готові чимало інвесторів.
alt

alt

alt

alt

alt
Детальніше []

Ювілейний кіновечір
Четвер, 02 березня 2017, 15:00
  2 березня о 15-00 в Дніпровському будинку мистецтв (вул.Філосовська,23) відбудеться ювілейний кіновечір, присвячений 130-річчю народження видатного кінорежисера Івана Кавалерідзе. Захід проходить  в рамках проекту «Мости дружби: Україна-Грузія». Детальніше []

Прес-конференція на тему: «Підтримка Естонією розвитку електронного Уряду в Дніпрі; впровадження програми навчання « Вікно можливостей»
Четвер, 02 березня 2017, 14:30
  2 березня о 14-30 в приміщенні міської ради (просп.Д.Яворницького,75,7 поверх, біла зала) відбудеться прес-конференція на тему : «Підтримка Естонією розвитку електронного Уряду в Дніпрі; впровадження програми навчання « Вікно можливостей». Участь у прес-конференції візьмуть: в.о. заступника міського голови Яніка Мерило, Надзвичайний та Повноважний посол Естонської республіки в Україні Ґерт Антсу. Детальніше []

У Дніпрі особи, які вчинили адміністративні правопорушення, працюватимуть на громадських роботах на благо міста
Четвер, 02 березня 2017, 14:00
altОсоби, які вчинили адміністративні правопорушення і яким призначене покарання у вигляді громадських робіт, працюватимуть на благо Дніпра. Про це 2 березня на прес-конференції повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко. За словами посадовця, приблизно з початку квітня такі правопорушники під наглядом представників міської ради прибиратимуть територію міста: коси на житлових масивах Червоний Камінь та Перемога, балки, певні вулиці та кладовища.

«Ми вели переговори з департаментом з виконання покарань про те, що в нас є необхідність і можливість, щоб такі особи відпрацьовували свої години в нас. Зараз ми підписуємо необхідні документи і з Національною поліцією, і з департаментом з виконання покарань. Якщо такі порушники не виконають роботу, ми не поставимо відповідну відмітку. Йдеться про людей, які вчинили не кримінальні, а адміністративні правопорушення», – сказав Михайло Лисенко. Детальніше []

З 1 червня в Дніпрі закриють всі сміттєпроводи в будинках
Четвер, 02 березня 2017, 13:41
altЗ 1 червня в Дніпрі розпочнуть закривати всі сміттєпроводи, які наразі працюють у багатоквартирних будинках міста. Причин кілька: постійні пожежі, негабаритне сміття, яке викидають мешканці, та гострий брак двірників. Про це на прес-конференції повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко.
 
«Спочатку ми прочистимо сміттєпроводи, у разі потреби проведемо дератизацію, а після того заваримо. Ця процедура буде обов’язково проведена в усіх будинках, де є сміттєпроводи, а таких в місті – близько 60% від усього житлового фонду. Проте це рішення не поширюється на ОСББ та ЖБК», – зазначив Михайло Лисенко. 
 
З тарифу на вивезення непотребу виключать вартість обслуговування сміттєпроводів.
Детальніше []

Зміна руху електротранспорту на 2 березня
Четвер, 02 березня 2017, 13:36
altУ  четвер,  2 березня, трамвайні маршрути №№ 1, 5  будуть  працювати  до 23:00. Про це повідомляє КП «Дніпровський електротранспорт».
Тимчасове призупинення руху пов’язане  з  проведенням  робіт по ремонту трамвайної колії  по  проспекту Гагаріна в районі кінцевої зупинки «Транспортний університет».
Останні відправлення трамваїв з кінцевих зупинок по маршруту:
  • маршрут № 1
від Залізничного вокзалу  о 22:31,
від  Транспортного університету  о 23:01;
  • маршрут № 5
від ж/м Західний  о 21:56,
від  Транспортного університету  о 23:02. Детальніше []

Круглий стіл щодо підвищення енергоефективності
Четвер, 02 березня 2017, 12:00
    2 березня о 12-00 в приміщенні міської ради (просп.Д.Яворницького,75, 7 поверх, біла зала) відбудеться  круглий стіл  щодо підвищення енергоефективності. Мова піде й про підвищення енергоефективності у бюджетних установах та закладах міста. Участь у круглому столі візьмуть: міський голова Борис Філатов, в.о. заступника міського голови Яніка Мерило, народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остап  Єднак, директор КП «Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія» – Тимур  Головаха, а також учасники «Зеленої експедиції».
УВАГА! Одразу після круглого столу (на центральному вході в міську раду) відбудеться презентація 7 електрокарів.
  Довідка:
У період з 27.02.2017 р. по 02.03.2017 р. відбувається робоча поїздка народних депутатів з міжфракційного об'єднання "Зелена енергія змін" разом з експертами та науковцями до Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей.
Міжфракційне об'єднання "Зелена енергія змін" створено народними депутатами з різних політичних сил з метою підвищення обізнаності та актуалізації політичного дискурсу щодо зеленого порядку денного, підтримки зелених законодавчих ініціатив та законопроектів, створення платформи для діалогу між владою, бізнесом та громадськістю для пошуку консенсусу щодо розвитку зеленого сектору енергетики, економіки та вирішення екологічних проблем.
Верховна Рада стала одним з перших парламентів, які ратифікували Паризьку кліматичну угоду. Це був надзвичайно прогресивний та згуртований крок українського парламентаризму. Відчуваючи брак подальших активних дій та політичного лідерства з боку парламенту, вони вирішили об’єднати зусилля та дати потужний поштовх до розробки та переходу до нової “зеленої” стратегії розвитку України.
МФО ставить ціллю перетворити Україну на енергонезалежну, енергоефективну, екологопривітну, комфортну для проживання країну, де в пріоритеті проривний економічний розвиток при збережені та покращенні екологічної ситуації.
Метою робочої поїздки є ознайомлення зі станом енергетики, економіки та екології в регіонах, задля виявлення проблем в цих галузях та спільного пошуку шляхів їх вирішення.
Отримана інформація буде використана народними депутатами, експертами та науковцями для формування курсу на сталий розвиток економіки держави. Детальніше []

Сторінка 1 з 2