Дніпровська міська рада

офіційний Інтернет-портал

Середа, Квіт 26


Ви тут: Анонси Прес-конференція на тему: «Визначаємо переможців громадських проектів бюджету участі»

Прес-конференція на тему: «Визначаємо переможців громадських проектів бюджету участі»

24 квітня о 10-30 в приміщенні міської ради (просп. Д. Яворницького,75,7 поверх, біла зала) відбудеться прес-конференція на тему: « Визначаємо переможців громадських проектів бюджету участі». Участь у прес-конференції візьмуть: в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, голова постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування АртемаХмельникова.
Довідка:
Бюджет участі — інструмент прямої демократії, який  дозволяє громадянам самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати частину коштів міського бюджету.  Дніпро приєднався до процесу учасниками якого є вже понад 1500 міст світу. На сьогодні до платформи «Громадський проект» підключено 21 місто України.
З 1 по 28 лютого громадяни подали 295 проектів за допомогою платформи «Громадський проект» - 269 проектів та 26 у паперовому вигляді через Центр надання адміністративних послуг міста Дніпра.  Найпопулярніші категорії проектів у дніпрян – культура та туризм, спорт та освіта, комунальне господарство та благоустрій міської інфраструктури.
Проекти подали  233 автори, серед яких наймолодшому автору – 21 рік, а найстаршому – 78. При цьому гендерно серед авторів переважають жінки (понад 64%).
З 1 березня по 20 квітня виконавчі органи міської ради розглядали та оцінювали проекти громадян (за тематикою проекту).Найбільшу кількість проектів було розглянуто департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради, нелегко прийшлося спеціалістам департаменту житлового господарства. Під час розгляду проведено три засідання експертної комісії партиципаторного бюджетування і саме за рішеннями комісії затверджено перелік проектів, які допущені до голосування.
Всього на громадське голосування направлено 258 проектів, 37 проектів відхилено за різними причинами (не відповідає чинному законодавству, реалізація проекту пропонувалась не приміщеннях/території комунальної власності, дублюються міські програми, завдання кошторису перевищують передбачений граничний розмір, автор відмовився від ідеї).
Всього серед допущених на голосування - 102 великі проекти на загальну суму близько 51 млн. грн та 156 малих на суму понад 22 млн. грн.
На реалізацію громадських проектів у 2017 році було передбачено 10 млн. грн, однак через високу активність громадян міста на ХІХ сесії  міської ради прийнято рішення щодо збільшення суми до 16 млн. грн.
  Яким чином можна проголосувати за громадські проекти?
Голосування триватиме з 24 квітня по 24 травня 2017 року, одна особа може проголосувати за два малі проекти та за два великі проекти.
Віддати свій голос може громадянин, який відповідає одному з наступних критеріїв:
місце проживання особи - м. Дніпро, що підтверджується паспортом;
підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Дніпрі, що підтверджується довідкою з місця роботи;
особа навчається у м. Дніпрі, що підтверджується студентським квитком;
особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Дніпрі, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності;
місце народження особи зареєстроване у м. Дніпрі, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
В першу чергу мешканці міста можуть віддати свої голоси за допомогою платформи «Громадський проект» яка дозволяє голосувати за проекти з використанням BankIDта електронно-цифрового підпису.
Голосування у паперовому вигляді може здійснюватися у приміщеннях Центру надання адміністративних послуг міста Дніпра та 13 бібліотеках (перелік яких вже розміщено на сайтахhttp://dniprorada.gov.ua, https://adm.dniprorada.gov.ua).
У пунктах голосування громадянам буде надаватись загальна інформація щодо бюджету участі м. Дніпра та роз’яснюватись порядок голосування за проекти. При цьому забороняється здійснення агітації та переконання проголосувати за окремі проекти.Результати голосування будуть протягом 3 днів відображатися на платформі «Громадський проект» м. Дніпра.
За результатами голосування  до 8 червня визначаться проекти-переможці, кошти на реалізацію яких буде виділено профільним виконавчим органам, що безпосередньо виконуватимуть завдання проектів.
На сьогодні департаментом інноваційного розвитку Дніпровської міської ради проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями міста та рекламна кампанія щодо можливості голосування  за проекти Бюджету участі.
ПЕРЕЛІК
пунктів голосування за громадські проекти подані мешканцями м. Дніпра на базі бібліотек Дніпровського міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих»
               
№ п/п Назва пунктів Адреса
1 Центральна бібліотека вул.Воскресенська, 23
 
2 Бібліотека-філіал №1 вул. Каруни, 127
 
3 Бібліотека-філіал №4 ж/м Червоний Камінь, 3
 
4 Бібліотека-філіал №6 вул. Криворізька, 20
 
5 Бібліотека-філіал №10 вул. Шолохова,7
 
6 Бібліотека-філіал №12 вул. Сержанта Литвищенка, 1
 
7 Бібліотека-філіал №14 вул. Томська, 57
 
8 Бібліотека-філіал №15 вул. Гайова, 51
 
9 Бібліотека-філіал №19 вул. Д. Галицького, 17
 
10 Бібліотека-філіал №24 вул. Набережна Перемоги, 126
 
11 Бібліотека-філіал №26 вул. Петрозаводська, 369
 
12 Бібліотека-філіал №31 вул. Абхазька, 4
 
13 Бібліотека-філіал №34 вул. М. Шнеєрсона, 5 в